softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13797
  • Užívatelia: 3096

Návod na otvorenie zip súboru

Autor: Redakcia  |   Publikované: 18.4.2017 | Zobrazené: 12936x

Komprimované súbory v mnohých ohľadoch zjednodušujú prácu a uľahčujú nakladanie s dátami. Ide napríklad o súbory s príponou .ZIP. Pôvodne jeden alebo viac súborov, prípadne celá zložka boli takzvane zabalené do jedného výsledného .ZIP súboru. S ním sa potom lepšie manipuluje a hlavne má vďaka komprimácii menšiu veľkosť ako súhrn všetkých obsiahnutých súborov. Ako také .ZIP archívy rozbaliť pomôže objasniť nasledujúci článok

Aké nástroje použiť pre rozbalenie zip súboru?

Existuje množstvo programov, ktoré možno pre rozbalenie použiť. V zozname nájdete výber tých najznámejších/najlepších z nich. Pre celkový prehľad sa však určite pozrite do kategórie Komprimácia dát. Nájdete tam aj špeciálne nástroje, ktoré môžu vyhovieť aj tým najnáročnejším užívateľom.

Všeobecný návod dekomprimácie:

Všeobecne možno povedať, že v prípade rozbaľovania .ZIP archívu nezáleží na programe, ktorý použijete. Podobne to potom platí aj s postupom - u väčšiny programov stačí vybrať daný súbor a kliknúť na tlačidlo Extrahovať/Extract a dôjde k jeho rozbaleniu. U niektorých nástrojov je potrebné vybrať adresár pre uloženie rozbaleného súboru.

 

OS MS Windows 

Paradoxne najjednoduchším spôsobom je nepoužiť program žiadny. Majitelia a používatelia operačných systémov MS Windows totiž majú nástroj pre rozbaľovanie .ZIP archívov priamo ako súčasť operačného systému (a to už od čias Windows XP).

Stačí tak na súbor 2x kliknúť myšou a v Prieskumníkovi kliknúť na tlačidlo Rozbaliť všetky súbory. Podľa nastavení je potom ešte potrebné vybrať adresár pre uloženie rozbalených súborov.

Jak otevřít ZIP soubor v MS Windows

 

WinZip

Najznámejším a najobľúbenejším nástrojom pre prácu s archívmi a najmä .ZIP súbormi je WinZip. Jeho ikonka s knihami v lise jasne napovedá, čoho je schopný. WinZip má jasné a prehľadné grafické rozhranie. Pre rozbalenie tak stačí označiť súbor a kliknúť na tlačidlo Extract/Extrahovať. Novšie verzie programu potom navyše zvládnu pracovať s celým radom iných formátov.

Jak otevřít soubor ve WinZipu

WinRar

Podobne ako má .ZIP svoj WinZip, má aj .RAR svoj WinRar. WinRar si ale rozumie aj s formátom .ZIP a navyše opäť disponuje krásne prehľadným prostredím. Práca s archívmi je tak opäť veľmi jednoduchá a súbor tak stačí v programe označiť a kliknúť na tlačidlo Rozbaliť.

Jak pracovat s WinRarem

7-zip

Program 7-zip patrí medzi najkomplexnejšie nástroje na poli (de)komprimačných programov. Jeho strohé grafické prostredie v mnohom uľahčuje prácu. Obrovská ponuka možností a podporovaných formátov potom milo prekvapí. 7-zipu tak náleží pomyselná špička na pyramíde programov pre prácu s archívmi.

Pokročilí užívatelia potom ocenia práve samotný 7-zip formát.

Otevření souboru v 7Zipu

Značky

Podobné články

Windows 9 zadarmo a s ponukou Štart na jar 2015

Windows 9 zadarmo a s ponukou Štart na jar 2015

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Programy na vrátenie tlačidla Štart do Windows 8

Programy na vrátenie tlačidla Štart do Windows 8

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Programy na zálohovanie dát

Programy na zálohovanie dát

Najlepšie programy pre zálohovanie dát

Najlepšie programy pre zálohovanie dát

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 0 c 7 7 a  :
 
Odkaz :
Súhlasím Používame cookies, aby sme mohli prevádzkovať túto internetovú stránku a zlepšiť Vašu užívateľskú spokojnosť. Ak budete pokračovať bez zmeny nastavení, predpokladáme, že súhlasíte s ukladaním súborov cookies z internetových stránok. (Ďalšie informácie)