softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

5 tipov pre YouTube, ktoré vám nesmú uniknúť

Autor: Redakcia  |   Publikované: 9.6.2015 | Zobrazené: 4450x

YouTube neslúži len na okamžitú konzumáciu videí, či už vtipných, smutných, roztomilých, hudobných alebo akýchkoľvek iných. Ako sa neustále vyvíja, ponúka aj komplexnejšie možnosti. Navyše nesmieme zabúdať, že na YouTube svoje videá môžeme aj posielať, či už kvôli zálohovaniu, zdieľaniu so svetom, alebo len s úzkou skupinou priateľov.

 

1. Zdieľanie videa

Video môžete zdieľať všelijako, najčastejšie však budete posielať odkaz na video, aby si ho adresát pustil pri sebe priamo na stránke YouTube. Aj tento jednoduchý akt však môžete trochu vyšperkovať. Veľmi často posielame video len kvôli niektorej jeho pasáži. Ak sa do takejto situácie dostanete, nájdite si začiatok tejto pasáže, video pauznite, kliknite pod popisom videa na ikonku Zdieľať a tu zaškrtnite možnosť "Začiatok". Ako vidíte, Začiatok sa automaticky posunie tam, kde práve vo videu ste. Ak potom kopírujete adresu, ktorú vám YouTube ponúkne, tak sa video po rozkliknutí tohto odkazu spustí práve v sekunde, ktorú ste nastavili.

Že sa vám to podarilo spoznáte podľa konca URL adresy, ktorú kopírujete - na jej konci bude t = a čas nastaveného začiatku, viď https://youtu.be/tw3q4_jZv8M?t=4m18s.

 

2. Nahrávanie videa

Na YouTube nie je vôbec ťažké nahrať svoje video, len to môže podľa jeho veľkosti a rýchlosti vášho internetu trvať naozaj veľmi dlho. Najprv zo všetkého musíte byť prihlásení do účtu na YouTube. To je vlastne Google účet, takže ak ste prihlásení napríklad do Gmailu, tak ste aj na YouTube. Na stránke Youtube.com potom vpravo hore, vľavo svoje fotky a ikonky upozornenia, môžete kliknúť na Nahrať. Objaví sa stránka s poľom, kam stačí video normálne myšou pretiahnuť. Prípadne môžete na toto pole kliknúť a vybrať video vo svojom počítači "po starom". Videu môžete nastaviť popis a hlavne viditeľnosť - Verejné bude dostupné všetkým, neverejné len ľuďom s odkazom na vaše video a Súkromné ​​iba jasne stanoveným užívateľom, alebo vašim Google kruhom.

Ak nahrávate video vo vysokom rozlíšení, Google najprv sprístupní iba nižšiu kvalitu - HD verzie budú dostupné, až keď YouTube vaše video spracuje poriadne, čo chvíľku trvá.

 

3. Stiahnutie videa

Sťahovať videá cez YouTube je jednoduché a docielite to buď pomocou programov, alebo online služieb. Viac sa tejto problematike venujeme v tomto článku.

4. Uloženie videa „na potom“

Videá na YouTube si môžete aj uložiť, aby ste k nim potom mali ľahší prístup. V zásade máte dve možnosti. Buď si videá pridať do "Pozrieť neskôr", alebo ich "lajknúť" (dať im palec hore). Záleží na vašich návykoch - ak ste zvyknutí veľa lajkovať, tak vám zoznam obľúbených videí príliš neposlúži, pretože ich jednoducho bude veľa. V takom prípade sa oplatí vytvoriť z týchto obľúbených videí ešte playlisty, pozri posledný bod nášho článku. Jeden playlist vám potom nahradí aj "Pozrieť neskôr", čo je zoznam, do ktorého sa video dostane, keď kliknete na ikonku hodiniek na spodnej lište príslušného videa - tento zoznam by mal byť využívaný hlavne na to, aby ste si do neho ukladali videá, na ktoré teraz nemáte čas, ale neskôr sa na ne chcete pozrieť. Stlačením rovnakej ikonky sa potom toto video zo zoznamu "Pozrieť neskôr" vymaže, takže ide o skvelý spôsob, ako nezabudnúť na to, že ste sa na niektoré z videí chceli pozrieť, ale nemali ste naň čas či chuť.

 

5. Vytvorenie playlistu

Playlisty sa hodia hlavne pri zostavovaní hudobných mixov. Problém je však v tom, že YouTube vám medzi jednotlivé skladby pokojne hodí reklamu, takže bohužiaľ úplnú plynulosť nedosiahnete. Playlist vytvoríte tak, že v ľavom bočnom menu kliknete na Zoznamy videí a tu na Nový zoznam videí. Po pomenovaní tohto zoznamu môžete pridať ľubovoľné videá. Playlistu tiež môžete nastaviť, či je Súkromný, alebo Verejný. Verejné playlisty vytvorené inými užívateľmi vám potom YouTube môže odporučiť aj pri vyhľadávaní, takže ak si robíte zálusk na vytvorenie playlistu z pesničiek nejakého hudobníka, môžete sa najskôr pozrieť, či to už niekto neurobil za vás.

Podobné články

Licencie pre fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Licencie pre fotky, obrázky a hudbu – royalty free a creative commons

Programy pre sťahovanie filmov a Youtube videí zadarmo

Programy pre sťahovanie filmov a Youtube videí zadarmo

OpenTTD online play

OpenTTD online play

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Internet vecí

Internet vecí

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače Chrome, Firefox a Operu

Najlepšie doplnky pre internetové prehliadače Chrome, Firefox a Operu

Diskusia

Dodo Dodo reagovat 10.09 09:27

Hladam popis, ako zdielat youtube video na mojom youtube kanali...

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 8 c 9 9 f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia