softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie vedomostné kvízy na mobil pre celú rodinu

Autor: Redakcia  |   Publikované: 21.4.2022 | Zobrazené: 2335x

Kvalitne spracovaný vedomostný kvíz je skvelou príležitosťou, ako si oddýchnuť, precvičiť mozog aj sa niečo nové naučiť. Mobilné zariadenia potom predstavujú ideálnu platformu, na ktorej takéto kvízy hrať, pretože si ich hráči môžu zobrať kamkoľvek. Na niektoré je potrebné pripojenie k internetu, iné je možné hrať aj offline a je na každého preferenciách, čo si vyberie.

Niekomu vyhovuje hrať osamote a dozvedieť sa niečo nové, iný zase potrebuje súťažiť online, posúvať sa v rebríčkoch a porážať súperov. Našťastie sú v obchode Google Play a Apple Store stovky kvízov, z ktorých sme vybrali tie najlepšie. Niektoré vyžadujú všeobecné vedomosti, iné sa špecializujú na konkrétne oblasti ako geografia, vlajky, hudba, logá značiek, čeština alebo hlavné mestá.

S kvalitným mobilným kvízom sa zabavia ako dospelí, tak aj deti vďaka svojej pridanej hodnote získavania vedomostí popri zábave. Často to ale nie je len o tom správne odpovedať, pretože mnohé z kvízov ponúkajú aj doplnkové informácie k správnym odpovediam. Načerpať nové informácie a vedomosti sa tak dá aj počas cesty do práce či školy, ako aj na záchode alebo pred spaním v posteli. Ktoré vedomostné kvízy by teda nemali chýbať vo vašom Android či iOS mobilnom zariadení?

Quizefy

Originálny vedomostný kvíz Quizefy ti prinesie zábavu aj možnosť naučiť sa kopec nových vecí. Jeden z najlepších mobilných kvízov sa zameriava na hranie v skupinách, takže môžeš hrať s priateľmi, keď si spárujete ID.

Na výber máte 3 možnosti hry, kedy si môžete vyberať tému otázok a súťažíte proti vlastnému najvyššiemu skóre, prípadne si zahráte proti jednému reálnemu protivníkovi alebo využijete možnosť hrať proti priateľom  v skvelej skupinovej vedomostnej terapii.

Za nahrané skóre získavate odznaky, posúvate sa v tabuľkách alebo si profil vylepšíte vlajočkami. Užite si témy ako hudba minulosti, biológia, video hry, jedlo, geografia, ľudia a svet, seriály a mnoho ďalších.

Quizefy pre Android na stiahnutie zadarmo

QuizzLand: Otázky a odpovede

Vo výbere najlepších online vedomostných kvízov rozhodne nemôže chýbať ani QuizzLand. Ide o jednu z najobľúbenejších hier tohto typu na Android a iOS zariadeniach, kde hráči nájdu cez 50 tisíc otázok. Všetko je navyše v slovenčine alebo češtine podľa toho, odkiaľ je hra sťahovaná.

QuizzLand je navrhnutý ako bludisko, kde musíte správne odpovedať na otázky a dostať sa zo štartu do cieľa. Každá úroveň ponúka cez 10 otázok a dobrou správou je, že úrovní sú tisícky. Podstatnou informáciou je aj to, že nemusíte na všetky otázky v jednotlivých leveloch odpovedať, ale stačí si vybrať len tie, ktoré vedú k dokončeniu levela.

Za správne odpovede získavate odmeny v podobe hernej meny, ktorú následne využijete na pomôcky 50:50, dvojitá šanca alebo preskočiť otázku. Pri každej otázke sa zobrazí po jej zodpovedaní aj vysvetlenie, ktoré je náučné a rozšíri hráčom obzory. Okrem kvízových otázok sú pripravené aj minihry zamerané na postreh a predstavivosť. Z hľadiska spracovania kvízu, tematických okruhov a možnosti komentovania pod otázkami nemá QuizzLand konkurenciu.

QuizzLand pre Android a iPhone na stiahnutie zadarmo

Flags and Capitals of the World Quiz

Kvíz s vlajkami je na mobiloch stálicou a Flags and Capitals of the World Quiz je naozaj výnimočne spracovaný. Okrem hádania vlajok bude potrebné hádať aj hlavné mestá krajín. Príjemná grafika, pútavé spracovanie a hra na body. Čo chcieť viac od vedomostného kvízu zameraného na geografiu?

Celá hra Flags and Capitals of the World Quiz je rozdelená na 11 levelov, ktoré sa ďalej delia na 5 typologicky odlišných sektorov. V hre je možné hádať cez 200 vlajok a rovnaký počet hlavných miest. Okrem toho si hráči budú lámať hlavu aj s oficiálnou menou v krajine, čo k vlajkám a hlavným mestám neodmysliteľne patrí.

Na každú odpoveď je časový limit, aby nebolo možné podvádzať na internete. Každá otázka ponúka 4 možnosti. Hra je ideálna na precvičovanie geografických vedomostí, učenie alebo ako doplnková činnosť na hodinách geografie.

Flags and Capitals kvíz na stiahnutie tu

Seterra Geography

Pri geografii ešte zostaneme, pretože mobilná aplikácia Seterra Geography ponúka o čosi inakší herný zážitok. Pôvodne išlo o webovú verziu, ktorá sa rozšírila na mobilné zariadenia a hráči si tak môžu užívať moderné spracovanie kdekoľvek.

Vedomostný kvíz Seterra Geography dovoľuje hráčom hádať hlavné mestá po celom svete, vlajky krajín, slepú mapu štátov, význačné lokality krajín, rieky, prieplavy, najvyššie hory sveta a pod. Pri práci s mapou je možné dané miesta priblížiť. Hra je, samozrejme, na čas a hráčom sa počíta percentuálna úspešnosť odpovedí. Seterra Geography je k dispozícii aj bez pripojenia k internetu, čím sa dá zbaviť reklám.

Seterra Geography pre Android a iOS na stiahnutie zadarmo

Dobyvatel

Kto by nepoznal ikonickú českú hru Dobyvatel, ktorá je okrem vedomostného kvízu aj strategickou hrou? Mapa Českej republiky je rozdelená na oblasti, ktoré si hráči medzi sebou musia obsadzovať a zaberať. Robia tak jedine správnymi odpoveďami na otázky a vždy musia taktizovať, aby zabrali čo najväčšie územie.

Dobyvatel je online hrou, kde sa proti sebe stretnú reálni súperi a snažia sa o získanie čo najväčšej časti mapky. Výhodou hry je podpora multiplatformného pripojenia, takže medzi sebou môžu hrať hráči z mobilov aj na PC či webových prehliadačov. Stačí k tomu jedine internetové pripojenie.

Popri súťažení je ale v hre aj ďalšia oblasť, ktorou je mesto. To má každý hráč vlastné a tam si môže vylepšovať budovy, ktoré mu pridávajú do súbojov rôzne bonusy a pomôcky ako našepkávač alebo odstránenie niekoľkých možností pri tipovaní. Všetok obsah je navyše v češtine a veľa otázok je orientovaných tak, aby si užili dospelí aj deti. Dobyvatel je vedomostným kvízom pre tých súťaživejších.

Mobilná verzia hry Dobyvatel na stiahnutie tu

Mozkovna

Radi si príležitostne prevetráte vedomosti na cestách? Máte radi vedomostné hry? Mozkovna vám ponúkne priestor na realizovanie, kde budete odpovedať na otázky v časovom limite. V každom kole ich bude celkovo 6, pričom môžete použiť pri každej pomôcku alebo otázku poslať preč, pokiaľ vám nesadla.

Po inštalácii je otvorená jedna sekcia základných otázok, ostatné sú zatvorené. K ich sprístupneniu sa dostanete pomocou správnych odpovedí, kedy za každú správne zodpovedanú otázku získate 1 mincu a na otvorenie jednej kategórie je potrebných mincí 300. Následne si môžete otvoriť témy ako história staroveku, história, prírodné vedy, astronómia, biológia, moderné technológie, literatúra, hudba a zemepis.

Prostredie nemôže byť intuitívnejšie, otázky odsýpajú a vy tak idete stále ďalej a ďalej. Okrem hry jednotlivca môžete hrať aj proti reálnym hráčom, je však potrebné pripojenie k internetu. Hra je lokalizovaná do češtiny.

Mozkovna vedomostný kvíz na mobil na stiahnutie tu

Guess The Song - Music Quiz

Milujete hudbu a radi si sem-tam odskočíte na nejaký hudobný kvíz do podniku? Urobte si takú seansu aj doma s hrou Guess The Song – Music Quiz, kde budete, ako je už asi jasné, hádať piesne a ich interpretov. Na všetko máte stanovený časový limit a tak sa snažíte byť čo najrýchlejší.

Výhodou hry Guess The Song – Music Quiz je, že tematicky pokrýva síce hudbu, ale zato najpestrejšie žánre ako rap, rock, jazz, pop, letné hity, ale aj hudbu od 60. rokov po súčasnosť. Okrem toho kladie dôraz aj na ženské speváčky či love songy a mnoho ďalších.

Nielen že sa aj niečo naučíte, ale si aj vypočujete skvelú hudbu a možno objavíte aj niečo nové, čo ste ešte nepočuli. Hrať je možné osamote alebo v móde pre dvoch.

Guess The Song hudobný kvíz na stiahnutie tu

Slovo Cestování

Opäť hra so slovíčkami a opäť vedomostný kvíz v jednom. Slovo Cestování preverí vaše vedomosti aj schopnosť tvoriť z písmeniek slová, ktoré musia, samozrejme, pasovať ako odpoveď na otázku. Háčik je v tom, že slovíčka musíte nadväzovať na seba a od tých najľahších sa postupne dostanete k náročnejším kombináciím.

Slovo Cestování na stiahnutie pre Android tu

A keďže ide o hru s tematikou cestovania, na pozadí sa zobrazujú krásne obrázky určovaných lokalít. Na hráčov čaká cez 2000 levelov a tisíce slov na uhádnutie. Pre niekoho môže byť výhodou, že hra nie je obmedzená časovým limitom.

Značky

Podobné články

Ako nainštalovať Spotify bez administrátorských obmedzení?

Ako nainštalovať Spotify bez administrátorských obmedzení?

5 užitočných aplikácií a hier pre rodičov a deti

5 užitočných aplikácií a hier pre rodičov a deti

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 7 c a b 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia