softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14510
  • Užívatelia: 3215

Fortnite prináša novinku taktického šprintovania. Dá vám rad výhod pre pohodlnejšiu výhru

Autor: Redakcia  |   Publikované: 27.3.2022 | Zobrazené: 372x

Skvelá online akčná hra Fortnite je k dispozícii úplne zadarmo. Aj to je jeden z dôvodov, prečo sa teší takej popularite. Na druhej strane ide o vlajkovú loď Epic Storu, preto nie je náhoda, že do nej pravidelne vlievajú kopec úsilia a hráči im to oplácajú lojalitou. Aktuálne je vonku 2. sezóna Kapitola 3 a s ňou prichádza na rad aj niekoľko noviniek, počínajúc mapou a končiac taktickým šprintom. Ide o úplne novú funkciu, ktorá nielenže zrýchli gameplay, ale zároveň dá hráčom nové možnosti, ako sa po mape a v súbojoch pohybovať.

Vyššie tempo hry je samozrejmosťou a možností, ako sa dá tento nový druh rýchleho behu praktizovať, je takisto veľmi veľa. Novinkou počas taktického šprintu je napríklad rozrážanie dverí a využitie prekvapenia nič netušiaceho protihráča. Výhoda, ktorá sa uchytí v challengoch aj online multiplayeri. Navyše, nová mapa má hneď niekoľko miest, kde je taktický šprint priam žiaducim.

Ako využiť taktický šprint v hre?

Úplná novinka taktického šprintu dopĺňa obyčajný rýchly beh a Fortnite ešte viac inklinuje k parkúru. Oredvoleným spôsobom, ako ho použiť v hre, je stlačenie klávesy ľavý Shift. Po stlačení sa nad životom objaví nový bar, ktorý zobrazuje energiu a jej spotrebu pri šprintovaní.

Je preto dobré mať na zreteli, že takticky šprintovať nie je možné stále, ale skôr na etapy. Pri správnom časovaní ide o výborný spôsob, ako sa dostať k nepriateľovi rýchlo, ako ujsť z bojiska alebo ako získať strategicky výhodnejšie postavenie na vyvýšených miestach.

Dopĺňanie tejto energie, aby mohli hráči takticky šprintovať, je možné ovplyvniť sklzmi. Energia sa začne dopĺňať v momente, keď hráči vyjdú zo sklzu a začnú normálne utekať. Samozrejme, nie je potrebné čakať až do úplného naplnenia energie a šprintovať sa dá kedykoľvek sa doplní aspoň časť stamina baru.

Ako všetky možnosti v hre Fortnite, aj taktický šprint sa dá nastaviť, alebo teda nabindovať, podľa preferencií hráča. V nastaveniach je tak jednoducho možné zmeniť ľavý Shift na čokoľvek iné.

Značky

Podobné články

5 najlepších hier zadarmo na toto leto

5 najlepších hier zadarmo na toto leto

Preview The Elder Scrolls Online

Preview The Elder Scrolls Online

Návod: ako si založiť Minecraft server

Návod: ako si založiť Minecraft server

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Najlepšie módy pre World of Warplanes (WoWp)

Najobľúbenejšie módy pre Euro Truck Simulator 2

Najobľúbenejšie módy pre Euro Truck Simulator 2

Playstation 4 vs Xbox One

Playstation 4 vs Xbox One

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 0 8 0 b 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia