softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14246
  • Užívatelia: 3202

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Autor: Redakcia  |   Publikované: 29.7.2014 | Zobrazené: 7062x

Dnes vám predstavíme najdôležitejšie aplikácie, ktoré by nemali chýbať vo vašom telefóne s Windows Phone 8. Tejto platforme sa zvlášť venujeme z dôvodu, že mnohé aplikácie na nej chýbajú - dnes sa toho ale báť nemusíte, pretože aplikácie popísané nižšie na WP8 nájdete a to bez kompromisov.

Skype

Skype je jedným z mála programov, ktorého meno sa stalo aj základom pre sloveso, ktoré označuje ním vykonávanú funkciu. A rovnako ako dnes neupravujeme obrázky, ale fotošopujeme, tak dnes nevoláme cez internet, ale Skajpujeme. Skype patrí Microsoftu, preto nie je divu, že ho nájdeme aj na jeho vlastnej platforme, Windows Phone. Aplikácia dovoľuje hlasovú, obrazovú aj textovú komunikáciu a to aj naprieč platformami, takže je jedno, či voláte z PC na mobilný Skype, alebo opačne či akokoľvek inak.

Mapy.cz

Seznam.cz sa v internetovom svete, ktorý je pod palcom Googlu, snaží prinášať služby šité na mieru českým, resp. slovenským užívateľom internetu. Stream ako alternatíva k YouTube, samotný Seznam ako šikovný vyhľadávač a samozrejme aj Mapy.cz, ktoré v niekoľkých ohľadoch dokonca prekonávajú globálne Google Maps. Veľmi cenené sú najmä podrobné turistické mapy, previazanie s katalógom Firmy.cz, alebo úplný zoznam popisných čísel. Mapy.cz ale aj cez svoje kvality nespia na vavrínoch, naopak, intenzívne už koketujú s dvoma najväčšími novinkami na poli online máp, čo sú panoramatické pohľady (obdoba StreetView) a 3D.

Facebook

Sociálna sieť Facebook pozitívne aj negatívne prehovára do životov stoviek miliónov ľudí. Každý deň na ňu chodíme, aby sme svojim online priateľom povedali, čo nás baví, čo nás štve, ako sa cítime... uploadujeme fotky, sledujeme statusy ostatných užívateľov a komentujeme, čo sa dá. Aplikácia pre spojenie s Facebookom už pár rokov nesmie chýbať ani na žiadnom šikovnom a mnohokrát aj "hlúpom" mobile, takže niet divu, že je aj na Windows Phone. Aplikácia vám dovolí takmer všetko, na čo ste zvyknutí, len pozor na váš dátový limit - fotky na Ploche vám ho dokážu vycucnúť veľmi rýchlo, preto odporúčame používať skôr na WiFi bez dátového obmedzenia.

Instagram

Instagram vám dovoľuje instantné zdieľanie vašich fotiek v podobe, ktorá sa silne inšpiruje legendárnym Polaroid, ktorý vám rovnako instantne a bez ďalšieho prístroja fotku vyvolal. Rovnako ako Polaroid, tak aj Instagram zvolil štvorcový formát, ktorý dáva fotkám nezameniteľný štýl. Vďaka intenzívnemu používaniu atmosférických filtrov sa tiež ľahko stratia technické nedokonalosti snímky, či už spôsobené autorom fotky, alebo mobilom, ktorý sa väčšinou klasickým foťákom nevyrovná.

Viber

Alternatív Skypu je celá rada, Viber však medzi nimi exceluje. Rovnako ako Skype je aj Viber dostupný na mobiloch aj PC, takže si zavoláte odkiaľkoľvek kamkoľvek. V rukách však drží dôležitý tromf, ktorý značne uľahčuje hľadanie kontaktov. Ako identifikátor totiž nepoužíva užívateľské meno, ale telefónne číslo. Po inštalácii sa Viber pozrie, aké čísla máte v zozname kontaktov, a ak niektoré zodpovedá užívateľovi Viber, pridá vám ho ako kontakt. Tento spôsob zabezpečí, že vám žiadny kontakt neutečie, čo sa pri používaní Skypu môže ľahko stať.

Facebook Messenger

Hoci je Facebook sociálna sieť, ktorá má hneď niekoľko nástrojov pre hromadnú i súkromnú komunikáciu, existuje aj samostatná oficiálna aplikácia, Facebook Messenger. Tomu navyše Facebook zariadil aj žiarivú budúcnosť tým, že má v pláne odstrániť chatovanie z mobilných Facebook aplikácií. Pravdou je, že Facebook Messenger je ku komunikácii vhodnejší, než klasická Facebook aplikácia. Dôvodov je niekoľko: nič vás nerozptyľuje, šetríte svoj ​​FUP limit a komunikácia je jednoduchšia, pretože je stredobodom celej aplikácie. Ak často komunikujete z mobilu cez Facebook a nepoužívate napríklad obľúbený IM +, alebo niečo iné, rozhodne vám FB Messenger odporúčame.

Značky

Podobné články

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Ako spustiť WhatsApp na počítači – online a bez inštalácie

Ako spustiť WhatsApp na počítači – online a bez inštalácie

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Najlepšie aplikácie pre tablety I

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, ako zmazať alebo deaktivovať účet

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, ako zmazať alebo deaktivovať účet

Najlepšie hry na tablet a smartphone na stiahnutie zadarmo 3

Najlepšie hry na tablet a smartphone na stiahnutie zadarmo 3

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 4 2 1 7 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia