softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14052
  • Užívatelia: 3177

Tipy pre čistenie dotykového displeja

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.9.2015 | Zobrazené: 3950x

S dotykovými displejmi prišla éra veľkých mobilov a ešte väčších tabletov, ktoré majú okrem vnútorností spoločné aj to, že sa ich dotyková plocha stáva dejiskom nekonečnej prehliadky mastných fľakov a odtlačkov prstov. A aj ten najtrpezlivejší užívateľ skôr alebo neskôr dospeje do štádia, kedy spolužitie so zapackaným displejom prerastie do vojny. Ak ju chcete vyhrať (bez strát na vlastnej strane), budú sa vám hodiť nasledujúce tipy.

Handra z mikrovlákna

Základnou pomôckou pre čistenie sklenených povrchov, na ktorých nechceme ani tie najmenšie škrabance, sú handričky z mikrovlákna. Možno ich poznáte od okuliarov, ku ktorým sa najčastejšie pridávajú, aby ste si ich mohli bezpečne vyčistiť (používajú sa aj na čistenie objektívov fotoaparátov). Rovnaká handrička vám poslúži aj na čistenie dotykových displejov a displejov všeobecne. Je šetrná aj k povrchom náchylným na poškriabanie, skvele čistí mastnotu aj inú bežnú špinu.

Ide o lacnú záležitosť, handrička by vás nemala stáť viac ako pár centov. K vyčisteniu vám stačí handrička sama o sebe, nepotrebujete ju máčať do vody či chemikálií, jednoducho displej opatrne prechádzajte handričkou, kým nebude zbavený mastnoty a ďalších oku ani ovládaniu nelahodiacich efektov.

Žiadna voda

Displej telefónu (ktorý nie je vodotesný) by nemal prísť do styku s tekutinami. Platí to pre dážď aj čistiace prostriedky, ktorými by ste ho chceli vyčistiť. Maximom môže byť vhodný čistiaci prostriedok nanesený najprv na handričku, ktorou potom displej vyčistíte - ani z nej ale nesmie prípravok odkvapkávať, handrička by mala byť skôr len trochu vlhká a navyše samozrejme musíte displej ešte vysušiť inou handričkou alebo suchou časťou.

Odporučiť môžeme univerzálne čistiace prostriedky na monitory, ktoré by vášmu dotykáču ublížiť nemali. Výhodou ich použitia môže byť dočasná ochrana proti zachytávaniu novej mastnoty a jednoduchšie čistenie.

Fólia môže pomôcť

Krycie sklá displejov sú málokedy naozaj odolné proti zachytávaniu mastnoty. Fólie sú na tom už oveľa lepšie - sú mäkšie, z vhodnejšieho materiálu a vďaka nižším nárokom na výdrž majú výrobcovia oveľa voľnejšie pole pôsobnosti v ich prispôsobovaní. Ak vám teda fólia na displeji nijako nevadí, vaším jediným problémom bude asi vybrať takú, ktorá bude spĺňať všetky vaše požiadavky. Matná, lesklá, proti odtlačkom prstov, zvyšujúca odolnosť... Každopádne máte rozhodne z čoho brať a máloktorá fólia bude rovnako náchylná na odtlačky ako drvivá väčšina sklíčok na displejoch mobilných telefónov a tabletov.

Podobné články

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Ako nainštalovať Vıber do PC v slovenčine

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Na mobily mieri nová licencovaná strategická hra zo sveta Pána prsteňov

Na mobily mieri nová licencovaná strategická hra zo sveta Pána prsteňov

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Najlepšie aplikácie pre Windows Phone (1. diel)

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 0 7 6 8 0  :
 
Odkaz :