softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14807
  • Užívatelia: 3226

Návod, ako si prispôsobiť náhodné prehrávanie na Spotify

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.11.2022 | Zobrazené: 873x

Pre mnohých z nás je posledné roky počúvanie hudby späté najmä so streamovacou službou Spotify. Nie je nad to vytvoriť si vlastný playlist a užiť si deň s tou najlepšou hudbou, ktorá nás vráti späť v čase a pripomenie špecifické momenty života. S tým je spojené aj náhodné prehrávanie skladieb na Spotify, ktoré z času na čas využil azda každý. Ved prečo si nevniesť do počúvania moment prekvapenia?

Na Shuffle Play, ako sa náhodné prehrávanie piesní nazýva, by nebolo nič nevšedné, keby funkcia fungovala naozaj na princípe náhodnosti. Lenže ona tak nefunguje! Nech už počúvate hudbu cez Spotify na mobile alebo cez desktop aplikáciu, Shuffle Play totiž funguje inak, než si myslíte.

Možno ste si všimli, že pri zapnutí náhodného výberu skladieb to nie je až také náhodné, a často to pôsobí ako riadený výber piesní. Za všetkým stojí Automix – predvolené nastavenie v Spotify, ktoré vám aj pri Shuffle Play móde riadi váš hudobný vkus. Presnejšie vám prehráva skladby, ktoré sú si veľmi podobné. A to platí aj pri playlistoch, kde máte všemožné žánre.

Samo o sebe to poslucháčom nemusí vadiť, ale je dobré vedieť aj o druhej možnosti. Tej skutočne náhodnej. Tej, ktorá vypne algoritmus a váš playlist si vychutnáte dosýta a poriadne rozhádzane. Pri Automixe sa stáva, že sa vôbec nemusí prehrať každá skladba z playlistu a dokonca sa niektoré po čase začnú opakovať. To môže byť problémom najmä, ak viete, že v playliste máte stovky, ba až tisícky songov.

Návod, ako upraviť náhodné prehrávanie na Spotify na naozaj náhodné?

Aby ste túto obštrukciu vyriešili a náhodné prehrávanie bolo naozaj náhodné, musíte sa vydať do Nastavení na Spotify. Tam potom hľadáte položku Automix. Na mobilných zariadeniach iPhone a Android choďte do Nastavení a zvoľte Prehrávanie/Playback.

Ak počúvate na desktopovej verzii, kliknite na svoj profil a opäť otvorte Nastavenia a Zobraziť pokročilé nastavenia, kde sa vám opäť ukáže možnosť Playback. Na všetkých platformách potom vypnite Automix a užite si to pravé náhodné prehrávanie.

Po vypnutí Automixu si môžete užívať naozaj random prehrávanie. Ak sa budete chcieť vrátiť k Automix algoritmu, zapnete ho podľa rovnakého návodu: Nastavenia – Playback/Prehrávanie - Pokročilé nastavenia (ak máte staršiu verziu Spotify) - Automix.

Značky

Podobné články

Ako zmerať rýchlosť internetu na PC aj v mobiloch

Ako zmerať rýchlosť internetu na PC aj v mobiloch

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

Tipy a triky pre sociálne siete – Facebook

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 d c 7 8 9  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia