softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.7.2014 | Zobrazené: 10544x

Internetové prehliadače sa už dávno prispôsobili tomu, že užívateľovi sprostredkovávajú drvivú väčšinu digitálneho obsahu, s ktorým príde do styku, a že sú aj pracovným nástrojom. Pluginy pre najobľúbenejšie prehliadače sú tak nutnosťou a dovoľujú zjednodušiť prácu, rozšíriť funkcionalitu alebo napríklad previazať internetový prehliadač s konkrétnou službou alebo programom.

Adblock

Adblock je unikátny doplnok, ktorý blokuje internetovú reklamu. Ako veľmi dobre funguje, to si môžete vyskúšať sami - občas až príliš dobre a blokuje aj obsah, ktorý by ste nechceli (vložené videá, prvky stránky), ale to sa nestáva príliš často a Adblock možno aj selektívne vypnúť. Hoci je jasné, že internetová reklama je nutná a napríklad náš portál tiež nie je úplne bez reklamy, niektoré stránky to už to s vyskakovacími, na celú obrazovku, neodbytnými alebo hlasnými reklamami preháňajú a o nasadenie Adblock si hovoria.

Adblock pre Google Chrome

Adblock pre Mozilla Firefox

Adblock pre Opera

Google Docs Viewer

Google Dokumenty, Gdocs, Google Docs... nech ich voláte akokoľvek, sú jedným z najväčších konkurentov klasických balíkov kancelárskych programov. Využívajú cloudové úložisko, ponúkajú možnosť spolupráce a sú kompletne zadarmo. Google Docs Viewer je doplnkom, vďaka ktorému máte svoje dokumenty vždy po ruke. V každom okne prehliadača ste dve kliknutia od otvorenia dokumentu, ktorý práve potrebujete.

Google Docs Viewer pro Google Chrome

Google Docs Viewer pro Mozilla Firefox

Evernote Web Clipper

Evernote je tu s nami už dlho a pomáha nám v organizácii času, pripomínaní dôležitých udalostí a pri ukladaní poznámok. Vďaka Evernote Web Clipper bude ešte užitočnejší - nejde totiž o previazanie s prehliadačom, ako napríklad v prípade predchádzajúceho rozšírenia pre Google Dokumenty, ale o rozšírenie funkčnosti smerom k obsahu webu. Web Clipper totiž umožňuje ukladať veci z webu priamo do Evernotu - či už ide o obrázky/screenshoty, text, Gmailové konverzácie alebo rôzne súvisiace súbory (vrátane stránok v PDF), všetko veľmi ľahko nahádže priamo do vášho Evernote účtu. Pravdepodobnosť, že na niečo dôležité zabudnete, sa nainštalovaním tohoto šikovného pluginu rapídne zníži.

Evernote Web Clipper pro Google Chrome

Evernote Web Clipper pro Mozilla Firefox

Evernote Web Clipper pro Opera

Goo.gl URL Shortener

K tomuto doplnku ani nie je čo dodať - jednoducho vám skracuje URL do použiteľných dĺžok, ktoré možno pohodlne kopírovať a šíriť. A je to potrebné, pretože mnohoriadkové internetové adresy nie sú dnes vôbec výnimkou.

URL Shortener pro Google Chrome

URL Shortener pro Mozilla Firefox

URL Shortener pro Opera

Značky

Podobné články

Programy pre sťahovanie filmov a Youtube videí zadarmo

Programy pre sťahovanie filmov a Youtube videí zadarmo

Programy na zálohovanie dát

Programy na zálohovanie dát

Ako pridať Chrome rozšírenia do mobilného prehliadača v Androide?

Ako pridať Chrome rozšírenia do mobilného prehliadača v Androide?

Návod na zdieľanie mobilného internetu pomocou Wi-Fi hotspotu

Návod na zdieľanie mobilného internetu pomocou Wi-Fi hotspotu

Licencie pre fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Licencie pre fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Internet vecí

Internet vecí

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 8 1 3 2 9  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia