softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13546
  • Užívatelia: 3005

Continuum sľubuje urobiť z mobilu s Windows 10 skoro-PC

Autor: Redakce  |   Publikované: 11.11.2015 | Zobrazené: 1602x

Príchod Windows 10 sa stal pomerne veľkou udalosťou vo svete počítačov a podobný dopad by chcela mať aj mobilná verzia tohto operačného systému. K jeho úspechu by mala prispieť aj funkcia Continuum, vďaka ktorej by ste mali z mobilu v okamihu urobiť takmer plnohodnotný pracovný nástroj nie nepodobný PC.

Continuum k svojmu fungovaniu potrebuje jednak Windows 10 a na druhej strane aj hardware - rýchly proces, dostatok pamäte, USB-C konektor a pre využitie ešte dokovaciu stanicu. Z toho všetkého vyplýva, že na Continuum budete so súčasnými Windows Phone smartphonmi krátki, hoci sa Windows 10 Mobile dočkajú aj súčasné Lumie.

Ako Continuum funguje

Idea je pomerne prostá. Váš bežný mobil s Windows 10 Mobile (nástup Windows Phone 8.1) pripojíte k monitoru, klávesnici a myši, načo sa na monitore zobrazí ovládacie prostredie vhodné pre tento spôsob ovládania, na ktorom si môžete pustiť univerzálne aplikácie vytvorené pre Windows Store. To sú aplikácie spoločné pre PC, tablety aj mobilné telefóny.

Na monitore sa vám teda nezobrazí klasická Plocha, ktorá by vám bola aj tak na nič, pretože Continuum zvládne púšťať iba univerzálne aplikácie, klasické (x86) programy zo stolových počítačov na Windows 10 Mobile nedostanete. Úplne zásadný tak bude prístup vývojárov tretích strán - ak sa nájde dostatok kvalitných univerzálnych aplikácií, bude Continuum životaschopnou platformou, ktorá mnohým užívateľom postupne nahradí stolové počítače a notebooky.

V Continue môžete naraz používať iba dve aplikácie - jednu na mobilnom telefóne (ktorý aj po napojení na príslušenstvo ďalej ako telefón funguje) a jednu na monitore. Na nejaké okná a rozdelenie obrazovky zabudnite, na to ešte mobilné telefóny výkonom nemajú. Napriek tomu by univerzálne aplikácie mali ponúknuť dostatočný komfort pre trochu intenzívnejšie nasadenie.

Ktoré mobily Continuum budú mať?

Pre Continuum sú dôležité tri veci - Windows 10 Mobile, konektivita a výkon. Preto prinajmenšom spočiatku môžeme Continuum očakávať iba u highendových strojov, nech už ich vytvorí ktokoľvek.

Sám Microsoft chce ísť príkladom, čo dokladajú dve už oznámené Lumie - 950 a 950XL. To sú pomerne dosť drahé telefóny (štartujúce túto zimu s cenou okolo 600€ za menšiu verziu), ktorých cenu ešte zvýši, že bez dokovacej stanice si s nimi asi veľa zábavy na veľkom monitore neužijeme. Samotný dok by mal totiž stáť ďalších 100 dolárov.

Trochu zaujímavejšie tak vyzerá Acer Jade Primo, ktorý mal mať všetko potrebné príslušenstvo už v cene, ktorú neočakávame vyššiu ako u modelov od Microsoftu. Nech už to s Windows 10 Mobile aj Continuom dopadne akokoľvek, ide o krok zaujímavým smerom. Do budúcnosti, kde by jeden kus techniky mohol zastať úlohu prenosného komunikačného zariadenia i domáceho počítača. 

Podobné články

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Najlepšie programy pre domáce účtovníctvo

Najlepšie programy pre domáce účtovníctvo

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Tomuto sa pri zachádzaní s PC vyhnite oblúkom

Tomuto sa pri zachádzaní s PC vyhnite oblúkom

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a a 6 1 5 c  :
 
Odkaz :
Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)