softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Prečo si Messenger odo mňa pýta nový PIN kód? Otázky a odpovede

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.4.2024 | Zobrazené: 510x

Na Facebook Messenger dorazila veľká bezpečnostná novinka týkajúca sa PIN kódu. Možno ste zaregistrovali, že vám Messenger pri otvorení na hociktorom zariadení otvoril okno, kde ste si mali zvoliť heslo. Prečo táto zmena? V skratke ide o novú formu zabezpečenia end-to-end, vďaka ktorej budú správy synchronizované naprieč všetkými vašimi zariadeniami, PC aj mobiloch, a zároveň lepšie chránené. 

PIN kód na Messengeri: Lepšie zabezpečenie vašich správ

Facebook dlhé mesiace postupne testoval end-to-end zabezpečenie konverzácií, až ho spustil celoplošne. Konverzácie sú tak chránené napríeč všetkými zariadeniami, kde používate Messenger pod jedným účtom.

Posilnená ochrana používateľov je hlavným dôvodom, prečo sa k tomuto kroku spoločnosť Meta odhodlala. Po prihlásení/otvorení Messengeru tak na používateľov vybehlo okno s výzvou na vytvorenie Messenger PIN kódu. To je, samozrejme, voliteľné, ale o výhodách niet pochýb a nevýhod je len málo, ak vôbec nejaké.

Čo je Messenger PIN kód?

Nový PIN kód na Messengeri je šesťmiestna číselná kombinácia, ktorú si nastavíte podľa seba v zobrazenom okne a následne sa občas objaví výzva na jej zadanie. To v prípade, že sa prihlasujete na inom zariadení – napríklad prechádzate z mobilu na PC alebo naopak. Toto heslo PIN chráni na Messengeri vaše konverzácie a umožňuje ich synchronizované zobrazenie.

Bezpečné prenášanie správ medzi mobilom, tabletom a PC je tou hlavnou výhodou zabezpečenia šesťmiestnym kódom. Vaše správy tak zostanú chránené a máte k nim odkiaľkoľvek prístup. Zároveň sa k nim ale nikto nepovolaný nedostane.

Messenger heslo má svoje výhody. Má však aj nevýhody?

Obrovským plusom je bezpečnejšie zdieľanie správ naprieč zariadeniami. PIN kód tak chráni vaše konverzácie pred neoprávneným prístupom. V prípade, že si toto heslo nezvolíte, môžete prísť o prístup k starším správam na nových zariadeniach. Uvedieme príklad: Predstavte si, že si píšete s niekým na mobile, ale neskôr sa prihlásite do Messengeru na počítači a chcete si prečítať, o čom ste si písali.

Ak nemáte zvolený PIN kód, tieto správy sa vám na PC vôbec nezobrazia a budú k dispozícii len na zariadení, z ktorého ste ich odosielali.

Vďaka end-to-end šifrovaniu je možné vytvoriť bezpečné úložisko, ktoré sa postará o zálohovanie správ v konverzáciách na diaľku. Vy sa tak dostanete k obsahu správ aj v prípade, že zariadenie stratíte alebo prejdete na nové. Vďaka PIN kódu je možné v zariadeniach chaty obnoviť.

Ako vytvoriť nový Messenger PIN?

Vytvorenie a uloženie Messenger PIN kódu je jednoduché a nezaberie viac ako pár sekúnd. Prihláste sa do svojho účtu na Facebooku/Messengeri, prejdite do nastavení a zvoľte možnosť Bezpečné úložisko. Tam si zvolíte end-to-end prístupový kód, prípadne si počkajte, kým na vás toto okno nevybehne samé.

Aké sú ďalšie možnosti?

Neviete sa rozhodnúť, či vôbec tento kód potrebujete? Majte na pamäti, že bezpečnosť je nadovšetko a synchronizovanie správ oceníte vždy, keď budete chcieť niečo dohľadať v konverzácii. Zaberie to len zlomok vášho času a vaše správy zostanú v bezpečí.

Okrem 6-miestneho PIN kódu je možné zvoliť aj automatické vygenerovanie 40-miestneho kódu, pričom na mobiloch je k dispozícii možnosť uložiť tento prístupový kľúč na Google Disk.

Váš kód tak bude uložený na Google účte, čím si môžete pomôcť napríklad pri výmene smartfónu za nový. Súbor s kódom si ale môžete aj jednoduchšie preniesť z jedného Google účtu na druhý.

 

Často Kladené Otázky (FAQ)

1. Aký je účel Messenger PIN?

  • Messenger PIN chráni prístup k vašim správam na Facebooku a v aplikácii Messenger, umožňujúc vám bezpečne prenášať správy medzi rôznymi zariadeniami.

2. Ako si môžem vytvoriť Messenger PIN?

  • Prejdite do nastavení svojho účtu na Facebooku alebo v aplikácii Messenger a nájdite možnosť "Bezpečné úložisko". Tam si môžete zvoliť svoj 6-miestny PIN kód.

3. Čo sa stane, ak si nevytvorím Messenger PIN?

  • Ak si nevytvoríte Messenger PIN, môžete prísť o prístup k svojim starším správam na nových zariadeniach a stratíte možnosť synchronizácie správ.

4. Je dôležité mať Messenger PIN?

  • Áno, Messenger PIN zabezpečuje vaše správy pred neoprávneným prístupom vďaka end-to-end šifrovaniu a umožňuje bezpečne prenášať správy medzi zariadeniami.

5. Ako môžem zmeniť alebo obnoviť svoj Messenger PIN?

  • Prejdite do nastavení svojho účtu na Facebooku alebo v aplikácii Messenger a nájdite možnosť "Bezpečné úložisko". Tam si môžete zmeniť alebo obnoviť svoj Messenger PIN kód.

Značky

Podobné články

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Aký je najlepší antivírus roku 2017?

Aký je najlepší antivírus roku 2017?

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Užite si zábavu vo vysokej rýchlosti - TOP 10 pretekárskych mobilných hier

Pohodlný prenos súborov z Androido a iPhonu do PC

Pohodlný prenos súborov z Androido a iPhonu do PC

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Ako zamedziť sťahovaniu mojich videí z TikToku inými používateľmi?

Ako zamedziť sťahovaniu mojich videí z TikToku inými používateľmi?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 2 8 9 e 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia