softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Ako aktivovať sledovanie zásielky v Gmaili na mobile

Autor: Redakcia  |   Publikované: 5.2.2023 | Zobrazené: 918x

Sledovanie zásielok v Gmaili je odteraz detailnejšie a presnejšie vďaka novej funkcii od Googlu. Zároveň sa tak pre používateľov zjednoduší online nakupovanie, kedy sa v záplave emailov mohli stratiť tie s informáciami o doručení tovaru. Novú funkciu sledovania zásielok avizoval Google už v novembri roku 2022 a aktuálne je k dispozícii pre majiteľov zariadení s operačným systémom Android aj iOS. Novinku priniesol web Xda-developers.

Používatelia tak nemusia hľadať v desiatkach emailov tie, ktoré sa týkajú objednávok. Stačí si funkciu sledovania zásielky zapnúť v nastaveniach Gmailového klienta a stav doručenia sa zobrazí okamžite. Vďaka zelenému štítku pri emailoch s objednávkami navyše ani nie je nutné daný email otvárať. Google tak opäť priniesol užitočnú novinku, vďaka ktorej bude online nakupovanie ešte jednoduchšie a intuitívnejšie.

*Dôležité upozornenie: Pre aktivovanie služby sledovania zásielky v Gmaile sa uistite, že máte stiahnutú aktuálnu verziu emailového klienta.

Sledovanie zásielky v Gmaili na zariadeniach Apple

Pre majiteľov iPhonov platí veľmi podobný postup ako pre tých s Androidami. Prvým krokom je otvorenie Gmailu a následné zvolenie ikony s tromi čiarkami v ľavom hornom rohu.

Ďalším krokom je otvorenie Nastavení, po ktorom sa zobrazia ďalšie možnosti. Z nich vyberieme kategóriu Ochrana osobných údajov. V nových možnostiach potom odškrtneme možnosť Inteligentné funkcie a prispôsobenie a zvolíme povolenie možnosti Sledovanie zásielky. Od tohto momentu je služba aktívna a sledovanie zásielok v Gmaili cez iPhone je pohodlnejšie, detailnejšie a rýchlejšie.

Ako aktivovať sledovanie zásielky v Gmaili na Androidoch

Majitelia zariadení s Androidom si otvoria Gmail a zvolia tlačidlo s tromi čiarkami v ľavom hornom rohu. Po splnení je potrebné kliknúť na Nastavenia a vybrať si emailový účet, ktorý chceme použiť (v našom prípade je to ten, na ktorý sme registrovali objednávku). Po zvolení emailu sa zobrazí možnosť aktivovať funkciu sledovania zásielky. Povolením tejto funkcie ju môžete začať naplno využívať.

Widget v Gmaili na sledovanie stavu zásielky

V rámci služby sledovania zásielky v Gmaili pribudla ešte jedna možnosť, ako sa dozvedieť o stave zásielky viac. Ide o nový widget v hornej časti emailového klienta, ktorý zobrazuje podrobnosti o doručení bez toho, aby ste museli email s objednávkou otvárať.

Značky

Podobné články

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Prečo si Messenger odo mňa pýta nový PIN kód? Otázky a odpovede

Prečo si Messenger odo mňa pýta nový PIN kód? Otázky a odpovede

Novinky v iOS 9

Novinky v iOS 9

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Ako zrýchliť PC - programy na zrýchlenie počítača

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 c f d 9 e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia