softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14985
  • Užívatelia: 3233

Google Inbox – náhrada za Gmail?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.7.2015 | Zobrazené: 3365x

Hoci Google disponuje veľmi schopnou emailovou službou, Gmailom, nezaspal na vavrínoch a vytvoril alternatívu s úplne inou filozofiou používania. Má Inbox šancu nahradiť komplexnejší Gmail, alebo ide len o zbytočný krok vedľa?

Keď pri Gmaili odhliadneme od extrémnej porcie nadštandardných funkcií a možností prispôsobenia, čo nám ostane? Klasický webový emailový klient s 1000x použitou logikou ovládania. Len je jednoducho v mnohom prepracovanejší ako konkurencia, je zadarmo a hlavne ťaží z toho, že emailová adresa od Googlu je nutnosťou pre plnohodnotné používanie ostatných aplikácií tohto ekosystému, vrátane napríklad obchodu s aplikáciami Google Play pre Android. S Gmailom sa dá urobiť všetko a ešte viac. Oproti tomu Inbox je prísne nalinkovaná služba, ktorá sa vyžíva v triedení a zahadzovaní emailov.

Základná logika Inboxu

Do Inboxu sa prihlasujete normálne so svojím Google/Gmail účtom a Inbox s Gmailom môžete používať aj zároveň. Ak ste však nevyužívali Gmail veľmi zvláštnym spôsobom, nebude vám tak reorganizovaná pošta z Inboxu veľmi do Gmail konceptu sedieť. Dôvodom je to, že z Doručenej pošty idú emaily rovno do archívu, tu nazvaného Vybavené.

Typicky, príde vám mail a vy sa rozhodujete, ako s ním naložíte. Môžete ho zmazať (pôjde do koša), môžete ho ignorovať (Vybaviť, ide do archívu) a môžete naň odpovedať (a kliknúť na Vybavené a ide do archívu). Výsledkom je, že v Doručenej pošte zostávajú správy len veľmi obmedzenú dobu. Ideálne by ste sa mali pristihnúť, že je vaša Doručená pošta občas úplne prázdna. Nebudeme zastierať, že to má blahodárne terapeutické účinky! Čo email, to úloha, čo úloha, to riešenie - a vyriešené emaily zmiznú z očí a tým aj z mysle.

Hangouts, pripomienky, odloženie emailov a pôrodné bolesti

  • Áno, Hangouts nemôžu chýbať, ich implementácia je v zásade rovnaká ako v Gmaili.
  • Pripomienky sú vlastne budík, ktorý si s textom nastavíte tak, aby vám niekedy niečo pripomenul.
  • Príde vám dôležitý mail, ktorým sa teraz ale nemôžete zaoberať - môžete ho nechať v doručenej pošte, alebo si jeho doručenie Odložiť.
  • Inbox má iba zvukové notifikácie na prichádzajúci chat, takmer ignoruje štítky a ponúka snáď až príliš strohé možnosti personalizácie.

Prístup k emailom ako k úlohám má rozhodne zmysel - nemusíte sa pritom báť, že vybavené emaily už nenájdete, jednoducho sa len presunú do archívu, v ktorom ich nájdete rovnako ľahko, ako by ste ich našli v doručenej pošte.

Triedenie

Druhým pilierom Inboxu je triedenie emailov, automatické. Google rozlišuje 8 základných kategórií, ktoré sa ďalej delia podľa konkrétneho zdroja. Kategória Sociálne siete tak zoskupuje emaily z Facebooku, Twitteru a ďalších, ale aj v tejto kategórii sú emaily ďalej roztriedené práve na Facebook, Twitter atď. Všetko toto triedenie je však voliteľné, hoci sa zdá, že na neho Google Inbox veľa vsádza.

Triedenie má jednu veľmi zaujímavú vlastnosť - v archíve, ktorý je rozdelený podľa času, si napríklad rozkliknete dnešné správy zo Sociálnych sietí - v ten moment sa táto ponuka rozbalí a ponúkne vám správy zo sociálnych sietí nielen za dnešok, ale aj s hlbšou históriou, čo je ďalší dobrý nápad, len chvíľu trvá, než si na takéto správanie zvyknete (vlastne ide o aplikovanie konverzácie pre celé Kategórie emailov a rovnako ako sme si rýchlo zvykli na konverzačné vlákna pri SMS a emailoch, tak to nebude problém ani tu).

Značky

Podobné články

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Návod na inštaláciu programu Skype

Návod na inštaláciu programu Skype

7 jednoduchých krokov, ako zrušiť email od Seznamu

7 jednoduchých krokov, ako zrušiť email od Seznamu

Ako sa dostať na Skype – problém s prihlásením

Ako sa dostať na Skype – problém s prihlásením

Ako spustiť WhatsApp na počítači – online a bez inštalácie

Ako spustiť WhatsApp na počítači – online a bez inštalácie

Komunikácia v internetovom prehliadači

Komunikácia v internetovom prehliadači

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 b 1 b c a  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia