softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

PUBG láme hráčske rekordy

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.11.2017 | Zobrazené: 2829x

Online strieľačka menom Playerunknown's Battlegrounds sa na hernej scéne objavila len pred šiestimi mesiacmi. Okamžite k sebe ale pritiahla akcie chtivých hráčov. A niet divu - za jej vývojom totiž stojí samotný Brendan Greene. Ten Greene, ktorý najprv pracoval na móde DayZ pre ARMU 2 a naposledy sa potom blysol samostatným titulom H1Z1. Úspech PUBG, ako hráči názov Playerunknown's Battlegrounds skracujú, však pravdepodobne nečakal ani on. Hra prichádza s rekordnými číslami prakticky každý deň a krivka grafu hranosti zbesilo rastie. Pozrite sa napokon sami - v článku uvidíte, ako PUBG do zeme zadupáva aj takú legendu, akou je DotA 2.

Prečo je Playerunknown’s Battlegrounds tak obľúbený?

Strieľačka PUBG patrí do pomerne nového herného žánru Battle Royale. Jeho základ tvorí snaha o prežitie a lootovanie. Hráč typicky začína kompletne bez vybavenia a je len na ňom, aké vybavenie nájde. Definujúcim prvkom Battle Royale je potom herný systém Last Man Standing (posledný preživší víťazí). Popularitu survival hier ukázal známy kockovaný titul Minecraft. Voľnosť pohybu, získavanie surovín, boj a crafting sa stali jeho hlavnými prvkami. Playerunknown's Battlegrounds preberá niektoré prvky, ale primárne sa pochopiteľne venuje toľko obľúbeným súbojom a prestrelkám. Ako som ale spomenul v úvode, snáď nikto hre nepredpovedal až tak kolosálny úspech. 

Playerunknowns Battleground logo

Poklona od Steamu

Steam znamená pre herný priemysel to, čo Steve Jobs pre Apple. Vizionár, ktorý zboril veľa bariér a priniesol robustný a efektívny systém s jednoduchým ovládaním. A práve herná platforma Steam, respektíve jej štatistiky, dokážu veľmi presne popísať úspešnosť hry. Často potom nezáleží ani na počte predaných kópií, ale na aktuálnej vyťaženosti titulu. A tú pochopiteľne najlepšie vykreslia štatistiky priemerného/maximálneho počtu hráčov hry v jeden okamih. Týmto štatistikám dlhú dobu jasne kraľoval moba titul DotA 2. PUBG stačilo len niekoľko mesiacov existencie k tomu, aby ho z trónu zosadil a pár ďalších dní na to, aby rekord zdvojnásobil. Pozrite sa na priložené snímky, tie všetko jasne vykresľujú.

Steam štatistika (online Steam hráči verzus online PUBG hráči - 12. a 13. októbra 2017):

Denní maximum PUBG hráčů vs celkový počet online Steam uživatelů

Steamcharts štatistika PUBG (štatistika rastu, priemer/maximum za deň):

Denní průměrný a maximální počet hráčů - Playerunknowns Battleground

Môžem si Playerunknown’s Battlegrounds stiahnuť zadarmo?

Hoci je Playerunknown's Battlegrounds stále v štádiu Early Access (možno je aj na mieste sa pýtať, či ho vôbec niekedy opustí), nesie cenovku 29,99 €. A ako som predikoval v článku o Steam Summer zľavách, tak ani počas nich nedošlo k žiadnemu zníženiu ceny. Playerunknown's Battlegrounds si tak zadarmo nezahráte. Máte tak v zásade dve možnosti - buď našetríte požadovanú sumu (čo by nemalo byť zase také ťažké), alebo sa poohliadnete po konkurencii. Osobne by som skúsil hru Fortnite, ktorá je zadarmo. Oproti PUBG sa líši viac-menej len v grafickom spracovaní (cartoon štýl) a v možnosti ťažiť a stavať. Ak stále nie ste rozhodnutí, pozrite sa na Fortnite gameplay: 

Značky

Podobné články

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Za 10 dolárov 1000 hier: Pomôžte Ukrajine kúpou skvelého herného balíčka

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Hrajte FIFA 23 v predstihu. Early Access má niekoľko podôb

Nová NHL 22 bude mať Frostbite engine. Zatiaľ však len pre next-gen konzoly

Nová NHL 22 bude mať Frostbite engine. Zatiaľ však len pre next-gen konzoly

Minecraft čoskoro prístupný len cez Microsoft účet

Minecraft čoskoro prístupný len cez Microsoft účet

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Minecraft na stiahnutie zadarmo

Módy pre Farming Simulator 2013

Módy pre Farming Simulator 2013

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 d d d 0 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia