softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Výber najlepších kancelárskych alternatív k balíčku MS Office

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.5.2023 | Zobrazené: 663x

Balíček programov MS Office je medzi kancelárskymi nástrojmi bezpochyby najväčším hráčom. Ponúka najintuitívnejšie pracovné prostredie, podporu väčšiny jazykov a všetky funkcie, ktoré k písaniu, tvorbe prezentácií či práci s číslami potrebujeme. Nájdu sa ale aj takí, ktorí si k balíku MS Office cestu nenašli a odmietajú si zakúpiť licenciu či platiť predplatné. Našťastie existujú k MS Office alternatívy, ktoré sú nielen zadarmo, ale ponúkajú aj rovnaké, alebo veľmi podobné funkcie.

Podľa čoho vybrať alternatívu MS Office?

Kancelárskych programov a balíkov nástrojov je na trhu viac než dosť a stačí si len vybrať tú, ktorá nám vyhovuje. K MS Office existujú alternatívy úplne zadarmo aj tie, ktoré sú platené.

Pri výbere vhodného kancelárskeho programu či rovno celého balíka nástrojov je ale okrem ceny dobré pozerať aj na kompatibilitu s operačným systémom na PC, prepojenosť služby naprieč zariadeniami ako počítače a mobily, a v neposlednom rade aj funkcionalita a intuitívnosť. V našom zozname si predstavíme 5 najlepších programov ako MS Office, ktoré ho dokážu nahradiť. Vo výbere sme zvolili alternatívy bezplatné aj platené.

LibreOffice

Najznámejšou alternatívou k MS Office je určite LibreOffice. Obľúbený open-source kancelársky program je k dispozícii úplne zadarmo a funkciami aj prostredím sa Officu podobá zo všetkých alternatív asi najviac.

Orientácia v rozhraní je tak prirodzená a navyše v rámci kancelárskeho balíku ponúka aj nástroje slúžiace ako alternatívy okrem Wordu aj k Excelu a PowerPointu. Podporovaná je ako slovenčina, tak aj čeština a k dispozícii je pre Windows, macOS aj Linux.

WPS Office

Zaujímavým kancelárskym balíkom je aj WPS Office od čínskych vývojárov Kingsoft. Okrem kompatibility s počítačovými operačnými systémami je k dispozícii aj pre Android a iOS zariadenia. Má rovnako intuitívne prostredie a disponuje všetkými funkciami, ktoré pri práci s dokumentami potrebujete, ale má aj jednu veľkú nevýhodu.

Je síce zadarmo, ale podpora češtiny a slovenčiny v ňom chýba. Textový editor, prezentácie aj tabuľky si poľahky vytvoríte a upravíte, rovnako tak poteší možnosť konverzie dokumentov do PDF alebo bezplatné cloudové úložisko. Ak ale pracujete napríklad v angličtine a nechcete platiť za MS Office, WPS Office je pre vás ideálnou voľbou. Bezplatná verzia ponúka základné funkcie, platená disponuje pokročilými možnosťami. 

OpenOffice

Program OpenOffice je podobný MS Office aj LibreOffice a vôbec to nie je náhoda. Ide totiž o predchodcu druhého menovaného – v roku 2010 sa ale LibreOffice oddelil a začal ponúkať samostatný balíček kancelárskych programov. OpenOffice nie je tak pekný ani intuitívny ako jeho mladšia odnož, ale ponúka prakticky totožné funkcie a je k dispozícii zadarmo. 

Google Workspace

Najznámejšou online alternatívou k MS Office je bezpochyby Google Workspace. Výhodou je, že je priamo prepojený s vaším Googl účtom aj práca v online prostredí, konkrétne v internetovom prehliadači. Je preto vhodný pre prácu v skupinách vďaka rýchlemu zdieľaniu a prístupu viacerých osôb k dokumentom.

Poteší automatické ukladanie rozrobenej práce na Google Disk a jednoduché pracovné prostredie. Naopak neteší menší výber funkcií a nástrojov, horšie formátovanie textu a problematickosť s kompatibilitou súborov z MS Office.

Softmaker FreeOffice

Bezplatný kancelársky program Softmaker FreeOffice ponúka textový editor TextMaker, tabuľky a grafy zvládne PlanMaker a o prezentácie sa postará nástroj Presentations. Na rozdiel od Google Dokumentov si rozumie s MS Office súbormi a ponúka aj možnosť prispôsobenia si používateľského rozhrania.

K dispozícii je úplne zadarmo, ale pre používanie vyžaduje registráciu. Disponuje radom základných aj pokročilejších funkcií a nechýba ani možnosť stiahnutia slovníka pre kontrolu českej a slovenskej gramatiky.

Značky

Podobné články

Najlepšie prehliadače PDF dokumentov zdarma

Najlepšie prehliadače PDF dokumentov zdarma

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e e 0 f d b  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia