softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil rad revolučných noviniek

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.7.2022 | Zobrazené: 642x

Každý fanúšik online futbalu vie, že leto je čas, kedy dostávame nové informácie o sérii FIFA. Inak to nie je ani teraz, keď sa FIFA 23 predstavuje v plnohodnotnom traileri. Noviniek je veľa. Možno viac, než na akú porciu sme zvyknutí. A možno je to preto, že si štúdio Electronic Arts pripravuje pôdu pre budúci rok, kedy príde o názov FIFA a premenuje sa na EA Sports FC.

Späť ale k tomuto ročníku. Nové informácie potvrdzujú cross-play podporu aj pridanie ženského futbalu v oveľa väčšom rozsahu, než doposiaľ. Noviniek je ale podstatne viac, tak si ich poďme podrobnejšie rozobrať.

Už samotný trailer priniesol nečakanú zmenu v podobe záberov priamo z hry. Z nich sme sa čo-to dozvedeli o gameplayi aj novej technológii HyperMotion2. Ide o animácie futbalistov a futbalistiek tak, aby boli ich pohyby čo najplynulejšie a najrealistickejšie.

Oproti predošlému ročníku FIFA 22, ktorý predstavil prvý variant tejto technológie, prichádza EA s inováciou v podobe viac než 6000 nových animácií pohybov, ktorá bez debaty posunie realistickosť na vyššiu úroveň. Tú si ale užijú len hráči s next-gen verziou hry, ktorá bude dostupná pre nové konzoly PlayStation 5, Xbox Series X/S a PC. Najmä pre hráčov na počítačoch ide o úplnú novinku, pretože v minulej verzii hry si tieto zmeny užiť nemohli.

A potvrdili sa aj dohady o podpore cross-playu, a teda hraní medzi platformami. To znamená, že si hráči budú môcť zahrať proti iným hráčom na ostatných platformách. Týka sa to priateľských zápasov, sezón alebo zápasov vo FIFA Ultimate Team móde. Tu ale prichádza na rad rozdelenie na next-gen verziu hry a tú "obyčajnú". Prvú skupinu tvoria hráči na PC, PS5 a Xbos Series X/S, druhú zase PS4 a Xbox One hráči. Hráči na Nintendo Switch majú aj tentokrát smolu, pretože sa dočkajú len Legacy edície, ktorá už roky viac-menej stagnuje a od nových verzií sa podstatne líši.

No a poďme k ženskému futbalu. Nejde síce o hlavného ťahúňa FIFA 23, to ani omylom, ale je príjemné mať k dispozícii aj túto možnosť. Doteraz bolo možné hrať len za ženské národné tímy, odteraz k nim pribudnú aj dve samostatné ženské futbalové ligy - anglická a francúzska. "Nároďáky" budú k dispozícii ako pre ženský futbal, tak aj pre mužský a to aj s nastávajúcimi svetovými šampionátmi v Katare, resp. v Austrálii.

Trailer ďalej odhalil aj nové zahrávanie štandardných situácií, ku ktorému sa ale vývojári ešte vrátia, pretože ho veľmi nerozobrali. Čo ale vieme, je výpočet pravdepodobnosti skórovania gólu, ukazovateľ vzdialenosti aj nové zobrazenie smeru strely. V hre sa dočkáme aj zmeneného systému streľby balansujúcim na hranice riziko/odmena. Už tradične došlo aj ku zmene fyzikálneho modelu pre loptu a pohyb súperov. To všetko by malo priniest realistickejší dojem z hry.

Nebudú chýbať už známe herné módy ako FUT s novým systémom súhry, alebo prakticky nezmenená Volta, Kariéra, Be-A-Pro hra za jedného futbalistu. Prepracované boli predzápasové animácie, uvidíme aj lepšiu atmosféru na štadiónoch a... to je asi tak všetko to najpodstatnejšie. Ďalšie novinky budú vývojári dávkovať postupne. Ak sa rozhodnete zakúpiť hru FIFA 23 v predpredaji, získate predbežný prístup, vďaka ktorému budete môcť hrať o pár dní skôr, než tí, čo si hru kúpia až po oficiálnom vydaní. Môže sa hodiť najmä pre hráčov drilujúcich online FUT mód.

Zmien vo FIFA 23 určite nie je málo. Očakávať ale môžeme, ako po minulé roky, že spočiatku hra nepôjde ako švajčiarske hodinky. Ten pravý zamýšľaný zážitok si tak pravdepodobne naplno užijeme až o niekoľko patchov neskôr. Cena sa bude pohybovať od 2099 Kč za next-gen štandardnú edíciu a 2699 Kč za ultimátnu edíciu, kde získate niekoľko bonusov. Cena pre PlayStation 4 a Xbox One bude 1849 Kč, pre počítače bude jednotná cena 70, respektíve 90 €. K dispozícii na počítačoch bude na Steame, Epic Games Store alebo cez EA launcher.

Značky

Podobné články

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Grand Theft Auto 5 a GTA Trilogy dostanú remaster. Poznáme dátum vydania

Módy pre GTA 5

Módy pre GTA 5

Epic Store rozdáva This War of Mine a Moonlighter zadarmo

Epic Store rozdáva This War of Mine a Moonlighter zadarmo

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Výber 12 najlepších športových hier a herných sérií pre rok 2023

Výber 12 najlepších športových hier a herných sérií pre rok 2023

American Truck Simulator

American Truck Simulator

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  3 c b 1 9 c  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia