softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14892
  • Užívatelia: 3232

F1 Online – formule zadarmo a ovládané myšou

Autor: Redakcia  |   Publikované: 8.10.2012 | Zobrazené: 5486x

Už niekoľko mesiacov sa milovníci virtuálneho pretekania môžu úplne zadarmo prihlásiť do otvoreného beta testu hry F1 Online: The Game. Je vyvíjaná v štúdiu Codemasters a po mesiacoch beta testovania je zrejmé, že je titul takmer hotový. V čom ale on-line pretekanie spočíva?

Licencia, tvorba tímu a formule

Hoci hra disponuje licenciou na F1 ročník 2011, hlavným lákadlom je tvorba vlastného tímu, jazdca a monopostu. V prvom rade ide o užívateľské farebné schémy aplikované na logo stajne, polepy formule a helmu pretekára. Hráč je následne uvrhnutý do víru manažmentu a pretekania. Závodenie je totiž iba časťou jeho povinností. Nemenej dôležitá je správa vozidiel (vývoj nových súčiastok, ktoré zvyšujú výkon) a sídla stajne. Takmer všetko je totiž možné uprgradovať, takže skúsenosti a financie získane v pretekoch sú spravidla obratom utratené za lepší motor alebo rozšírenie centrály.

Neobvyklá hrateľnosť

Aby bolo jasno, F1 Online: The Game je čistokrvná arkáda, ktorú od bežnej závodnej hry rozoznáte na prvých pohľad. Hráč svoj monopost ovláda z vtáčej perspektívy a na riadenie primárne používa myš. Klávesnicu využíva iba na tri akcie, 2 druhy boostu a resetovanie formule. Ovládanie je teda doslova arkádové. Myš riadi všetko ostatné. Smer vozu udáva pohyb kurzora a tlačidlá slúžia na zrýchľovanie a brzdenie. To je všetko, stačí usadnúť k počítaču, otvoriť prehliadač a svoju formulu popreháňať po reálnych či vymyslených okruhoch. Za najväčší nedostatok považujeme kameru, ktorá je viac-menej statická. Vozidlo teda ide nahor (čo je v poriadku), potom doprava, dole a nakoniec doľava. To hráča dokáže dokonale zmiasť nielen v úvodných fázach hry. S trochou trpezlivosti sa však dá na menej podarené pohľady zvyknúť.

Zábavné súťaženie

Hre sa napriek jednoduchosti (až primitívnosti) nedá uprieť zábavnosť. Tá spočíva predovšetkým v multiplayeri, v ktorom sa proti sebe postavia skutoční hráči so všetkými chybami a prednosťami. A aká je kvalita protihráčov? Veľmi rôznorodá, skúsený gamer môže aj bez tréningu obsadiť uspokojivé pozície, no titul už má aj svojich majstrov. V hre ale nejde len o víťazstvo, odmeny je možné získavať aj za nižšie umiestnenia a plnenie tímových úloh (skončite do x miesta, dokončite závod, postavte / vyviňte xxx, ...).

Zhrnutie

Titul určite čaká veľká budúcnosť, pretože prepracovaných bezplatných hier nikdy nie je dosť. Na druhú stranu, náročnejší hráči zrejme budú krútiť hlavou nad ovládaním a hernými pohľadmi. Kvalitný multiplayer a správa zázemia však tieto nedostatky úplne odstraňujú.

  • Hlavné výhody: svižná multiplayerová arkáda, vylepšovanie stajne (formula, HQ, ...), nenáročné na HW, široké možnosti úpravy vzhľadu vozidla/jazdca
  • Hlavné zápory: príliš jednoduché ovládanie, grafika by mohla byť nablýskanejšia

 Titul si môžete úplne zadarmo zahrať na adrese: https://www.f1onlinethegame.com

Značky

Podobné články

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Nejlepšie skiny pre Minecraft na stiahnutie zdarma

Nejlepšie skiny pre Minecraft na stiahnutie zdarma

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 9 7 a 7 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia