softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
 • Užívatelia: 3237

Overwatch návod - Soldier 76

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.3.2017 | Zobrazené: 2032x

Multiplayerová hra od světoznámého studia Blizzard patří mezi stále oblíbenější herní tituly a to nejenom z hlediska přímého hraní, ale i v rámci streamování (Twitch, YouTube). Ostatně progamingovou scénu si nenechaly ujít známé týmy jako EnVyUs, Fnatic, Cloud9, Team Liquid a další. Statistiky navíc hovoří o více než 25 milionech unikátních hráčů (hru si alespoň jednou vyzkoušeli).

Multiplayerová hra od svetoznámeho štúdia Blizzard patrí medzi stále obľúbenejšie herné tituly a to nielen z hľadiska priameho hrania, ale aj v rámci streamovania (Twitch, YouTube). Progamingovúscénu si nenechali ujsť známe tímy ako EnVyUs, Fnatic, Cloud9, Team Liquid a ďalšie. Štatistiky navyše hovoria o viac ako 25 miliónoch unikátnych hráčov (hru si aspoň raz vyskúšali).

Séria článkov s titulom "Overwatch návod" sa postupne zameria na jednotlivých hrdinov a hráčom prinesie detailný návod na ich správne hranie a chýbať nebudú ani postrehy z kompetitívnych zápasov. Celú sériu potom práve štartuje hrdina z najpovolanejších - Soldier 76.

 

Popis vlastností - Soldier 76

Soldier 76 patrí medzi najviac ikonických hrdinov hry Overwatch. Spadá totiž do sekcie ofenzívnych (útočných) hrdinov a počas zápasov tak tvorí jednu z najdôležitejších súčastí šesťčlenného tímu. Jeho obľúbenosť potom tiež pramení z relatívnej jednoduchosti, s akou s ním môžu ísť hráči do boja. Rovnako ako u čohokoľvek iného, aj u Soldier 76 je cesta k jeho skutočnému ovládnutiu dlhá a vyžaduje dostatok cviku a premýšľania.

 

 • Počet HP: 200 HP
 • Štít: 0
 • Veľkosť zásobníku: 25 nábojov
 • Sekundárny útok: Helix rakety
 • Cooldown sek. útoku: 8 sekúnd
 • Špecialita: Biotické pole (lieči), Šprint
 • Cooldown špeciality: 15 sekúnd
 • Ult. schopnosť: TacticalVisor (aimbot)

 

Soldier 76 disponuje automatickou zbraňou s kapacitou 25 nábojov a sekundárnym útokom v podobe Helix rakiet. S 200 životmi síce nie je nesmrteľný, ale špecialita v podobe biotického poľa (po umiestnení na zem lieči v okruhu 5 metrov) a schopnosť šprintovať ho často zachráni aj z inak bezvýchodiskových situácií. Jeho ultimátnej schopnosti TacticalVisor hráči bežne hovoria aimbot, pretože ide prakticky o dokonalú kópiu tohto tradičného cheatu. Po aktivácii schopnosti hra sama mieri na hlavy nepriateľov a stačí len držať spúšť.

Užitočné rady:

 • Nezabudnite na šprint.
 • Pri šprintovaní nemožno prebíjať.
 • Útočte z vyvýšených miest.
 • Strážte si chrbát, pozícia by mala byť brániteľná.
 • Typicky sa snažte schovať za štítom/tankom.
 • TacticalVisor nefunguje na D.Vu., ani na Reinhardtov štít.
 • Helix rakety strieľajte do krajiny, nie do postavy.
 • Pokiaľ to ide, mierte na Healerov.

Počas hrania musia hráči šikovne kombinovať jednotlivé schopnosti a vlastnosti tejto postavy. Občas musia utiecť pomocou šprintu, inokedy sa stačí len vyliečiť a niekedy súboj rozhodne správne zacielená spŕška Helix rakiet. V každom prípade sa hráči musia držať niekoľkých základných postupov, ktoré sú dôležité pre ich prežitie a víťazstvo ich tímu. Prvý bod sa týka pozície, druhý sa potom zameriava na správny štýl streľby.

Pozícia hráča s postavou Soldier 76 by mala byť vo väčšine prípadov v zadnej línii. Odtiaľ dokáže efektívne zacieliť paľbu a súčasne sa kryť za Reinhardtovým štítom. Ideálne umiestnenie je potom na niektorom z mnohých vyvýšených miest.

Soldier 76

Streľba sa delí na dve rôzne varianty. V tej prvej hráč iba drží spúšť a po vyprázdnení zásobníka prebije na nový. Táto taktika je účinná proti veľkým nepriateľom (Roadhog, Reindhardt a ďalší), prípadne proti štítom (po ich zničení sa klasicky celý tím vrhá vpred a snaží sa zlikvidovať protivníka). Druhá možnosť spočíva v zacielení a dávkovaní streľby. Hráč môže vystreliť dávku o troch nábojoch bez toho, aby zbraň stratila dokonalú presnosť. Tento spôsob streľby prináša skvelé výsledky pri zamierení na malých a pohyblivých nepriateľov (Tracer, Lúcio a iní), prípadne pri streľbe na hlavu (oveľa väčší dmg na jeden zásah).

Posledná rada sa týka použitia ultimátnej schopnosti - skoro vo všetkých prípadoch sa nevypláca jej okamžité spustenie bez toho, aby sa hráč poriadne rozhliadol. D.Va dokáže svojou matricou pohltiť všetky strely, Reinhardtov štít ochráni celý tím a Roadhogov hák si Soldiera rýchlo pritiahne, čo končí hráčovou smrťou a vyplytvaním ultimátnej schopnosti. Vždy sa teda dobre pozrite, nájdite si kvalitné a relatívne bezpečné miesto, vyberte si prvý cieľ a spustite cheat menom TacticalVisor.

Značky

Podobné články

Steam Deck ovládli prémiové tituly aj indie hry: Pozrite si zoznam stovky najhranejších

Steam Deck ovládli prémiové tituly aj indie hry: Pozrite si zoznam stovky najhranejších

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

Valve chystá niekoľko nových hier

Valve chystá niekoľko nových hier

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Veverica s pištoľou je hitom internetu. Nová hra prinesie nevídanú zábavu

Návod: ako si založiť Minecraft server

Návod: ako si založiť Minecraft server

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 6 f b 5 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia