softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14986
  • Užívatelia: 3233

Apex Legends získalo 25 miliónov hráčov za prvý týždeň

Autor: Redakcia  |   Publikované: 22.2.2019 | Zobrazené: 2209x

Battle royale svet sa už po niekoľkýkrát otriasa v základoch a tentoraz za to môže nový zástupca menom Apex Legends. Vychádza zo série Titanfall, produkuje ho Electronic Arts a vývojársky za ním stojí Respawn Entertainment. A to hlavné na koniec – počas prvého týždňa hra dosiahla na métu 25 miliónov stiahnutí. Majú sa konkurenti v Epicu a Bluehole báť? Ako vyzerá budúcnosť Apex Legends?

Fortnite porazený v prvom týždni

V rámci battle royale hier sa synonymom obrovského úspechu stal príchod Fortnitu. Ak by ste dokázali zopakovať jeho nástup na trh s 10 miliónmi stiahnutí za prvých štrnásť dní, máte vyhraté. Lenže Apex Legends prišiel zdanlivo bez propagácie a počas prvého týždňa sa dostal na ťažko uveriteľnú métu 25 miliónov. Svoje zviditeľnenie postavil primárne na populárnych streameroch, čo je ale klasická stratégia všetkých podobných titulov. Svoju úlohu teda muselo zohrať ešte niečo iné. Môžeme špekulovať o tom, ako veľmi je herná komunita nespokojná s aktuálnymi BR titulmi, ako veľmi je prepojená so streamermi, prípadne koľko na celej veci zohralo dobré načasovanie a nesporná kvalita Apex Legends. Faktom tak zostáva latka vo výške 25 miliónov stiahnutí za prvý týždeň a opäť možno len hádať, kam sa číslo posunie v ďalších týždňoch.

Apex Legends screenshot

V čom Apex Legends vyniká?

Ako som už spomenul v úvode tohto textu - Apex Legends stojí na základoch multiplayerovej série Titanfall. Prvý diel vyšiel v marci 2014, čo je prakticky presne päť rokov pred vydaním Apex Legends. V EA tak mali päť rokov na ladenie a zbieranie skúseností a spätnej väzby od hráčov. Aj keď sa prvý diel nedočkal takého ohlasu, aký by som mu prial, komerčne išlo o úspech. EA naň chcela nadviazať druhým dielom, čo ale úplne zlyhalo. Aj keď nešlo o finančný neúspech, plány na predaj boli vyššie než finálne čísla. Ak sa ale na vec pozrieme optikou Apex Legends, išlo o efektívne vynaložené prostriedky (finančné i časové), ktoré sa nakoniec skvele zúročili. Základným kladom Apex Legends je tak vyladenosť. Niekoľko málo problémov bolo vyriešených prvým patchom a od tej chvíle hra pracuje bez väčších problémov.

Ďalším plusovým bodom hry je jej vysoké tempo, ktoré hráča vedie z boja do boja a vynecháva nudné časti (typické pre hardshift presúvanie na veľkých mapách v PUBG). Rovnako tak pomáha aj jednoduchý a rýchly loot systém, ktorý zbytočne nezdržiava od hlavnej hernej náplne. Na druhej strane ale nechýba rozmanitosť v podobe veľkého radu hrdinov/vlastností/množstva druhov vybavenia, jeho kombinácií a pod.

V neposlednom rade musím spomenúť aj free to play prístup, ktorý neskutočne pomáha v prieniku do silne konkurenčného prostredia. Ukazuje sa, že mikrotransakcie ponúkajú oveľa zaujímavejší zdroj zárobkov oproti klasickým predajným modelom, kedy vydavateľ hru spoplatní. Ak navyše nedôjde k náhlemu ochladnutiu záujmu a následnému zabudnutiu, ide o vysoký a stabilný príjem.

Budúcnosť vo hviezdach (a na burze)

Budúcnosť hry Apex Legends je pochopiteľne vo hviezdach. Ťažko predpovedať vývoj hráčskej základne po necelých troch týždňoch od vydania hry. Avšak jedným z výrazných signálov môže byť správanie akcií EA na burze. S vydaním Apex Legends (4. 2. 2019) totiž EA vydala aj klasické štvrťročné zhrnutie ekonomických výsledkov, ktoré nebolo nijako pozitívne a spôsobilo veľký prepad akcií o celých 13%. Odborníci súčasne dlhodobo neodporúčali do jej akcií investovať. Pár dní po vydaní hry sa však karta obrátila a 8. februára 2019 akcie spoločnosti zaznamenali najväčší rast za posledných päť rokov. Za rastom stál bezpochyby titul Apex Legends a jeho prijatie na trhu. Zdá sa tak, že s Apexom sa počíta a to výrazne.

Značky

Podobné články

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Nová FIFA 23 je nabitá novinkami. Ako obstála v našej recenzii?

Nová FIFA 23 je nabitá novinkami. Ako obstála v našej recenzii?

Preview The Elder Scrolls Online

Preview The Elder Scrolls Online

Najlepšie mapy pre Farming Simulator 2015

Najlepšie mapy pre Farming Simulator 2015

Killsquad Steam hra - recenzia

Killsquad Steam hra - recenzia

Týchto 9 hier nesmieš prehliadnuť: Vybrali sme najlepšie tituly roku 2022

Týchto 9 hier nesmieš prehliadnuť: Vybrali sme najlepšie tituly roku 2022

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  1 3 e d 6 a  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia