softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14807
  • Užívatelia: 3226

Najspoľahlivejšie a najpresnejšie internetové prekladače

Autor: Michal M.  |   Publikované: 13.5.2023 | Zobrazené: 2068x

Online prekladače sú dnes už samozrejmosťou. Stačí vám internetové pripojenie a môžete si preložiť prakticky akýkoľvek text. Podporované sú stovky jazykov, nechýba hlasové zadávanie textu, preklad dokumentov alebo automatická detekcia vloženého textu.

Vyznať sa v tom, ktorý vám najviac vyhovuje, môže byť problém. Zvlášť, keď ani neviete, že niektoré z prekladačov ponúkajú funkcie, ktoré sú ďaleko pred konkurenciou. Ktoré sú tie najlepšie, najintuitívnejšie a najpresnejšie prekladače? Vybrali sme pre vás niekoľko skvelých nástrojov, s ktorými si preložíte bežný text, ako aj odborné termíny.

Google Prekladač

Google Prekladač, alebo teda Google Translator je bezpochyby jedným z najvyužívanejších prekladačov, ktorý sa stal stálicou po celom svete. Za svoju obľúbenosť vďačí hneď niekoľkým faktorom - kvalita prekladov, rýchlosť, dostupnosť aj podpora jazykov. 

Aktuálne podporuje cez 100 jazykov z celého sveta a kvalitatívne si v prekladoch vedie veľmi dobre, najmä, pokiaľ ide o najvyužívanejšie jazyky. Samozrejme, že nechýba ani podpora slovenčiny a češtiny. V intuitívnom prostredí sa pracuje veľmi jednoducho a v priebehu pár sekúnd dokáže preložiť aj celé texty, navyše vo vysokej kvalite. Ľudského prekladateľa síce nikdy plne nenahradí, ale s pár úpravami a zásahmi do textu môžu používatelia získať presný preklad zapadajúci do kontextu.

Výhodou Google Prekladača je prepojenie pomocou Google účtu. Stačí sa tak prihlásiť k svojmu účtu a používatelia môžu využívať napríklad ukladanie prekladov textu naprieč rôznymi zariadeniami. PC, mobily aj tablety budú obsahovať archív prekladov. Google Translate funguje na báze strojového učenia modernej neurónovej siete.

Verdikt: Najpoužívanejší prekladač s podporou viac ako stovky jazykov je rýchly, prehľadný a vysoko presný. Podporuje slovenčinu s češtinou a k spokojnosti používateľov ponúka aj ukladanie prekladov, ktoré je možné synchronizovať na všetkých zariadeniach s prihlásením k účtu Google.

DeepL

V posledných rokoch sa do popredia online prekladačov dostal DeepL a právom. Postavený je na umelej inteligencii, vďaka čomu ponúka najpresnejšie a najzrozumiteľnejšie preklady, a to aj pri zložitejších vetných konštrukciách. Podporuje 26 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny a ponúka jedny z najlepších prekladov na trhu. Zaujme jednoduchým a intuitívnym rozhraním, čím výrazne uľahčuje prácu s textom.

Veľkou výhodou oproti konkurencii je automatická detekcia jazyka textu, ktorá rovnako uľahčí prácu s prekladom a nie každý prekladač ňou disponuje. DeepL navyše ponúka počas prekladov aj alternatívy k jednotlivým slovám, ktoré je možné okamžite zapracovať do prekladu a text tak upraviť poloautomaticky. 

Okrem klasickej online verzie je DeepL k dispozícii aj ako program na PC alebo mobilná aplikácia. Nechýba možnosť prekladať aj celé dokumenty, navyše vo vysokej kvalite, čím sa radí k tomu najlepšiemu, čo prekladače v dnešnej dobe ponúkajú. Prekladač sa učí "za pochodu" a vďaka založeniu na neurónovej sieti ponúka vysokú kvalitu textu, ktorý sa v prekladoch drží kontextu a výsledok tak vyžaduje len pár drobných úprav.

Verdikt: Pre používateľov, ktorým stačí 26 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny, by mal byť DeepL jasnou voľbou. Ponúka jedny z najlepších prekladov s možnosťou našepkávača postavené na umelej inteligencii (AI), ktorý umožňuje výber synonym ku všetkým slovám či slovným spojeniam. Spoľahlivo preloží uploadnuté dokumenty, je intuitívny a k dispozícii je online, PC aj mobilná verzia. Nevýhodou je podpora menšieho počtu jazykov.

Bing Microsoft Prekladač

Stálicou na poli online prekladačov je Bing Microsoft prekladač. Ten si za posledné roky prešiel radom zmien, ktoré vylepšili používateľský zážitok. S podporou viac ako 60 jazykov vrátane slovenčiny a češtiny umožňuje jednoduchý preklad slov aj celých viet.

Bing prekladač disponuje dvomi hlavnými funkciami, ktoré ho odlišujú od konkurencie. Prvou je automatické detegovanie jazyka textu, ktoré uľahčuje prácu. Tým druhým pozitívom je možnosť vkladať text aj pomocou hovoreného slova. Stačí mať zapnutý mikrofón, vyslovovať slová či celé vety zrozumiteľne a Bing sa už postará o zvyšok.

Súčasťou online prekladača je aj možnosť posluchu výslovnosti slov a nechýbajú ani návrhy na najpoužívanejšie frázy v danom jazyku v rôznych situáciách. Pre bežné použitie sa hodí výborne, horšiu kvalitu prekladov už ale nájdeme pri odbornejších textoch. V takom prípade je treba siahnuť po iných prekladačoch z nášho zoznamu.

Verdikt: Ideálny prekladač pre bežný text, ktorý podporuje desiatky jazykov, automatickú detekciu jazyka aj možnosť zadávať text pomocou hlasu cez mikrofón. Podporovaná je čeština aj slovenčina. Nevýhodou je nižšia kvalita prekladu odborných termínov a technickejších textov.

Online Prekladač

Pohodlný a rýchly Online prekladač od českej jazykovej agentúry Langeo. Spája v sebe Google prekladač s Bingom a IBM translatorom, medzi ktorými si môžu používatelia ľubovoľne prepínať. Podporovaných je viac ako 50 jazykov rozdelených abecedne.

Online prekladač ponúka automatické rozpoznanie textu a minimalistické prostredie. Najlepšie si poradí s bežným textom po slovách aj v celých vetách, už horšie mu to ide s technickými a odbornejšími textami. Intuitívna alternatíva k najväčším prekladačom v príjemnom prostredí.

Verdikt: Jednoduchý online prekladač schopný automaticky rozpoznať jazyk vloženého textu. Má jednoduchý dizajn, pracuje s troma prekladačmi od iných spoločností naraz a ponúka skvelú kvalitu prekladov bežného textu. Nevýhodou je slabší preklad odborných textov.

Lingea

Lingea je český projekt zameraný na desiatky európskych jazykov, ktorý zapĺňa dieru na trhu. Okrem tradičného online prekladača ponúka aj učebnice a obrovskú knižnicu fráz, ktoré prispievajú k rýchlejšiemu učeniu sa jazyka.

So samotným prekladom nemá problém, a to ako v rámci slov, viet aj celých a dlhých textov. Disponuje zobrazovaním synonym aj návrhmi na zlepšenie, ako aj zasadením jednotlivých slov do kontextu. Nechýba korekcia textu, najpoužívanejšie frázy daného jazyka a pod.

Lingea podporuje približne 40 jazykov, v ktorých je možné voľne prekladať. Poteší aj automatické rozpoznanie jazyka, ktoré sa hodí v prípade, že si používatelia chcú preložiť text ale nis sú si istý jeho jazykom. Malou chybičkou na kráse je nie príliš atraktívne prostredie, ktoré sa ale počas posledných rokov výrazne zlepšilo. Pri výučbe jazyka poteší možnosť prehrať výslovnosť slov aj celých fráz.

Verdikt: Rýchly a kvalitný prekladač zameraný na európske jazyky. Ideálny nástroj na výučbu jazykov s množstvom skvelých funkcií a vlastností: najpoužívanejšie frázy, výslovnosť textu, synonymá, automatická detekcia textu či učebnica so zameraním na efektívne učenie sa. Podporovaných je skoro 40 jazykov a keďže ide o český projekt, samozrejmosťou je čeština aj slovenčina.

Translatedict

S prekladačom Translatedict získate ideálny online nástroj na preklad slov aj celých vetných skladieb. Nie je obmedzený, je úplne zadarmo a automaticky rozpoznáva jazyk zadaného textu. Disponuje viac ako 50 jazykmi, medzi ktorými je možné voľne prepínať.

Oproti iným online jazykovým prekladačom ponúka aj počítadlo znakov a slov, čo sa môže hodiť pri tvorbe a preklade textu určeného na sociálne siete. Rovnako tak disponuje aj možnosťou previesť text na hovorené slovo. Takýto výsledok je potom možné stiahnuť v podobe audio súboru.

Verdikt: Spoľahlivý prekladač určený na celé vetné skladby. Podporuje desiatky jazykov vrátane slovenčiny a češtiny a disponuje aj prevodom textu do hovoreného slova. Poteší počítadlo slov a znakov. Nevýhodou je nie príliš moderné a intuitívne používateľské rozhranie.

Ďalšie spoľahlivé alternatívy online prekladačovTranslate.comCollinsYandex Translate

Značky

Podobné články

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Nové procesory len s Windows 10

Nové procesory len s Windows 10

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  a 1 d c 1 f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia