softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Ako vyhrávať v Dota Underlords

Autor: Michal M.  |   Publikované: 10.9.2019 | Zobrazené: 1924x

Herná spoločnosť Valve si dáva s vydávaním vlastných hier načas. Tretieho pokračovania Half Life sa pravdepodobne nikdy nedočkáme, Left 4 Dead séria je nateraz uzavretá a nedávny Artifact bol, a stále je, veľkým sklamaním a prepadákom. Pokiaľ sa nebavíme o stáliciach v zozname, akými sú Dota 2, postupne upadajúci Counter Strike: Globa Offensive alebo Team Fortress, vo Valve nutne potrebovali niečo nové. Vyčkávacia taktika sa oplatila a z nenápadného Dota 2 módu sa vykľula plnohodnotná hra Dota Underlords, momentálne stále v beta testovaní. Raz darmo, dieťa generálneho riaditeľa Gaba Newella má na úspech čuch.

Len nedávno bol pridaný Ranked systém - hodnotené zápasy. Tvorcovia neustále pracujú na vylepšovaní herných mechaník, pribúdajú nové predmety aj hrdinovia a snaha hru vybalansovať tak, aby bola stále zábavnou a mohli si ju plne užiť všetci hráči už od prvých minút strávených v hernom menu je badať z každého obsiahleho updatu. Pokiaľ už máte zvládnuté začiatočnícky tutoriál aj zápasy proti umelej inteligencii, až potom je dobré začať hrať ostré zápasy: najskôr nehodnotenými a postupne aj hodnotenými. Ako sa zlepšiť v čo najkratšom čase a pochopiť, čo sa okolo vás deje, poradíme v niekoľkých esenciálnych bodoch.

Športe si na neskoršie kolá

Zlato je v Underlordoch esenciou, bez ktorej sa nezaobídete. Nakúpite zaň nových hrdinov aj vylepšíte svoju úroveň tak, aby sa vám na plochu zmestilo viac postáv. Po každom kole sa vám ponúkne na výber pätica hrdinov, z ktorých si môžete vybrať ľubovoľný počet, pokiaľ vám to dovolí stav na účte – nemusíte si zobrať nikoho alebo aj všetkých piatich. Ďalšou možnosťou je rolovať hrdinov, čím sa ponuka obmení za cenu dvoch zlatiek. Túto činnosť odporúčame praktizovať vo väčšej miere až v kolách od 10 vyššie. Za každých 10 zlatých, ktoré máte na účte pred začiatkom ktoréhokoľvek kola, sa vám po jeho skončení pripočítajú bonusové goldy podľa toho, ako ste na tom. Ide o tzv. „interest gold“ a pokiaľ máte na konte 30 zlatých, ako bonus získate 3 ďalšie, ak máte 50, pripočíta sa vám na účet 5 bonusových zlatiek.

Zlato zaokrúhľujte nahor

Pri hernej mene ešte chvíľku zostaneme. Začína sa ďalšie kolo a na účte vám svieti číslovka 9, 19, 29, 39 alebo 49? Potom zvážte, či nie je lepšie predať jednu postavu zo striedačky (nepoužívaní hrdinovia čakajúci na svoju príležitosť) a získať tak ďalšie zlato ako odmenu za dosiahnutie významného míľnika.

Prehrou k odmenám

Dota Underlords je vždy o konzistentnosti výkonov. Nech už ide o sériu výhier alebo prehier, dokáže vás príjemne odmeniť bonusovými zlatkami. Navyše, posledné mesiace priniesli zaujímavý update zvýhodňujúci porazených, kedy je možné po skončení bitky zatočiť s ponúknutými hrdinami zadarmo. Prehrali ste? Vyberte si zadarmo z desiatky hrdinov namiesto pätice.

Vylepšovanie postáv

Každého bojovníka môžete vylepšiť až na trojhviezdičkového. Toho získate tak, že si vyberáte rovnakého hrdinu až dovtedy, dokým neskombinujete 9 základných do jedného veľkého. Asi netreba dodávať, že takto skombinované postavy majú viac životov, rýchlejšie dobíjanie many, silnejšie útoky a celkovo vylepšené atribúty.

Synergia hrdinov je alfou a omegou úspechu

Veľmi dôležitým aspektom v hre je kombinovanie synergií. Každá postava je zaradená do dvoch až troch kategórií, takže vhodným výberom postáv je možné dosiahnuť synergiu – bonusy zlepšujúce výsledky na bojovej ploche. Nemusíte sa báť, že by ste sa v hre nevedeli orientovať, pretože si vždy môžete pozrieť, ktorí hrdinovia sú v danej kategórii, čo spolu funguje a pod. Neoplatí sa hrať stále to isté, pretože méta sa stále mení a to, čo malo najväčší potenciál na výhru pred mesiacom, dnes už nemusí stačiť ani na posledné pozitívne hodnotené štvrté miesto. Asi najlepšou stratégiou je nechať sa hrou unášať a reagovať na ponúkaných hrdinov. Ďalšou výhodou je, ak si synergie kombinujete a nesnažíte sa všetko vrážať do jednej kategórie.

Nevyspytateľní vrahovia

Metódou pokusu a omylu sa dozviete, že skupina vrahov je v hre najnevyspytateľnejšou. Nepohybujú sa totiž klasicky dopredu, ale častokrát sa úplne vyparia z plochy a zjavia sa pri najzraniteľnejšom protivníkovi, aby ho čo najrýchlejšie odstránili. Okrem toho sa môžu pohybovať veľmi rýchlo v porovnaní s inými jednotkami (Bloodseeker), využívajú teleportáciu (Queen of Pain, Phantom Assassin) alebo preskočia čelo nepriateľských línií a zjavia sa vzadu (Slark). Pokiaľ ich práve nehráte, je dobré byť proti tomu poistení vhodným rozmiestnením vašich jednotiek.

Itemizácia hrdinov zlepšuje

Prvé tri kolá každej začatej hry sa stretnete proti neutrálnym jednotkám a po ich skončení si, vzhľadom na výsledok, môžete vybrať vždy jeden predmet. Proti týmto nepriateľom sa potom stretávate od desiatej úrovne pravidelne v kole 15., 20., 25. atď. Obyčajne sa vám ponúknu tri predmety, sporadicky štyri, z ktorých si vždy jeden vyberiete a následne použijete ručne na jednotlivého hrdinu. Výnimku tvoria predmety globálne ovplyvňujúce celkové dianie.

Pripraveným stratégom šťastie praje

Zvolenie bojových pozícií je veľmi dôležité, ako sme v krátkosti spomenuli aj vyššie. Ako v skutočnosti, tak aj v online hrách platí, že krehké jednotky sa držia vzadu, silné a odolné zase vpredu. Kúzelníci preto radi čarujú spoza obranárov, vrahovia útočia zo zálohy, masívne jednotky si užívajú v predných líniách atď. Dôležité je sledovať, čo majú protivníci a reagovať na ich herný štýl prestavaním vašich radov podľa aktuálnej potreby.

Mana a jej dobíjanie

Hrdinovia nič nevykúzlia, pokiaľ nemajú dostatočne nabitú manu. Tú získavajú za každý vlastný útok, ale aj za ten utŕžený.

Na každého sa voda varí

Kolá proti neutrálom sú vždy iné, preto je dobré vedieť, čo vás čaká. Prvá trojica je jednoduchá a slúži len ako zahrievacie kolo. Postupne sú ale úrovne ťažšie a vyžadujú vždy konkrétny prístup. Tak napríklad na úrovni desať je lepšie mať deck poskladaný z hrdinov s vysokým brnením, 15. kolo je o zotrvaní proti vlkom s možnosťou zvýšeného poškodenia, ďalej zase treba mať vojakov čo najviac od seba, pokiaľ sa postavia drakovi. O každom kole zvlášť si môžete podrobne prečítať aj priamo v hernom menu.

Minimálne požiadavky na PC:

CPU: Intel i5, 2.4 Ghz
RAM: 4 GB
GPU: Integrovaná HD Graphics 520 w/128 MB
HDD: 7 GB voľného miesta
Ďalšie: DX kompatibilná zvuková karta, Win 7 (64-bit)

Značky

Podobné články

CS:GO rank systém – tabuľka

CS:GO rank systém – tabuľka

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie módy (trucky, ťahače) pre Euro Truck Simulator 2

Najlepšie módy (trucky, ťahače) pre Euro Truck Simulator 2

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

Forza Horizon 5 predstavuje vozový park a odhaľuje aj minimálne požiadavky

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

BeamNG Drive módy a autá na stiahnutie zadarmo

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil rad revolučných noviniek

FIFA 23 dostala nový trailer. Odhalil rad revolučných noviniek

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 2 6 5 1 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia