softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14639
  • Užívatelia: 3221

Vylepšite si Gmail šikovnými pluginmi

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.2.2015 | Zobrazené: 3102x

Máte už Google Gmail? Ak nie, pravdepodobne aspoň tušíte, že emailová adresa od Googlu otvára snáď ešte viac vrátok než účet na Facebooku. Funguje ako univerzálne prihlasovacie konto nielen pre služby Googlu, ale aj pre veľa (väčšinu?) Ďalších. Už samotný Gmail je ale nástroj, s ktorým sa musí počítať, obzvlášť ak od svojho emailu chcete viac než... no, posielanie emailov. Gmail obsahuje chatovaciu službu Hangouts (predtým Google Talk), jednoduchý Plánovač, synchronizovateľný zoznam kontaktov a ďalšie podstatné funkcie.

Niektoré možnosti však chýbajú, alebo by aspoň mohli byť lepšie či viac do hĺbky vykonané - v ten moment nastupujú pluginy pre Google Gmail, ktoré dokážu doslova divy, o čom by vás mal presvedčiť aj nasledujúci zoznam tých najzaujímavejších.

Rapportive – prepojenie s LinkedIn

Plugin Rapportive vám Gmail spojí s LinkedIn. Ako? Samozrejme skrz kontakty, s ktorými si píšete - cez ich emailovú adresu sa kontakt spáruje s LinkedIn profilom a ten sa vám potom objaví v pravom stĺpci. Nemusíte tak kontrolovať ručne, s kým že sa to vlastne zrovna rozprávate, kto že vás to otravuje.

Inštalujte Rapportive

Boomerang – načasovanie emailov

Boomerang vám pomôže v tom, na čo asi väčšinou emaily používate, v komunikácii s ľuďmi. Obsahuje totiž rad funkcií pre bezproblémové vedenie komunikácie, najmä s ľuďmi z rôznych časových pásiem. Obľúbený je hlavne pre možnosť načasovať odoslanie emailov, ale oceníte ho napríklad aj kvôli tomu, že dbá na udržiavanie dôležitej komunikácie.

Inštalujte Boomerang

ToDoIst – šikovný organizér

Veľmi šikovný organizér, ktorý výrazne odporúčame, ak používate Gmail k práci alebo organizácii čohokoľvek zložitejšieho, než je večerné posedenie v krčme s priateľmi. Základný organizér nechýba ani v bežnom Gmailu, ale funkčne je to celkom bieda.

Inštalujte ToDoIst

AwayFind – odnaučí vás kontrolovať nové emaily

Vynikajúca služba AwayFind vám pošle správu na mobil, keď dostanete urgentnú mailovú správu. To hlavne znamená, že kým vám nepríde na mobil správa, tak sa nič nedeje a vy sa nemusíte na svoj Gmail vôbec chodiť pozerať. A to je hlavná idea AwayFind - šetriť čas vynaložený na kontrolovanie emailovej schránky 60x za minútu.

Inštalujte AwayFind

Unroll.me – hromadné odhlásenie newsletterov

Newslettery sú fajn, ale ak to s nimi preháňate, môžete si schránku zahltiť nekonečným množstvom neustále častejšie chodiaceho newsletterového odpadu. Vďaka Unroll.me sa môžete z týchto služieb odhlásiť hromadne. Aby toho nebolo málo, Unroll.me vám navyše umožní nechané newslettery zhrnúť do jednej správy za deň, aby ste mali ich prechádzanie uľahčené a hlavne urýchlené.

Inštalujte Unroll.me

Značky

Podobné články

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Tomuto sa pri zachádzaní s PC vyhnite oblúkom

Tomuto sa pri zachádzaní s PC vyhnite oblúkom

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Nové procesory len s Windows 10

Nové procesory len s Windows 10

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Wattpad – blog pre všetkých spisovateľov aj čitateľov

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 4 9 7 2 4  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia