softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Najlepšie programy pre zálohovanie dát

Autor: Redakcia  |   Publikované: 6.4.2016 | Zobrazené: 5392x

Zálohujte, zálohujte, zálohujte. Predstavte si, že máte na počítači dáta, ktoré vám v prípade nenávratnej straty budú chýbať. To nie je tak ťažká predstava - väčšina z nás také veci na počítači má. Tvoríte niečo? Máte v počítači uložené osobné fotografie? Alebo len "sejvy" z hry? Predstava, že o ne prídete, vás desí, pretože by ste prišli o veľa svojej práce alebo o cenné spomienky? Tak si nič nepredstavujte, ale radšej si uvedomte, že ak máte tieto dáta len na jednom počítači, nejde o nejakú hypotetickú situáciu, ale v podstate 100% istotu. Áno, prídete o ne, skôr alebo neskôr.

Ako zálohovať?

Základom pre zálohovanie je mať všetky dôležité dáta vždy ASPOŇ na dvoch miestach súčasne - dva adresáre na jednom disku sa naozaj nepočítajú, dva rôzne disky v jednom počítači tiež nie. Trochu lepšie je to s jedným diskom v počítači a jedným externým, tým predídete väčšine rizík, ale ideálne je mať aspoň jednu zálohu niekde "preč", aby ste boli poistení aj pre prípady krádeže/záplavy/požiaru... Využiť môžete aj rôzne cloudové úložiská, ale tu je problém s nahrávaním veľkého množstva dát, čo nie je zadarmo a podľa vášho pripojenia k internetu to môže byť aj neriešiteľný problém.

Poďme sa teraz pozrieť na pár šikovných programov, ktoré vám zálohovanie dokážu výrazne uľahčiť.

EaseUS Todo Backup

Todo Backup je veľmi komplexný softvér pre zálohovanie. Môžete si vybrať konkrétne zložky aj celé disky na zálohovanie, vytvárať zálohy súborov pre neskoršie obnovenie, ale aj plánovať opakovanie zálohovania, aby ste nezabudli na priebežné udržiavanie aktuálnych záloh.

FBackup

Program Backup je funkčne veľmi podobný vyššie opísanému Todo Backup, ale jeho prostredie je výrazne iné a silne inšpirované klasickým MS Wordom. Okrem bežných funkcií ponúka aj zálohovanie práve upravovaných súborov, čo sa môže hodiť v prípade, že príliš neveríte svojmu počítaču alebo dodávateľovi elektriny.

Everyday Auto Backup

Oproti predošlým programom je Everyday Auto Backup veľmi sparťanský a to čo do funkcií, tak hlavne jeho prostredie. To sa ale veľmi podarilo, čo oceníte hlavne pri častom používaní.

Macrium Reflect

Zaujímavý program Macrium Reflect dokáže okrem obyčajného zálohovania aj vytvorenú zálohu ihneď vypáliť na disk, či už CD, DVD alebo Bluray. Prostredie je klasické a inšpiruje sa vo Windows (najviac asi XPčkovom) prieskumníkovi súborov. Navyše dokáže pri zálohovaní pracovať aj s XML súbormi a export reportu zvláda do formátu HTML.

Podobné články

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Nové procesory len s Windows 10

Nové procesory len s Windows 10

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Ako prehodiť nastavenie myši a touchpadu pre ľavákov

Ako prehodiť nastavenie myši a touchpadu pre ľavákov

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Ako zistím, či bol môj e-mail hacknutý

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 7 6 5 1 8  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia