softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Minecraft návod na vybavenie

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.12.2012 | Zobrazené: 11561x


Vyráběcí stůlMinulý článok sa venoval základným činnostiam vykonávaným  po tom, čo ste úspešne prečkali noc. Naučili ste sa vyrábať najdôležitejšie predmety, ktoré sú na ďalší posun v hraní nevyhnutné. Prvých niekoľko dní/nocí vylepšujte svoje obydlie, získavajte okolité suroviny a ukladajte ich. Tým hlavným v hre je totiž ťaženie. A to sa nezaobíde bez poriadnej prípravy a tréningu. Je tiež dobré vedieť, čo kde hľadať a ako sa k čomu správať. Dnes vám predstavíme niekoľko nových predmetov a zameriame sa na komplexnú prípravu pred ťažbou. Tou sa bude zaoberať nasledujúci článok, ktorý vás naučí, ako efektívne a zároveň bezpečne ťažiť vzácne suroviny.

Príprava na ťažbu

Na vstup do podzemia musíte byť dostatočne nachystaní. Prinášame vám zoznam toho najpodstatnejšieho, s čím by sa mal hráč vydať pod zemský povrch.

Brnenie

Pokiaľ plánujete dlhší pobyt mimo domov, zíde sa poriadna ochrana. Nie je totiž nič horšie, ako s kritickým počtom srdiečok hľadať útočisko uprostred noci. Až na výnimky platí klasické pravidlo – čím drahší materiál na výrobu brnenia použijete, tým kvalitnejšie bude. Skladá sa zo štyroch dielov, ktoré pokrývajú celú postavu: helma, hrudný plát, nohavice a topánky. Po vycraftovaní ich ihneď nasaďte postave. Získa tým značnú ochranu  pred výbuchmi, šípmi a akýmikoľvek útokmi. Na výrobu brnenia je možné použiť kožu, zlato, železo alebo diamaty.

Výroba helmy

Helma

Výroba hrudního plátu

Hrudný plát

Výroba kalhot

Nohavice

Výroba bot

Topánky

Zaujímavosť: Najlepším druhom brnenia je diamantové. Na jeho výrobu však potrebujete až 24 diamantov.

Výzbroj

Je nad slnko jasné, že stretnete množstvo nepriateľov. Bez zbraní si teda väčšinou ani neškrtnete. Základnou zbraňou pre boj zblízka je meč (Sword). Hodí sa na boj s pavúkmi, zombie a pre odvážnych i s creepermi (musíte ale vedieť čo robíte a mať v tom skúsenosti. Boj s creepermi si natrénujte na povrchu, kde máte dosť priestoru a prehľad o okolí). 

Výroba luku

Luk (Bow) je výborná zbraň na bezkontaktné súboje. Použite ho proti kostlivcom, ktorí ním tiež disponujú, alebo creeperom – udržíte si ich od tela. Creeperi totiž majú jednu nepríjemnú vlastnosť. Keď sa priblížia na určitú vzdialenosť, začnú syčať. Pokiaľ ich hráč rýchlo nezabije alebo odstup opäť nezväčší, vybuchnú a okrem obrovského kráteru pod nimi zanechajú hráča ťažko zraneného.

 

K luku treba vyrobiť dostatok šípov (Arrows). Ak nemáte pri sebe žiadnu zbraň, môžete použiť aj sekeru (Axe), ktorá má po klasických zbraniach najväčší dmg, či krompáč. Ostatné nástroje spôsobujú podobné škody ako útok holými rukami.

Zaujímavosť: Špagátiky, potrebné na výrobu luku, padajú zo zabitých pavúkov. Môžete ich ale získať aj z pavučín, no musíte ich ostrihať nožnicami na ovce.

Nástroje

Základom je všetkého je krompáč (Pickaxe). Bez neho si s väčšinou surovín skrátka neporadíte. Drevený je vhodný len na úplný začiatok, resp. dovtedy, kým si naťažíte kameň (ponúka sa porovnanie s Internet Explorerom a Firefoxom). Určite vo výbave majte aj lopatu (Shovel), určenú na ťažbu sypkých materiálov.

Výroba krumpáče

Zaujímavosť: Ak ťažíte sypký materiál krompáčom, potrvá to oveľa dlhšie než lopatou, no krompáč sa neopotrebuje.

Osvetlenie

Svetlo nepotrebujete iba na to, aby ste lepšie videli na cestu a neprehliadli vzácne suroviny či možné priepasti. Fakle (Torches) totiž slúžia aj na zaistenie bezpečnosti. V priestoroch s dostatočnou úrovňou svetla sa nemôžu objavovať mobovia (nepriatelia). Preto je naozaj dôležité pravidelne osvetľovať chodby, miestnosti a tunely.


Výroba louče

Zaujímavosť: Fakle je, podobne ako iné predmety, možne opätovne vziať. Do pochodne stačí párkrát udrieť alebo seknúť a neporušená spadne na zem.

Jedlo

Počas dlhšieho pobytu v teréne sa vám môže stať, že narazíte na nepriateľov, spadnete z útesu alebo sa zraníte za iných okolností. Do sveta sa teda nevydávajte bez bohatej zásoby jedla, ktoré vám doplní potrebné životy (verzie do 1.3.0) či naopak nabije hunger bar (od 1.3.0), čím sa začne zdravie automaticky obnovovať. Zo začiatku si nebudete môcť veľmi vyberať, takže sa budete musieť uspokojiť s pečeným hovädzím alebo bravčovým mäsom. Postupne získate suroviny a budete vyrábať sušienky (Cookes), ktoré sú stackovateľné a pridávajú optimálny počet políčok v hunger bare. Na ich upečenie budete potrebovať dva zväzky pšenice a jeden kakaový bôb.


Výroba sušenky

Ťažba

Samotné ťaženie bude predmetom budúceho článku. Do tej doby vyrábajte potrebné nástroje a všetky suroviny zbierajte a odkladajte. Na to vám najlepšie poslúži debna (Chest). Jej výroba je veľmi jednoduchá. Pripravte si osem dosiek a na výrobný stôl ich uložte tak, aby zostalo voľné len stredné políčko. Výsledkom je debna, do ktorej vložíte až 27 predmetov (nestackovateľných).


Výroba bedny

Zaujímavosť: Pokiaľ dáte dve truhly vedľa seba, spoja sa v jednu veľkú. Otvorením veka potom môžete pristupovať k dvojnásobnému množstvu vecí. 

V nasledujúcom článku sa konečne pozriete pod rúško tajomstva, ktoré skrývajú elixíry. Ďalší článok - Minecraft - výroba elixírov

Značky

Podobné články

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Lost Ark RECENZIA: Vynikajúce MMORPG s nádhernou grafikou a skvelými súbojmi

Xbox One: zvládne aj offline hranie a prinesie nový Kinect

Xbox One: zvládne aj offline hranie a prinesie nový Kinect

Pro Evolution Soccer 2022 - dátum vydania, novinky a zmena názvu na eFootball

Pro Evolution Soccer 2022 - dátum vydania, novinky a zmena názvu na eFootball

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Módy pre Farming Simulator 2013

Módy pre Farming Simulator 2013

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Brány Skeldalu - prispejte na mobilnú verziu

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 e 6 d 1 e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia