softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Návod, ako nájsť a skrotiť axolotle v Minecrafte

Autor: Redakcia  |   Publikované: 25.5.2022 | Zobrazené: 1658x

Axolotl je nielen v Minecrafte rozkošným zvieratkom, ktoré je ale zároveň pomerne náročné nájsť. Tento zlatučký obojživelník sa na našej planéte vyskytuje jedine v Mexiku, a podobné obmedzenie platí aj v kockovanom svete.

V obidvoch prípadoch môže mať rôzne sfarbenie, niektoré bežné, iné mimoriadne vzácne. Chcete vedieť, kde axolotla v Minecrafte nájsť, ako ho získať alebo chovať pri svojej základni? Poradíme vám, kde hľadať aj ako ho využiť v boji.

Kde nájdeme axolotla v Minecrafte?

Od updatu 1.18 herného sveta je možné axolotla nájsť v bióme Lush Caves a to v rôznych farebných variáciách. V tejto lokalite potom stačí nájsť strom akácie (Accacia tree) a vydať sa ku jeho koreňom, kedy sa postupne prekopete až k jaskyni s vodnou plochou a axolotlami.

Aby ste svojho ružového, oranžového či modrého krásavca chytili, mali by ste so sebou mať vedierko, do ktorého ho jednoducho naberiete. Potom si ho môžete odniesť, kamkoľvek chcete. Ak sa vám náhodou podarí objaviť modrofialového axolotla, vyhrali ste – ide totiž o najvzácnejšiu formu obojživelníka, akú v Minecrafte nájdete.

Ako skrotiť axolotle v Minecrafte

Na to, aby ste axolotla chytili, potrebujete vedierko, do ktorého ho jednoducho naložíte. Samozrejme, že najskôr ho musíte nájsť na špeciálnej lokalite. Následne si ho môžete preniesť kamkoľvek a vytvoriť si farmu s rozkošnými jedincami hýriacimi farbami. Alebo, a čo je aj praktické, ich využijete v boji vo vode.

Ako využiť axolotla v boji?

Okrem estetickej funkcie majú axolotle aj iné využitie. Napriek tomu, že si môžete pri svojom príbytku vytvoriť farmu, kde ich budete chovať, pomôžu vám aj v bojoch vo vodnom prostredí a to proti morským mobom. Všetko, čo budete potrebovať, je len plné vedierko s týmito obojživelníkmi, ktorých následne vypustíte vo vode v prípade, že vás napadli morské príšerky.

Samotné axolotle sú po vypustení divoké, a ak chcete, aby vás nasledovali, mali by ste v ruke držať tropickú rybu. V malom počte v boji nie sú zvlášť efektívne, ale pomôžu najmä v prípade, že ste si z nich vytvorili armádu.

Zaujímavou schopnosťou je hranie sa na mŕtvolu. Axolotl má možnosť dostať sa do stavu nehybnosti, kedy na neho nebudú nepriatelia útočiť a začne sa mu regenerovať zdravie. Táto regenerácia sa potom môže presunúť aj na vašu hernú postavu, čím sa vám efektívne a rýchlo doplnia životy.

Chov axolotlov nie je žiadna veda

Tieto malé potvorky môžete chovať u seba na farme tak, že ich budete kŕmiť tropickými rybami. Po 20 minútach od kŕmenia sa z mladého jedinca stane dospelý a vy tak budete sledovať, ako vám rastú pred očami ako huby po daždi.

 

Najvzácnejší modrofialový axolotl – ako ho získať?

Vždy máte aj malú šancu, že nájdete modrofialového axolotla. Alebo si ho vytvoríte doma párením. Každé mláďa totiž preberá jednu z dvoch farieb svojich rodičov a šanca, že práve takéhoto jedinca získate, je 1:1200.

Ak sa vám ale nechce spoliehať na náhodu, využiť môžete aj cheaty: Ak hráte Java edíciu, napíšte do konzoly ‘/summon axolotl ~ ~ ~ {Variant:4}’ a ak máte spustenú Bedrock edíciu, do konzoly napíšte ‘/summon axolotl ~ ~ ~ minecraft:entity_born’.

Značky

Podobné články

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store sťahuj zadarmo

Grand Theft Auto 5 - Epic Games Store sťahuj zadarmo

Crysis Remastered PC 2020

Crysis Remastered PC 2020

American Truck Simulator

American Truck Simulator

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Diablo 2 Remaster - novinky

Diablo 2 Remaster - novinky

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 2 2 6 a e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia