softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14640
  • Užívatelia: 3221

F1 Online – formule zadarmo a ovládané myšou

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.10.2012 | Zobrazené: 5252x

Už niekoľko mesiacov sa milovníci virtuálneho pretekania môžu úplne zadarmo prihlásiť do otvoreného beta testu hry F1 Online: The Game. Je vyvíjaná v štúdiu Codemasters a po mesiacoch beta testovania je zrejmé, že je titul takmer hotový. V čom ale on-line pretekanie spočíva?

Licencia, tvorba tímu a formule

Hoci hra disponuje licenciou na F1 ročník 2011, hlavným lákadlom je tvorba vlastného tímu, jazdca a monopostu. V prvom rade ide o užívateľské farebné schémy aplikované na logo stajne, polepy formule a helmu pretekára. Hráč je následne uvrhnutý do víru manažmentu a pretekania. Závodenie je totiž iba časťou jeho povinností. Nemenej dôležitá je správa vozidiel (vývoj nových súčiastok, ktoré zvyšujú výkon) a sídla stajne. Takmer všetko je totiž možné uprgradovať, takže skúsenosti a financie získane v pretekoch sú spravidla obratom utratené za lepší motor alebo rozšírenie centrály.

Neobvyklá hrateľnosť

Aby bolo jasno, F1 Online: The Game je čistokrvná arkáda, ktorú od bežnej závodnej hry rozoznáte na prvých pohľad. Hráč svoj monopost ovláda z vtáčej perspektívy a na riadenie primárne používa myš. Klávesnicu využíva iba na tri akcie, 2 druhy boostu a resetovanie formule. Ovládanie je teda doslova arkádové. Myš riadi všetko ostatné. Smer vozu udáva pohyb kurzora a tlačidlá slúžia na zrýchľovanie a brzdenie. To je všetko, stačí usadnúť k počítaču, otvoriť prehliadač a svoju formulu popreháňať po reálnych či vymyslených okruhoch. Za najväčší nedostatok považujeme kameru, ktorá je viac-menej statická. Vozidlo teda ide nahor (čo je v poriadku), potom doprava, dole a nakoniec doľava. To hráča dokáže dokonale zmiasť nielen v úvodných fázach hry. S trochou trpezlivosti sa však dá na menej podarené pohľady zvyknúť.

Zábavné súťaženie

Hre sa napriek jednoduchosti (až primitívnosti) nedá uprieť zábavnosť. Tá spočíva predovšetkým v multiplayeri, v ktorom sa proti sebe postavia skutoční hráči so všetkými chybami a prednosťami. A aká je kvalita protihráčov? Veľmi rôznorodá, skúsený gamer môže aj bez tréningu obsadiť uspokojivé pozície, no titul už má aj svojich majstrov. V hre ale nejde len o víťazstvo, odmeny je možné získavať aj za nižšie umiestnenia a plnenie tímových úloh (skončite do x miesta, dokončite závod, postavte / vyviňte xxx, ...).

Zhrnutie

Titul určite čaká veľká budúcnosť, pretože prepracovaných bezplatných hier nikdy nie je dosť. Na druhú stranu, náročnejší hráči zrejme budú krútiť hlavou nad ovládaním a hernými pohľadmi. Kvalitný multiplayer a správa zázemia však tieto nedostatky úplne odstraňujú.

  • Hlavné výhody: svižná multiplayerová arkáda, vylepšovanie stajne (formula, HQ, ...), nenáročné na HW, široké možnosti úpravy vzhľadu vozidla/jazdca
  • Hlavné zápory: príliš jednoduché ovládanie, grafika by mohla byť nablýskanejšia

 Titul si môžete úplne zadarmo zahrať na adrese: https://www.f1onlinethegame.com

Značky

Podobné články

PS4 ovládač bude možné pripojiť aj k novej konzole PlayStation 5

PS4 ovládač bude možné pripojiť aj k novej konzole PlayStation 5

S touto strelou vyhráš každý zápas. Power Shot je vo FIFA 23 na nezastavenie

S touto strelou vyhráš každý zápas. Power Shot je vo FIFA 23 na nezastavenie

Tipy a triky pre Euro Truck Simulator 2

Tipy a triky pre Euro Truck Simulator 2

Fallout 4 recenzia

Fallout 4 recenzia

Kompletný zoznam cheatov pre RDR2 na PC, PS4 a Xbox One

Kompletný zoznam cheatov pre RDR2 na PC, PS4 a Xbox One

Witcher 1 dostane remake v Unreal Engine 5. Máme sa na čo tešiť

Witcher 1 dostane remake v Unreal Engine 5. Máme sa na čo tešiť

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 5 6 9 e 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia