softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Ako vytvoriť vizitku rýchlo a jednoducho

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.12.2014 | Zobrazené: 37526x

Nasledujúci návod je vhodný pre každého, kto si chce sám doma vytvoriť jednoduchú vizitku pripravenú na tlač. Domácu tvorbu vizitky neodporúčame ľuďom, ktorý chcú naozaj profesionálne riešenie. Dôvodov je viac, ale v skratke platí, že vizitka je často jednou z prvých vecí, ktorá vás a vašu firmu reprezentuje, preto sa vyplatí nechať vytvoriť kvalitné vizitky štúdiá alebo dizajnérov. Ak ale nepotrebujete nič extra, stačí zapnúť Microsoft Word a za päť minút je hotovo.

Vo Worde prebieha vytváranie vizitiek pomocou šablón, ktoré vám uľahčia všetko – zvolenie veľkosti, fonty, usporiadanie údajov aj farebnosť vizitky. Po spustení Wordu stačí kliknúť v menu Súbor na Nový a tu vybrať skupinu šablón Vizitky. Akú si vyberiete, je len na vás. Vždy stačí vytvoriť vizitku jednu a tú nakopírovať na jednu stránku (aby sa pri tlačení vošlo čo najviac vizitiek na jeden list) – niektoré šablóny fungujú tak šikovne, že pri úprave jednej vizitky sa rovnaká úprava spraví aj v ich kópiách, ale v zásade nie je problém vytvoriť len jednu vizitku a tú následne kopírovať.

Úprava vizitky a tlačenie

Pri konkrétnej vizitke sa dá samozrejme upravovať text, teda údaje o vás alebo vašej firme. Niektoré šablóny vo Worde podporujú dokonca aj Motívy. Tie naraz zmenia všetko – hlavne farebné ladenie a fonty. Možností je celý rad a obzvlášť s farebnými kombináciami vás Word rozhodne nesklame – úpravy farieb a fontov sa dajú robiť aj zvlášť.

Nech už má vaša vizitka vypadať akokoľvek, budete ju musieť vytlačiť na kvalitný papier. Štvrtina alebo dokonca obyčajný kancelársky papier rozhodne nevyhovujú, taká vizitka by vám rozhodne neprilepšila. Aj keby ste si mysleli, že máte „aspoň niečo“, naopak by ste zo seba urobili hlupáka, amatéra a pod. Tlačte teda iba na kvalitný vizitkový papier, na konkrétnej povrchovej úprave až tak nezáleží.

Značky

Podobné články

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook

Ako na odpoveď v neprítomnosti

Ako na odpoveď v neprítomnosti

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Diskusia

Janka Janka reagovat 21.12 10:17

Najrýchlejšie to je zadať objednávku do firmy, kde Vám urobia návrh vizitky zdarma a potom Vám to hneď aj vytlačia. např. hvprint
Lebo takto cez word sa stým budete iba hrajkať a aj tak to nikdy nebude vyzerať tak dobre ako od profesionálov.

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 a 1 f 0 4  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia