softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14246
  • Užívatelia: 3202

Vylepšite si Gmail šikovnými pluginmi

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.2.2015 | Zobrazené: 2625x

Máte už Google Gmail? Ak nie, pravdepodobne aspoň tušíte, že emailová adresa od Googlu otvára snáď ešte viac vrátok než účet na Facebooku. Funguje ako univerzálne prihlasovacie konto nielen pre služby Googlu, ale aj pre veľa (väčšinu?) Ďalších. Už samotný Gmail je ale nástroj, s ktorým sa musí počítať, obzvlášť ak od svojho emailu chcete viac než... no, posielanie emailov. Gmail obsahuje chatovaciu službu Hangouts (predtým Google Talk), jednoduchý Plánovač, synchronizovateľný zoznam kontaktov a ďalšie podstatné funkcie.

Niektoré možnosti však chýbajú, alebo by aspoň mohli byť lepšie či viac do hĺbky vykonané - v ten moment nastupujú pluginy pre Google Gmail, ktoré dokážu doslova divy, o čom by vás mal presvedčiť aj nasledujúci zoznam tých najzaujímavejších.

Rapportive – prepojenie s LinkedIn

Plugin Rapportive vám Gmail spojí s LinkedIn. Ako? Samozrejme skrz kontakty, s ktorými si píšete - cez ich emailovú adresu sa kontakt spáruje s LinkedIn profilom a ten sa vám potom objaví v pravom stĺpci. Nemusíte tak kontrolovať ručne, s kým že sa to vlastne zrovna rozprávate, kto že vás to otravuje.

Inštalujte Rapportive

Boomerang – načasovanie emailov

Boomerang vám pomôže v tom, na čo asi väčšinou emaily používate, v komunikácii s ľuďmi. Obsahuje totiž rad funkcií pre bezproblémové vedenie komunikácie, najmä s ľuďmi z rôznych časových pásiem. Obľúbený je hlavne pre možnosť načasovať odoslanie emailov, ale oceníte ho napríklad aj kvôli tomu, že dbá na udržiavanie dôležitej komunikácie.

Inštalujte Boomerang

ToDoIst – šikovný organizér

Veľmi šikovný organizér, ktorý výrazne odporúčame, ak používate Gmail k práci alebo organizácii čohokoľvek zložitejšieho, než je večerné posedenie v krčme s priateľmi. Základný organizér nechýba ani v bežnom Gmailu, ale funkčne je to celkom bieda.

Inštalujte ToDoIst

AwayFind – odnaučí vás kontrolovať nové emaily

Vynikajúca služba AwayFind vám pošle správu na mobil, keď dostanete urgentnú mailovú správu. To hlavne znamená, že kým vám nepríde na mobil správa, tak sa nič nedeje a vy sa nemusíte na svoj Gmail vôbec chodiť pozerať. A to je hlavná idea AwayFind - šetriť čas vynaložený na kontrolovanie emailovej schránky 60x za minútu.

Inštalujte AwayFind

Unroll.me – hromadné odhlásenie newsletterov

Newslettery sú fajn, ale ak to s nimi preháňate, môžete si schránku zahltiť nekonečným množstvom neustále častejšie chodiaceho newsletterového odpadu. Vďaka Unroll.me sa môžete z týchto služieb odhlásiť hromadne. Aby toho nebolo málo, Unroll.me vám navyše umožní nechané newslettery zhrnúť do jednej správy za deň, aby ste mali ich prechádzanie uľahčené a hlavne urýchlené.

Inštalujte Unroll.me

Značky

Podobné články

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Monitory – nové technológie do kancelárií i hráčskych pevností

Monitory – nové technológie do kancelárií i hráčskych pevností

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Ako nainštalovať Windows XP, Vista i Windows 7 a 8

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Čo prinesie Microsoft Office 2013?

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c f 0 f 0 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia