softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14639
  • Užívatelia: 3221

Valve chystá niekoľko nových hier

Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.3.2022 | Zobrazené: 310x

Spoločnosť Valve má už za sebou dlho očakávané vydanie konzole Steam Deck a nejde o jediné novinky, ktorými tešia hráčov. Popri propagovaní zariadenia došlo aj na rozhovory jednotlivých vývojárov a asi najväčšiu pozornosť si vyslúžil ten od Grega Coomera, grafického dizajnéra spoločnosti.

Ten sa najskôr vyjadril k samotnému Steam Decku. Tvorcovia vraj čerpali inšpiráciu v skateboardingu (deck je anglicky doska) a sci-fi – teda témach, ktoré sú vývojárom veľmi blízke. Takisto spomenul aj farebné varianty konzole, ktoré boli zvažované, ale pri vydaní zostalo nakoniec len pri klasickom čiernom prevedení. V budúcnosti ale pravdepodobne uvidíme aj iné farebné kombinácie, ktoré hráčom určite zapasujú.

Ďalšie slová adresoval kompatibilite hier so Steam Deckom. V Steame je cez 50 000 herných titulov a Coomer povedal, že zamestnanci preveria každý jeden titul, aby dali hráčom jasné odpovede na otázky, či a ktoré hry budú so Steam Deckom kompatibilné. Už teraz je niekoľko desiatok titulov, ktoré si hráči môžu vyskúšať na maličkom zariadení do ruky.

Tvorcovia sa pri skladaní zariadenia zamerali na veľkosť displeja, batériu aj vyriešenia chladenia tak, aby hry bežali naplno. Už teraz vieme, že výdrž batérie sa bude líšiť od herného titulu, kedy si tie najväčšie a najnáročnejšie hry užijeme okolo dvoch hodín a menšie hry až 8 hodín čistého času.

Kompatibilita a novinky

S kompatibilitou súvisí aj fakt, že nie všetky obľúbené hry si budeme na Steam Decku zahrať. Napríklad Fortnite alebo Destiny 2 – hry, ktoré nepatria pod spoločnosť Valve, budú riešiť samotní vývojári hier a iba od nich bude závisieť, či hry prispôsobia Steam Decku.

Coomer ale prišiel s veľmi zaujímavou informáciou, a teda že Valve v tichosti pracuje na niekoľkých nových hrách. Nateraz ich síce bližšie nešpecifikoval, ale povedal, že ide o mimoriadne vzrušujúce projekty. Nateraz má ale prednosť Steam Deck a jeho uvedenie do herného sveta. Aké hry podľa vás Valve chystá?

Značky

Podobné články

Seriálový Pán prsteňov dostane od Amazonu brata zo Stredozeme

Seriálový Pán prsteňov dostane od Amazonu brata zo Stredozeme

American Truck Simulator

American Truck Simulator

Angry Birds Séria

Angry Birds Séria

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Nové Black Ops Cold War zverejnilo minimálne HW požiadavky

Nové Black Ops Cold War zverejnilo minimálne HW požiadavky

World of Warships už čoskoro rozšíria svet World of Tanks

World of Warships už čoskoro rozšíria svet World of Tanks

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e e 5 5 0 b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia