softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Overwatch bude zadarmo a čoskoro príde s betou

Autor: Redakcia  |   Publikované: 4.11.2015 | Zobrazené: 2463x

Multiplayerové strieľačky a hry všeobecne sa v posledných rokoch presúvajú zo stojatých vôd platenej zábavy do víru free-to-play scény, ktorá láka rádovo viac hráčov, z ktorých následne urobí závislákov, ktorí utratia za voliteľné doplnky mnohonásobne väčšiu sumu, než za ktorú sa hry normálne predávajú. A pretože aj štúdio Blizzard rýchlo prijalo f2p model za svoj, Overwatch si bude môcť každý zahrať bez platenia. A to už čoskoro.

Overwatch sa snaží v žánri multiplayerových FPS vyniknúť ľahkou fúziou s MOBA prvkami. Prináša tak veľa postáv s rôznymi schopnosťami, ktoré však nenarušujú veľmi rýchle tempo zápasov, ktoré zo všetkého najviac asi pripomínajú klasický Unreal Tournament. Ide tak o veľmi rýchlu, avšak nie priamo zbesilú akciu. Medzi ďalšie poznávacie prvky patria hlavne malé mapy a neprehliadnuteľná grafická štylizácia.

Vyberte si svojho hrdinu, nebude to ľahké

Hrdinov je zatiaľ osemnásť. Nebolo by to tak veľké číslo, keby každý nemal vlastnú sadu schopností aj unikátnu zbraň. Áno, schopnosti sa dajú roztriediť na útočné, obranné, liečivé a pohybové, ale každá je nejakým spôsobom špecifická. Okrem toho sú tiež unikátne ich kombinácie v rámci postáv, takže nie je tank ako tank, healer ako healer a podobne.

Ukázať si to môžeme napríklad typických bojovníkov (tankov), Zaryu a Reinhardta, ruskú vojačka a pancierového Nemca. Zarya sa v boji spolieha na časticový kanón, ktorý akoby vypadol priamo z UT (len lúč už nie je zelený). Druhým módom tejto zbrane je potom energetický granátomet, ktorý môže zraniť i viac nepriateľov. K tomu sa pridávajú tri schopnosti - štít pre seba, štít pre spojencov a vytvorenie malej čiernej diery, ktorá priťahuje a zároveň zraňuje nepriateľov v okolí. Štíty sú guľové a absorbovaná energia z nepriateľských zbraní zvyšuje damage časticového kanónu.

Naproti tomu Reinhardt má ako hlavnú zbraň melee kladivo, ktoré skvele doplňuje schopnosť "Shield", ktorá proste a jednoducho vytvorí štít, ktorý ale na rozdiel od Zaryinho mieri iba dopredu - dôvod je ten, že jeho zmyslom je chrániť Reinhardta v momente, keď čelí nepriateľovi, ku ktorému sa potrebuje priblížiť, aby ho potom mohol rozdrtiť svojím obrovským kladivom. Ďalšie schopnosti sú "Charge", ktorý zasiahnutých nepriateľov rozdrví o stenu (ak je múr v trajektórii Reinhardtovho pohybu), a ohnivý útok (na diaľku), ktorý vznikne mocným mávnutím kladiva. Ultimátne schopnosť sa volá "Earthshatter" a spočíva v tom, že bojovník buchne svojím kladivom do zeme, čím zraní pred ním stojacich protivníkmi.

Štart bety

Betavíkendy, teda krátkodobé intenzívne testy pre širšiu skupinu hráčov, by mali štartovať po tohtoročnom Blizzcone, teda približne v polovici novembra. Aby ste vôbec mali šancu sa do nich dostať, musíte mať Battle.net účte a v ňom nastavený záujem o účasť v betateste práve tohto titulu. Ak budete mať šťastie, dostanete sa aj do plnohodnotnej uzatvorenej bety, ktorá by mala mať oveľa dlhšie trvanie.

Vydanie otvorenej betaverzie alebo plnej hry potom odhadujeme na budúci rok. Už dnes je hra vo veľmi slušnom stave.

Značky

Podobné články

Minecraft crafting - návod na výrobu vecí

Minecraft crafting - návod na výrobu vecí

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Najlepšie mapy pre Landwirtschafts Simulator 2013

Ako spúšťať staré hry v DOSBoxe - návod

Ako spúšťať staré hry v DOSBoxe - návod

Warface, úspešná online strieľačka, ktorá onedlho vyjde aj u nás

Warface, úspešná online strieľačka, ktorá onedlho vyjde aj u nás

Warcraft lll: Reforged cena a rok vydania

Warcraft lll: Reforged cena a rok vydania

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  4 2 f 9 7 a  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia