softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Pou – najsťahovanejšia hra pre mobily a tablety

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.4.2013 | Zobrazené: 22519x

Doslova ako raketa stúpa popularita virtuálneho maznáčika menom Pou. Ide o mimozemského drobca, o ktorého sa denne starajú milióny užívateľov iPhonov, iPadov a Android zariadení. To všetko vďaka aplikácii, resp. hre, ktorá pod rovnakým názvom, Pou, dosiahla na vrchol rebríčka najsťahovanejších aplikácii v Google Play (predtým Android Market). Len tu si do dnešného dňa aplikáciu stiahlo a nainštalovalo viac než 10 miliónov užívateľov a treba podotknúť, že toto číslo neustále narastá. Ďalšie milióny užívateľov si hru stiahli do svojich zariadení značky Apple cez App Store.

Zabudnutý fenomén je späť

O čom vlastne Pou je a v čom spočíva jeho obrovská obľuba? Ide o hru, v ktorej sa staráte o svojho maznáčika, dávate mu najesť, umývate ho, hráte sa sním a podobne. Pripomína vám to niečo? Určite áno, veď stačí trochu zaloviť v pamäti a isto si spomeniete na hype s názvom Tamagotchi. Malá elektronická vrecková hračka z Japonska, v ktorej nažívalo zvieratko a vašou úlohou bolo sa oň dobre postarať. Pokiaľ ste starostlivosť o svojho miláčika zanedbávali, jednoducho umrel. V Pou sa vám to našťastie nestane, pretože smrť v hre prítomná nie je. Váš drobček prinajhoršom ochorie a pri troche snahy sa vám ho podarí vyliečiť.

Aj mimozemšťan má svoje potreby

Celá hra je dvojrozmerná a má peknú kreslenú grafiku, ktorá je sfarbená do veľmi príjemných odtieňov, čo hre dodáva na sympatickosti. Čo je Pou vlastne zač? Pou má pomerne neobvyklý tvar, pripomínajúci zaoblený trojuholník s dvoma veľkými očami a ústami. Žije vo svojom domčeku, ktorý sa skladá zo štyroch miestností: kuchyňa, laboratórium, herňa a spálňa. Dôležitým prvkom sú štyri ukazovatele jeho potrieb. Nachádzajú sa v hornej časti obrazovky a prezentujú rôzne atribúty: jedlo, zdravie, zábavu a energiu. Pokiaľ teda chcete, aby bol váš úfonik spokojný a zdravý, musíte tieto ukazovatele udržiavať na čo najvyššej úrovni.

Nakŕmiť, vydrhnúť a spať

Ak je ukazovateľ jedla nízky, zájdete do kuchyne a Poua nakŕmite rôznymi dobrotami, ktoré kúpite za mince. V prípade, že je Pou špinavý, vydrhnete ho mydlom. Pokiaľ sa chce hrať, zahráte si s ním rôzne minihry a keď je unavený, tak v jeho spálni zhasnete a zaspí. Poua je tiež možné rôzne upravovať a obliekať. Môžete zmeniť jeho farbu, kúpiť mu oblečenie či najrôznejšie doplnky. Možností prispôsobenia je naozaj mnoho a je iba na vás, ako so svojím miláčikom naložíte.

Podarené minihry

Asi najzábavnejšou častou aplikácie sú minihry, ktoré s Pouom hráte a za úspechy sa odmenený mincami. Tie môžete utrácať za jedlo, oblečenie a iné. Celkovo v aplikácií nájdete sedem minihier, napríklad chytanie padajúceho jedla, skákanie po plošinkách, zbieranie mincí a ďalšie. Hry sú síce veľmi jednoduché, no svojou hrateľnosťou by mohli smelo konkurovať ostatným hrám v Google Play. V laboratóriu zasa dostanete možnosť experimentovať so zaujímavými elixírmi.

Pou postupom času raste a vy s ním prechádzate na vyššie úrovne. To vám umožňujú mince, získané v minihrách. Otvárajú sa nové možnosti a bonusové prvky, akými sú lepšie oblečenie, jedlo, pozadia, atď. . Máte tiež možnosť navštevovať maznáčikov vašich kamarátov, s ktorými sa môžete navzájom hrať alebo lajkovať.

Za vyskúšanie rozhodne stojí

Ide o  podarenú hru so skvelou hrateľnosťou. Starostlivosť o vlastného maznáčika je príjemným spestrením dňa. Časom by vás však mohla trochu omrzieť, no to sa stáva takmer pri každej hre. Tento jav našťastie odbúrava hromada možností, ktoré máte šancu preskúmať, a pozornosť pri hraní udržiava aj neustále odomykanie nového obsahu. Hra má približne 13 MB, takže zaberá minimum miesta. V rámci Google Play ju získate zadarmo, v App Store za minimálny poplatok. Užívatelia Android zariadení si môžu hru stiahnuť tu. Do Apple zariadení si hru môžete stiahnuť tu.

Značky

Podobné články

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Minecraft zadarmo na stiahnutie – dá sa to aj legálne

Nové Star Wars hry prejdú od EA k novému švédskemu štúdiu

Nové Star Wars hry prejdú od EA k novému švédskemu štúdiu

Overwatch - Year of the Rooster update online

Overwatch - Year of the Rooster update online

Čo je Long Driven Shot a ako vystreliť po zemi v hre FIFA?

Čo je Long Driven Shot a ako vystreliť po zemi v hre FIFA?

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v septembri, na PC o čosi neskôr

GTA 5: návrat do San Andreas na PS3 a Xbox 360 už v septembri, na PC o čosi neskôr

Diskusia

diana diana reagovat 20.05 11:33

Ako to mam stahnut do tabletu

Jakub Jakub (administrátor) reagovat 21.05 10:02

Jaký máte tablet?

Beata.litvova Beata.litvova reagovat 15.05 14:22

Je to zdarma na Sony Ericson?

Jakub Jakub (administrátor) reagovat 16.05 10:23

Pokud běží na OS Android, tak ano.

NEZNAM NEZNAM reagovat 12.05 11:26

KDE TO MAM STIAHNUT DO PC

sima sima reagovat 10.05 15:20

ako sa to vobec da stiahnut?

Klára Klára reagovat 07.05 12:32

Je to zadarmo?

Jakub Jakub (administrátor) reagovat 07.05 13:17

Dobrý den, hra je zadarmo pro android, ale na iOS se musí platit (asi 40 Kč)

Simona Simona reagovat 28.04 08:12

a ako to mam stiahnut do mobilu???

Patrik Patrik reagovat 30.04 16:09

Dobrý deň, priamo v článku sú odkazy na stiahnutie alebo pod vašim komentárom je komentár, kde sú odkazy vložené.

Lucia Lucia reagovat 24.04 18:10

To kde mam stiahnut

Ernest Ernest reagovat 06.04 22:24

Neviem stiahnuť pou

sima sima reagovat 23.05 18:48

da sa ti to stiahnuť skus to

Patrik Patrik reagovat 08.04 12:54

Dobrý deň, priamo v článku sú odkazy na Google Play a iTunes, odkiaľ môžete hru do svojho mobilu alebo tabletu stiahnuť.

mato mato reagovat 06.04 12:46

vzdy som chcel mat hru pou

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  2 4 1 e 6 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia