softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Poznáme dátum vydania kontroverznej Diablo Immortal

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.5.2022 | Zobrazené: 1247x

Herný titul Diablo Immortal sa stal pomerne kontroverznou témou už od jeho oznámenia tvorcami v roku 2018. K hráčom dorazí v podobe mobilnej hry na Android aj iOS a privítame aj počítačovú verziu, ktorej oznámenie je nečakané, ale o to viac vítané.

Nové dielo z Diablo Immortal od vydavateľstva Blizzard Activision bude oficiálne spustené ešte v roku 2022 a to 2. júna (pravdepodobne). Už teraz je možné zaregistrovať sa do a hry a vytvoriť si herný účet na zariadenia Google a Apple.

Herný počin Diablo Immortal je už od predstavenia terčom kontroverzií. Je to spôsobené najmä tým, že fanúšikovia jednoducho neprijali hru s otvorenou náručou. Dôvodom je totiž samotné vydanie hry, ktoré hráči nechceli a hlavne ho nečakali. Väčšina si totiž priala pokračovanie Diablo 4 alebo remaster Diabla 2, a keď Blizzard oznámil Diablo Immortal, mnohí zostali zaskočení.

Niektorí hráči už dokonca označili hru za strašný cash grab od Blizzardu, ktorý už nevie, ako má nahrabať peniaze. Mnohí tiež nazvali Diablo Immortal reskinom hry Endless Of God od vydavateľstva NetEase. Vydavateľstvo NetEase sa od oznámenia nového Diabla spojilo s Blizzardom, aby pomohlo práve nový, "nesmrteľný" titul.

Od oznámenia pred piatimi rokmi bolo doposiaľ dostupných niekoľko beta verzií hry, ktoré hre získali o niečo lepšiu reputáciu a vďaka nim hra nemusí vyzerať naoko tak zle, ako všetci hovoria. Pozitívne hodnotenia sú však doplnené obavami týkajúcich sa speňaženia alebo nákupov v hre.

Blizzard Entertainment má za sebou kopec skvelých titulov

Blizzard Entertainment, Inc. je americké herné vydavateľstvo, ktoré sa podieľa na vytváraní počítačových hier so sídlom v americkom štáte Kalifornia v Irvine. Blizzard Entertainment má aj dcérsku spoločnosť, ktorú evidujeme od 8. Februára 1991 pod názvom Silicon & Synapse, Inc.

Spoločnosť sa zo začiatku sústredila na výrobu herných portov pre rôzne iné herné vydavateľstvá a štúdia. V roku 1993 začala s vývojom vlastného softvéru, kde sme mohli vidieť hry ako Rock n' Roll Racing a The Lost Vikings.

V tom istom roku sa spoločnosť premenovala na Chaos Studios, Inc. a meno Blizzard Entertainment dostala až po akvizícii distribútorom Davidson & Associates. Po tomto období Blizzard vydal hru Warcraft: Orcs & Humans.

Odvtedy má Blizzard Entertainment na svojom konte niekoľko herných pokračovaní vrátane veľmi populárnej multiplayer RPG hry World of Warcraft z roku 2004. Okrem WoW vytvoril Blizzard tri ďalšie veľmi známe herné tituly, ktoré otriasli svetom a to Diablo, Overwatch a Strarcraft.

Najnovšie výtvory vydavateľstva Blizzard sú herné rozšírenie Diablo lll Reaper of Souls, kartová online hra Hearthstone, multiplayer online aréna Heroes of the Storm, tretia a posledná expanzia StarCraft ll: Wings of Liberty, herná prestrelka z pohľadu prvej osoby Overwatch a ôsme rozšírenie pre World of Warcraft. Všetky spomínané hry sú dostupné na hernej online službe Battle.net.

Od roku 2018 začali ľudia veľmi intenzívne riešiť spoločnosť Blizzard Entertainment a môže za to séria neprijatých herných výtvorov, kontroverzia medzi hráčmi a nevhodné správanie sa voči popredným zamestnancom Blizzardu.

Spoločnosť Blizzard organizuje každý rok herné konferencie s názvom Blizzcon. Prvý Blizzcon sa konal v októbri 2005 v Anaheim Convention Center v Anaheime v Kalifornii. Konferencia ponúka veľa oznámení nových hier, ukážok z pripravovaných hier a niečo z obsahu  Blizzard Entertainment. Dostupné sú rovnako aj sekcie otázok a odpovedí a diváci sa môžu pravidelne tešiť aj na cosplay súťaže alebo hrateľné verzie rôznych hier z dielne Blizzardu.

Diablo Immortal – aké sú očakávania?

Diablo Immortal môžeme definovať ako akčnú hru, kde sa postavíme proti rôznym démonom, ktorí k nám prišli na návštevu z pekla. My sa ich potom snažíme poraziť a prekaziť diabolské plány Diabla a jeho hrôzostrašných učeníkov.

Hru si vychutnáme z perspektívy z hora nadol, čo ponúka pekný pohľad na padajúcich démonov ktorými sa v hre presekávame. Keď sa nám podarí skoliť démona, budeme odmenení lootom, ktorý je samozrejme veľmi dôležitý a vieme ho využiť na vyzbrojenie našej hernej postavy.

K dispozícií nám bude aj klasický formát levelovania a vlastné prispôsobenie pre zlepšenie zážitku z tohto herného žánru. Bohužiaľ nám tvorcovia zatiaľ nepredstavili žiadne zvláštne a prevratové novinky, ktoré sme nevideli už v starších Diablo počinoch, takže nič extra z oblasti noviniek netreba čakať.

Diablo Immortal sa zatiaľ príliš nelíši od iných hier zo série Diablo. U Diablo Immortal sa rozprávame o prvom pokračovaní série od rozširujúceho balíčka pre Diablo III v roku 2014.

Séria Diablo je tu s nami už poriadne dlho

Ako sme už spomínali, Diablo Immortal sa stalo veľmi kontroverznou témou a rovnako na tom bolo aj samotné Diablo lll z roku 2012. Rozprávalo sa o ňom hlavne z dôvodu preťaženia serverov, na ktoré sa bolo skoro nemožné dostať.

Podobný problém sa riešil aj pri hernom počine Lost Ark, kde to však dopadlo pomerne dobre a nerozprávalo sa o tom v takom rozsahu, ako o chybe Blizzardu z roku 2012.

Diablo lll obsahovalo trh, kde sme si vedeli zakúpiť naozaj vzácne predmety, ktoré by u seba uvítal vskutku každý. Problémové boli iba nákupy, ktoré bolo možné realizovať iba reálnymi peniazmi. Viedlo to až k tomu, že trh bol neskôr kvôli sťažnostiam s príchodom expanzie Reaper Of Souls odstránený.

Doteraz najnovšou hrou z diabolskej série je Diablo 2 Resurrected, ktoré je vonku pomerne krátku dobu od 23. Septembra 2021.

Diablo 2 Resurrected sa teší prevažne pozitívnym recenziám, na rozdiel od jeho budúceho súrodenca Diablo Immortal, ktorý to veľmi škaredo schytal a to ešte ani nie je na svete. Diablo 2 Resurrected si nájdeme na platformách Nintendo Switch, Xbox One, PlayStation 4 a PC.

Bude Diablo Immortal zadarmo?

Diablo Immortal bude dostupné úplne zadarmo a to aj vďaka tomu, že patrí medzi mobilné hry, ktoré nie sú spájané s Apple Arcade. Ako je však u vydavateľstva NetEase celkom známe, tak dosť pravdepodobne môžeme očakávať v Diablo Immortal možnosť nákupu rôznych, určite veľmi zaujímavých a potrebných predmetov, za ktoré si niekedy vypýtajú celkom veľké čiastky.

Ale tak spoločnosť NetEase predsa len z niečoho musí zaplatiť drahú večeru v luxusnej reštaurácií pre zamestnancov. Hráči, ktorí už mali možnosť otestovať si beta verziu nového Diabla sa veľmi často sťažujú na problém s hrou, ktorý patrí u NetEase k normálu a rovnakým problémom trpí aj veľa iných hier od tejto spoločnosti.

Problémom sú neustále vyskakujúce otravné upozornenia a reklamy, ktoré však pre tvorcov predstavujú veľmi dôležitú časť príjmov.

Okrem reklám nám počas hry vyskakujú aj červené upozornenia, ktoré si od nás budú pýtať povolenie o zhromažďovaní informácií, ktoré im však môžeme zamietnuť rovnako, ako aj otravné upozornenia.

Tento problém patrí medzi bežné sťažnosti či už v beta verziách Diabla Immortal, alebo v skoro všetkých herných počinoch na podobný spôsob. Upozornenia však majú svoj dôvod - je to preto, aby vývojári udržali svojich hráčov v hre a aby odvracali zrak od iných hier a udržali ich vo fantasy svete.

Diablo Immortal a počítače

Vydavateľstvo Blizzard sa svojich hráčov spýtalo jednoduchú otázku „Máte telefóny, však?“, za ktorú utrpeli naozaj veľký výsmech, ktorý sa pridal k vlne kritiky za oznámenie Diabla Immortal namiesto Diabla 4 alebo remasteru Diabla 2.

Od roku 2018 sa čo raz viac začala používať známa aplikácia Bluestacks, ktorá umožňuje hrať naše obľúbené mobilné hry ako Clash Royale alebo Brawl Stars na počítačoch. Bluestacks totiž ponúka kompletný obsah Google Play obchodu, kde je možné pridať si aj náš vlastný Google Play účet.

Zahŕňa to aj používanie myši, klávesnice a ovládača v hrách, kde to nikdy predtým  možné nebolo. Ako Blizzard podrobne opísal vo svojom blogu, kde oznámil PC verziu Diabla Immortal, tak sa všetkými spôsobmi chce vyhnúť aplikácii Bluestacks a radšej si vytvorí vlastnú PC verziu hry.

V rovnakom oznámení sme tiež dostali informácie o tom, ako to bude s myšami, klávesnicami a ovládačmi a dozvedeli sme sa aj, ako bude PC verzia vyzerať na lepších a kvalitnejších monitoroch, ktoré ponúkajú naozaj prémiový obraz. 

Diablo 4

Pokračovanie titulu Diablo 3 je aj napriek veľkej aktivite Blizzardu v poslednom období stále pomerne ďaleko. Nemá ešte ani oficiálny dátum vydania a môžeme s úplnou istotou povedať, že tento rok sa ho určite nedočkáme. Je možné, že za to môže odkúpenie Activision Blizzard spoločnosťou Microsoft. Táto informácia však zatiaľ nie je potvrdená, ale ani vyvrátená. Každopádne je pravdepodobné že Diablo 4 s dátumom vydania na PC príde aj na Xbox.

Rok 2022 a Blizzard

Je vidieť, že spoločnosť Blizzard sa v roku 2022 nefláka a pracuje na novinkách, ktoré majú niečo do seba. Spolu s Diablo Immortal, ktoré je naplánované na 2. júna spoločnosť vydáva aj beta verziu Overwatch 2. Tá bola spustená už 26. apríla, ale podobne ako Diablo 4, ani Overwatch 2 ešte nemá oficiálny dátum vydania. Blizzard sa však okrem hier chystá vydať aj ďalšiu expanziu do World of Warcraft do konca tohto roku.

Značky

Podobné články

F1 2022 prinesie rad skvelých noviniek - nové trate, splitscreen či podporu virtuálnej reality

F1 2022 prinesie rad skvelých noviniek - nové trate, splitscreen či podporu virtuálnej reality

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Nová NHL 21 – čo o nej vieme?

Nová NHL 21 – čo o nej vieme?

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Ako prepojiť PS4 ovládač s PC a hrať novú FIFA 21?

Ako prepojiť PS4 ovládač s PC a hrať novú FIFA 21?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 3 3 c 5 b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia