softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15085
  • Užívatelia: 3237

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 3.8.2012 | Zobrazené: 7047x

Microsoft Office 2013Pre spoločnosť Microsoft je koniec roka 2012 kľúčovým. Nielenže na 26. októbra 2012 bol ohlásený termín vydania nového operačného systému Windows 8. Nielenže asi mesiac po spustení osmičkového desktopového systému ma prísť na trh aj jeho mobilný súrodenec (ktorý je postavený na rovnakom jadre). Nielenže MS predstavil nový tablet Microsoft Surface, ktorý má pomôcť vyzdvihnúť nový systém do popredia a má byť hlavným dôvodom na jeho kúpu (rovnako ako špekulované nové telefóny priamo od MS, ktoré majú podporiť nový mobilný systém). Ale k tomu všetkému má byť na trh uvedená nová verzia obľúbeného kancelárskeho balíka MS Office označená ako 2013 (niekto ju zatiaľ označuje iba klasickým pokračovaním v rade čísel, teda MS Office 15).

Ostatne, čo by to bolo za systém, keby neobsahoval novinky a nebol vybaveným novými programami a aplikáciami. Stále však ide iba o špekulácie, pretože MS stále neodhalil konečný termín uvedenia balíku na trh. Bolo by ale nanajvýš logické, aby tieto udalosti prepojil a všetko vyšlo súčasne.

 

Microsoft Office 2013 - PředstaveníVeľké zmeny

K najväčším zmenám logicky patrí adaptácia na dotykové prístroje. Mimochodom, MS vsádza na mobilné platformy (primárne tablety), ako na budúcnosť výpočtovej techniky a hovorí sa o post-PC dobe. Všetky súčasti balíka Office sú teda prepracované tak, aby mohly byť pohodlne používané pri práci s dotykovými obrazovkami.

Ďalším signifikantným prvkom je orientácia na cloudové riešenia. Týmto smerom sú tlačené obe predávané verzie – klasická, teda krabicová verzia MS Office 2013 (Student, Businees, Professional) aj časovo obmedzená súprava MS Office 365 (označovaná ako služba), ktorá majiteľom poslúži práve jeden rok. Výhodou služby je jej prenosnosť na iné zariadenia.

Pri kúpe služby a jej spojení s účtom Windows Live dostáva užívateľ zadarmo 20GB voľného priestoru na cloudovej službe SkyDrive. To má byť dôvod na prechod od iného poskytovateľa internetového úložiska.

Logickým obmedzením je výlučná podpora operačného systému Windows 7 a vyšších verzií systému.

 

Word 

Vlajková loď celého kancelárskeho balíka a tiež najrozšírenejší textový procesor MS Word sa dočkal hneď niekoľkých dôležitých vylepšení. Tým najzaujímavejším a pre užívateľov určite najprínosnejším je možnosť úpravy pdf súborov. Nielen, že ich bude možné otvoriť a previesť do formátu doc, ale Word ich bude schopný spätne uložiť do formátu pdf. Pdf dokumenty bude vedieť aj vkladať priamo do textu.

Samozrejmosťou je prepojenie so SkyDrive, ktorý tiež bude môcť prepojiť s Flickrom. Vďaka tomu bude možné vyberať obrazové doplnenie textu priamo z fotoalbumov vo Vašom Flickr účte.

Zaujímavou novinkou je aj vkladanie screenshotov. Po novom ich vôbec nemusíte vytvárať. Na paneli postačí kliknúť na tlačidlo Vložiť – Screenshot a otvorí sa ponuka s náhľadom všetkých okien aplikácií, ktoré máte spustené. Následne si vyberiete požadovaný snímok.

Vylepšená je aj možnosť online spolupráce niekoľkých tvorcov dokumentov. Napríklad v nej bude možné spätne zistiť, ktoré úpravy vykonal určitý účastník.Microsoft Office 2013 - Word

Excel

Okrem veľkých úprav vzhľadu súvisiacich s odobraním niektorých funkcií z hlavného panelu a úpravou prostredia pre dotykové obrazovky, došlo aj k funkčným zmenám. Zaujímavosťou je funkcia Flash Fill. Týka sa inteligentného dopĺňania údajov pri dvojstĺpcovej štruktúre. Pokiaľ máte v prvom stĺpci napríklad plnú adresu a do druhého prepíšete krstné meno z tejto adresy, MS Excel Vám ponúkne logické doplnenie pri ostatných riadkoch. Ide teda o akési inteligentnejšie a hlavne automatické parsovanie, ktoré po krátkom nastavení zvládali aj predchádzajúce verzie.

Na lepšiu orientáciu medzi riadkami bolo pridané jednoduchšie farebné rozlišovanie.

Microsoft Office 2013 - Excel

Outlook

Nikoho asi neprekvapí, že spolu s plánovanou integráciou Skype do nového Windows Phone 8, bude táto služba na internetovú telefóniu súčasťou MS Office 2013. Presnejšie, bude ju možné využívať priamo v programe Outlook, v ktorom budete môcť niekomu zatelefonovať  jediným kliknutím v adresári. 

Máme sa teda na čo tešiť. Navyše všetko zahaľuje rúška tajomstva, ktorá výsledný produkt robí ešte viac atraktívnejším. aká bude cena? Kedy MS Office 2013 naozaj vyjde? No, nechajme sa prekvapiť.

Značky

Podobné články

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Windows 10 Mobile Continuum

Windows 10 Mobile Continuum

Najspoľahlivejšie a najpresnejšie internetové prekladače pre rok 2024

Najspoľahlivejšie a najpresnejšie internetové prekladače pre rok 2024

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 a 8 c 1 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia