softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

World of Warplanes: nebeská alternatíva k World of Tanks

Autor: Redakcia  |   Publikované: 19.10.2012 | Zobrazené: 6020x

Jedna z najúspešnejších free-to-play hier súčasnosti, World of Tanks (na stiahnutie tu), sa o malú chvíľu dočká svojho nástupcu, alebo skôr variantu. Otázkou však zostáva, pre koho je vyvíjaný titul určený. Zameriava sa síce na letecké súboje, no hard-core priaznivcov bojových simulátorov zrejme neuspokojí. Viac sa dozviete v samotnom článku.

Druhý z troch

World of Warplanes je druhým prírastkom v rodine nenáročných bojových simulátorov. Vo World of Tanks, teda hre s 20 miliónmi registrovaných hráčov, sa navzájom likvidujú obrnené tanky. World of Warplanes presúva bojisko do neba, kde sa proti sebe postavia lietadlá druhej svetovej vojny a neskorších rokov. Titul je momentálne v štádiu uzavretej bety, takže sa von dostáva pomerne málo informácií. Podľa neoficiálnych správ by však mal vyjsť na sklonku roku 2012. Rúškom tajomstva je zahalená tretia časť série, World of Warships, na vydanie ktorej si pravdepodobne budeme opäť musieť nejakú dobu počkať.

Svižná a nenáročná hrateľnosť

Z doterajších skúseností hráčov môžeme vydedukovať, že World of Warplanes bude čistokrvná arkáda. Tvorcovia síce prehlasujú, že pôjde o hybrid arkády a simulátora, faktom ale je, že simulované sú skôr všeobecné prvky ako aerodynamika či gravitácia. Konkrétne vlastnosti lietadiel sú v súčasnom stave viac-menej univerzálne a letecký model bol maximálne zjednodušený. Divokej akrobacii tak nič nestojí v ceste. Hoci sa väčšina bitiek odohráva tesne nad zemou, pád v dôsledku chyby pri riadení prakticky nehrozí. Stroje sú skrátka poslušné až hanba. Podobne na tom je aj boj. Pri mierení sa zobrazuje pomocný zameriavač, ktorý naznačí, kam treba vystreliť, aby bol pohyblivý cieľ zasiahnutý.

Mraky lietadiel

Rovnako ako vo World of Tanks, aj tu je hlavnou motiváciou sprístupňovanie nových a lepších strojov. Plánované sú stovky lietadiel a ich počet má neustále narastať, aby sa aj skúsení matadori mali prečo k hre vracať. V plnej verzii budú prístupné nemecké, sovietske a americké stroje. Neskôr by sa k nim malo pridať aj letectvo Británie či Japonska. Zas a znova budete začínať s najľahšou a najslabšou stíhačkou a cestu k bombardérom alebo ťažkým stíhačom si budete musieť tvrdo vybojovať (alebo kúpiť).

Systém je teda úplne rovnaký ako u predchodcu. Čo sa týka máp, ich veľkosť je v priemere približne 200 km štvorcových a sú pokryté členitým terénom pre adrenalínové súboje v nízkej výške a dostatkom pozemných cieľov pre bombardéry. Proti sebe sa postavia jednotlivé tímy bojujúce o víťazstvo. Súperi sú pred súbojom vyberaní automaticky, čím sa dosahuje rovnováha síl na oboch stranách. Ohľad nie je braný ani na pôvod lietadla, takže Nemci zostreľujú Japoncov, spolupracujú s Američanmi a podobne. Na podobné nelogickosti narazíte aj na bojisku, kedy proti sebe nastúpia dvojplošníky na jednej strane a rané prúdové lietadlá na strane druhej. Lenže World of Warplanes na logiku kašle a snaží sa ponúknuť číru hrateľnosť podporenú návykovým odomykaním nových lietadiel. To všetko skrz niekoľkominútové intenzívne súboje v krásnej grafike (na pomery free-to-play titulov).

Značky

Podobné články

Novinka Rogue Company poteší hráčov na všetkých platformách

Novinka Rogue Company poteší hráčov na všetkých platformách

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Dota 2 víta nového hrdinu. Bude ním Marci, obľúbená postava z anime od Netflixu

Dota 2 víta nového hrdinu. Bude ním Marci, obľúbená postava z anime od Netflixu

OpenTTD online play

OpenTTD online play

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  9 e f e 7 c  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia