softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

10 najlepších tipov pre Twitter

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.1.2015 | Zobrazené: 3508x

V dnešnom článku vám dáme 10 skvelých tipov pre príjemnejšie používanie Twitteru. Nájdete v ňom odkaz na pokročilé vyhľadávanie alebo aplikáciu analyzujúcu, prečo vás opúšťajú Sledujúci a podobne.

1. Kedy a prečo vám utekajú Sledujúci?

Čo ste vykonali, že vás ostatní prestávajú na twitteri sledovať? Vďaka nástroju Qwitter to ľahko zistíte, respektíve dostanete informácie, kto a kedy vás opustil, z čoho sa dá usudzovať aj na konkrétny príspevok alebo príspevky. Qwitter ponúka aj platené rozšírenie, ktoré vám dá informácie aj o vašich prírastkoch v oblasti sledujúcich.

2. Skryte, ale nemažte (sledované)

Nechcete sa dotknúť niekoho, koho sledujete na twitteri, ale už ho prakticky sledovať nechcete? Skryte ho vo výpise nových tweetov. Možno tak urobiť pri každom príspevku danej osoby - v pravom spodnom rohu nájdete položku Viac a tu vyberiete voľbu Skryť.

3. Pokročilé vyhľadávanie

Twitter je naplnený správami a užívateľmi až po okraj, takže keď hľadáte niečo konkrétnejšie, môžete tým tiež stráviť pár životov. Väčšiu šancu máte s pokročilým vyhľadávaním, ktoré má twitter prístupné napríklad tu.

4. Zmeňte odpoveď na verejný tweet

Ak je na začiatku vášho tweetu zavináč a meno osoby, ide o súkromnú správu, ktorú si prečíta len adresát a ľudia, ktorí majú vás aj adresáta v sledovaných. Ak sa tomu chcete vyhnúť a z odpovede urobiť verejný tweet, jednoducho dajte pred zavináč akýkoľvek znak, čím zamedzíte tomu, aby sa tweet správal ako odpoveď.

5. Urobte si zálohu tweetov

Twitter ponúka, rovnako ako napríklad Facebook alebo Google, zálohu dostupnú na pár kliknutí. Vlezte do Nastavení, kliknite na záložku Účet a potom na Vyžiadať si archív, načo vám odkaz na stiahnutie dôjde na mail.

6. Využívajte klávesové skratky

Ak patríte medzi šťastných užívateľov PC, ktorí sú zvyknutí si ovládanie uľahčovať klávesovými skratkami, Twitter vás nenechá na holičkách. Stačí stlačiť otáznik a zoznam klávesových skratiek sa pred vami objaví. Alebo sa mrknite na obrázok:

7. Viac twitterových účtov na jeden gmail

Obľúbený mailový server od Googlu má niekoľko špecifík. Ak za užívateľské meno pridáte znamienko plus a ďalšie znaky, Gmail bude stále vedieť, že ide o ten istý účet. Teda adresy softmania.sk@gmail.com a softmania.sk+mamevasradi@gmail.com sú de facto rovnaké - emaily odoslané na obe adresy dôjdu na účet softmania.sk (nie je skutočná adresa!), ale Twitter obe adresy vníma ako rozdielne. To znamená, že môžete zaregistrovať dva rôzne účty, pričom notifikácie vám stále budú chodiť na váš skutočný účet (v Gmaili navyše môžete podľa pasáže za plusko aj filtrovať).

8. Vypnite upozornenia

V Nastavení Twitteru existuje položka E-mailové upozornenia, ktorá vám umožňuje veľmi detailne nastaviť, pri akých udalostiach vám majú upozornenia chodiť. Navyše môžete všetky emaily od twitteru umlčať jediným tlačidlom.

9. Analytický nástroj zadarmo

Chcete pokročilý analytický nástroj pre Twitter zadarmo? Ak vás aspoň trochu zaujíma, ako sa vám na tejto sociálnej sieti darí, určite ho vyskúšajte - neponúka toho práve málo. Jediným zásadným obmedzením bezplatnej verzie je, že poskytuje analýzy maximálne 4 týždne do minulosti, ale aj to väčšine používateľov bohato postačí.

10. Vyhľadávajte s použitím operátorov

Nie tých mobilných, ale vyhľadávacích. Twitter podporuje celý rad parametrov, ktoré po zapísaní do vyhľadávacieho poľa nejakým spôsobom upravia výsledky vyhľadávania. Operátory sú veľmi podobné až totožné tým u Googlu a nie je sa čo čudovať, práve Google ich má skvele prepracované. Mrknite sa do tejto tabuľky, v ktorej sú všetky vypísané.

Podobné články

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Na TikToku nemám žiadne pozretia na videu. V čom je problém?

Na TikToku nemám žiadne pozretia na videu. V čom je problém?

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Ako nahrať hudbu do iPhonu cez iTunes

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Akú verziu Minecraftu si vybrať? Výhody a nevýhody Java Edition a Bedrock verzie

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Návod na aktivovanie sledovania zásielky v Gmaili na mobile

Návod na aktivovanie sledovania zásielky v Gmaili na mobile

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 f a 7 f 5  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia