softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Minecraft návod diel 2 - Ako začať

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.8.2012 | Zobrazené: 35065x

Dúfam, že ste noc prežili v poriadku a vítam vás na dennom svetle. Keď sa trochu rozodní, môžete vyjsť s úkrytu. Ale pozor! Všade okolo môžu byť schovaní creeperi, pavúky a strieľajúci kostlivci.

Rada: Na nebezpečenstvo buďte pripravený zakaždým, keď vychádzate z úkrytu. Pozrite sa najmä hore a na rôzne výstupky. Je možné, že tam po noci zostali nejaké potvory.

Creeper a kostlivec na slnku zhoria, takže stačí počkať a je po probléme. Pavúk síce nezhorí, no pokiaľ je v dostatok svetla, nebude na vás útočiť.Horiace kostlivec

Ako sme si už vraveli minule, prednú stranu úkrytu a cestu k nemu treba postaviť z pevného materiálu (tehly, kamene). Ďalšou dobrou vecou je odstrániť spred vchodu všetky nerovnosti. To isté platí aj o samotnej stene.

Rada: Umrieť môžete, aj keď si budete dávať pozor. Obzvlášť v noci to nie je žiadna sranda. Pri úkryte si postavte stožiar. Jeho minimálna výška by mala byť desať a pätnásť blokov hliny na sebe a na jeho vrchol dajte niekoľko fakieľ. Bezpečne vás navedie k úkrytu za každých okolností.

Dnes vám poviem pár ďalších vecí na úvod. Aké predmety budete ešte potrebovať, ako sa schovať, čo robiť a čo nerobiť. Začnite s tým, že pokiaľ je svetlo, zožeňte čo najviac materiálu. Budete potrebovať drevo (Wood), dosky (Plank), kameň (Cobblestone), piesok (Sand), íl (Clay), vlnu (Wool)mäso (Raw beef a porkchop).

 

Ako vyrobiť dvere

Dvere sú super vec. Vyzerajú pekne a nikto sa vám nedostane do domčeka. (To však neplatí pre hard mód. V ňom dokážu zombie drevené dvere vykopnúť). Na ich výrobu si zožeňte šesť dosiek. Poskladajte ich na výrobnom stole vedľa seba do dvoch stĺpcov. Vložte ich do prednej steny úkrytu do voľného priestoru 2 x 1 blok. Vyberte dvere a pravým kliknite tam, kde má byť prah. Dvere sa otvárajú a zatvárajú pravým klikom.Ako vyrobiť dvere

Rada: Dvere stavajte z vonkajšej strany úkrytu. Inak vám pred nimi vznikne priestor, do ktorého sa nepriatelia schovajú pred slnečnými lúčmi. To môže znamenať veľký problém...

Ako vyrobiť tehly

Prečo používať tehly? Odpoveď je jednoduchá. Po prvé, vyzerajú pekne a po druhé, majú veľkú odolnosť voči výbuchu (Blast resistance). Sypké veci, akými sú piesok alebo štrk naopak nevydržia prakticky nič. Drevo je síce pekné, ale môže začať horieť. Preto je najlepším materiálom na vonkajší obklad kameň alebo spomínané tehly.Vchod z tehál

Náleziská íluNa výrobu tehál potrebujeme uhlie, ílpec. V starších verziách Minecraftu bol problém s výskytom ílu. Od verzie Beta 1.8 ale ide o bežný materiál. Nájdeme ho na dne plytkých jazierok alebo riek, pod pieskom a všeobecne, takmer kdekoľvek. Lopatou naťažíme asi dvadsať blokov. Pri ťažbe z každého bloku vypadnú štyri guľôčky ílu (Clay balls).

Do pece vložíme pár kúskov uhlia a všetky guľôčky ílu. Z jednej guľôčky vypálime 4 tehly. Tie uložíme na výrobný stôl tak, aby vytvorili štvorec. Vznikne stavebný blok z tehál. Z neho postavíme vchod.Výroba tehlyVýroba bloku tehál

Ako prečkať noc – výroba postele

Aby sme nemuseli čakať, dokým prejde noc, postavíme posteľ. Na jej výrobu budete potrebovať tri dosky a tri bloky vlny rovnakej farby (ostriháte ju z oviec). Na výrobný stôl vložíme riadok dosiek a nad to riadok vlny.

Minecraft ako vyrobit postel

 Posteľ je na svete. Pravým klikom ju postavíte kdekoľvek v úkryte. Keď príde noc, stačí na posteľ kliknúť pravým tlačidlom. Prebudíte sa až ráno.Posteľ

Rada: Pred spaním sa uistite, že máte zatvorené dvere a dostatok svetla naokolo. Inak sa neprebudíte ráno, ale preberie vás creeper tesne pred výbuchom.

Pečenie mäsa

Občas si budete musieť doplniť životy. Ulovte teda nejaké kravy alebo prasatá a získajte z nich mäso. Tomuto snaženiu venujte chvíľu času, mať zásoby sa naozaj oplatí. V noci mäso vložte do pece a pridajte uhlie alebo drevo. Upečené mäso vám pridá potrebné body zdravia. (Od verzie Beta 1.8 nastala zmena – už nedopĺňate priamo životy, ale dopĺňate indikátor hladu. Pokiaľ je plný, zdravie sa vám obnovuje automaticky. Veľké zmeny prišli s nasadením Adventure updatu.)Minecraft maso

Malá rada na záver ohľadom vybavenia a prežitia.

Rada: Vždy pri sebe majte krompáč, meč, sekeru, jedlo, lopatu, luk a šípy. Určite si poradie a všetky predmety v ňom majte zoradené v nástrojovej lište. Keď budete niečo potrebovať, máte to ihneď poruke.

Pri preskúmavaní jaskýň majte vždy dostatok faklí a krompáčov. Naopak, keď pôjdete ťažiť drevo, vezmite si veľké množstvo sekier apod.

V ďalšom článku sa dozviete, ako vyrobiť brnenie, krompáč alebo napríklad truhlu. Kliknite pre ďalšie čítanie, dočkáte sa aj niekoľkých zaujímavostí. Minecraft - výroba vybavenie.

Značky

Podobné články

Steam Deck ovládli prémiové tituly aj indie hry: Pozrite si zoznam stovky najhranejších

Steam Deck ovládli prémiové tituly aj indie hry: Pozrite si zoznam stovky najhranejších

GTA 6 sa odhaľuje v prvom traileri: Poznáme gameplay, príbeh aj dátum vydania

GTA 6 sa odhaľuje v prvom traileri: Poznáme gameplay, príbeh aj dátum vydania

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

World of Warships (WoWs) preview

World of Warships (WoWs) preview

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Diskusia

elepuk elepuk reagovat 30.12 23:35

Skvele nemam slov

admin admin reagovat 30.12 16:50

celkom fajnový článok :D

majo majo reagovat 02.12 19:45

tento članok sa mi pačíl lebo je to dobre na radu

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 d 4 4 e 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia