softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Nové ikony vo FIFA 23: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.7.2022 | Zobrazené: 878x

Športovú sériu hier FIFA si už hráči nevedia predstaviť bez najhranejšieho módu Ultimate Team. Rovnako sú na tom aj ikony, a teda karty legendárnych hráčov, ktorí vo futbale dokázali veci nevídané a spoločnosť EA ich pravidelne zaraďuje do hry. Pár nových hráčov predstaví aj FIFA 23 a pôjde tak v nastolenom trende postupného pridávania obsahu.

Ikony sú už roky plnohodnotnou súčasťou nielen online zápasov, ale aj klasických výkopov, kedy si hráči sami zostavia tím podľa seba a môžu hrať 1v1 na dvoch ovládačoch. Aktuálne je v zatiaľ poslednej verzii FIFA 22 niekoľko desiatok takýchto futbalistov a pribudnú ďalší.

Každá ikona má 4 samostatné karty a každá sa viaže na inú futbalovú etapu daných hráčov. Zachytáva ich v najlepších momentoch kariéry a od toho sa odvíja aj hodnotenie kariet. Výhodou ikon v online zápasoch je, že hráči môžu pri skladaní tímu počítať s tým, že futbalisti budú mať vždy minimálnu chémiu 5. A to v prípade, že ich postavia na pozíciu, na ktorej futbalisti aj reálne hrávali. Výška chémie medzi jednotlivými kartami sa potom líši od národnosti hráčov (rovnaká národnosť hrá spolu lepšie ako zmiešaný tím) alebo od iných vlastností kariet.

Aj tento rok sa vo FIFA 23 s určitosťou dočkáme nových ikon, ktoré doplnia už niekoľko desiatok doterajších legiend futbalu s vlastnými kartičkami. Každoročne tak príde niekoľko nových hráčov limitovaných len postupným vydávaním obsahu. Zatiaľ síce nie sú žiadni z nich potvrdení, no niekoľko hráčov predsa len predpovedať s veľkou pravdepodobnosťou môžeme.

Koho pravdepodobne uvidíme ako ikonu vo FIFA 23?

Pri tejto otázke sa musíme pozrieť na mladšieho mobilného brata. Hra FIFA Online 4 je síce rovnako vyvíjaná spoločnosťou EA, ale pracujú na nej ľudia z úplne iného vývojárskeho tímu. Aj preto sa v mnohom líši od konzolovej aj PC verzie, no majú aj veľa spoločného. Napríklad s doposiaľ poslednou FIFA 22 majú spoločné licencie na hráčov aj kluby, a rovnaký vzorec platí aj pre ikony. Z toho môžeme usudzovať, že niektoré ikony, ktoré sa už objavili v mobilnej verzii, prídu aj do FIFA 23. 

Podľa insidera DonkTradinga, ktorý sa venuje novinkám a leakom z prostredia online futbalu, už teraz vieme niektorých hráčov, ktorí dostanú svoje vlastné ikony. Porovnaním ikon z mobilnej verzie hry FIFA Online 4 a FIFA 22 si vieme celkom presne určiť, ktoré ikony ešte chýbajú. Reč je o hráčoch ako Gabriel Batistuta, Lucio, Park Ji Sung, Jaap Stam, Cha Bum-kun, Diego Forlan a Wesley Sneidjer. Kto sa nakoniec dočká svojej karty vo FIFA 23, to zatiaľ presne nevieme, ale s veľkou pravdepodobnosťou to budú niektorí z hráčov spomenutých vyššie.

Tým to ale nekončí

Aj v minulej sezóne sme boli svedkami ukončenia kariér mnohých skvelých hráčov, ktorí sa ihneď zaraďujú do potenciálnych kandidátov na ikony. Konkrétne ide o mená ako Sergio Aguero, Jermaine Defoe, Carlos Tevez, Laurent Koscielny, Aleksandar Kolarov, Javi Garcia či Bruno Alves. Aj keď nie úplne každý z nich je najhorúcejším kandidátom na ikony v sérii FIFA, opäť je veľká pravdepodobnosť, že sa v ikonách objavia. Ak nie tento rok, tak v budúcich ročníkoch určite.

Značky

Podobné články

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Powerbanka  - akú kapacitu v mAh vybrať?

Powerbanka - akú kapacitu v mAh vybrať?

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Nostalgia s nadčasovosťou. Prečo je Battlefield: Bad Company 2 stále najlepšou hrou série?

Ako loviť a skrotiť zvieratá vo Fortnite?

Ako loviť a skrotiť zvieratá vo Fortnite?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 4 7 5 d 1  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia