softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 13824
  • Užívatelia: 3117

Medieval Engineers – z vesmíru do stredoveku

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.3.2015 | Zobrazené: 1640x

Veľké PC hry sa u českých vývojárov v poslednej dobe opäť dostávajú do kurzu. Bohemka predáva milióny svojich ARMA hier a hlavne Dayz, Warhorse pripravuje nádejné RPG Kingdom Come: Deliverance + Keen Software boduje so svojím vesmírnym sandboxovým titulom Space Engineers. A práve o nástupcovi, resp. skôr o trochu mladšom súrodencovi Space Engineers je tento článok. Keen Software totiž vytvoril ďalší vývojársky tím a poveril ho prácou na Medieval Engineers, čo by mala byť prinajmenšom rovnaká pecka ako projekt predošlý.

EA – it's not in the game

Vesmírni inžinieri začali ako hra s predbežným prístupom (Early Access), v ktorom sú dodnes. Vývojári týmto spôsobom predávajú nehotovú (na začiatku dokonca veľmi nehotovú) hru, ktorú aj vďaka takto získaným peniazom môžu dokončiť do sľubovanej podoby. Akokoľvek je Early Access vnímaný nemálo hráčmi ako problém, pre Space Engineers funguje na 200%. Hráči dostávajú nový obsah každý týždeň a tvorcovia inkasujú stámilióny, ktoré ich štúdiu umožnia nielen pracovať na sľúbených funkciách, ale dokonca aj ďalej expandovať. Pre Keen Software je tou expanziou práve Medieval Engineers - hra ideovo i technicky veľmi podobná Space Engineers, ktorá bude v rámci Early Access na Steame dostupná už od 19. februára 2015. Áno, vo veľmi nedokončenej podobe, čo už ale Space Engineers dokázali, že nie je vôbec žiadny problém - hráči platia a postupné pridávanie funkcií a obsahu im skôr vyhovuje.

Stavanie a rúcanie hradov

Najzaujímavejšími svetskými stavbami stredoveku boli rozhodne hrady, ktoré nahrádzajú vesmírne lode a základne ako ťažisko budovateľských snáh hráčov. Okrem nich bude dôraz kladený aj na stroje na čele s obliehacími strojmi. Základný koncept teda vyzerá ako kameň-papier-nožnice, z ktorého niekto odstránil nožnice - postavíte si hrad a zničíte ho (prípadne prenecháte túto poctu inému hráčovi) katapultom a podobnými diabolskými vynálezmi. Stavba hradu vyzerá zatiaľ dostatočne komplexne aj jednoducho - vďaka implementácii fyziky a hlavne štrukturálnej integrity nemožno postaviť nezmyselné hrady - dostatočne pevná základňa a realisticky rozložená váha sú pri tunajšom stavaní nutnosťou. Gravitácia je proste mrcha, čo je oproti nekonečnej voľnosti v Space Engineers príjemná zmena.

Hra v prvej fáze ponúkne iba kreatívny mód, v ktorom si budete môcť robiť, čo sa vám zapáči. Tvorba by mala ísť ale rýchlo dopredu, pretože vývojári už majú skúsenosti a hlavne podporu sesterského tímu, s ktorým budú v tesnej spolupráci - vývoj Space Engineers a Medieval Engineers tak pôjde ruka v ruke, aj keď náskok vesmírneho projektu bude ešte dlho naozaj veľký. Pre tých, ktorí nekonečnému čiernemu priestoru neholdujú, je ale Medieval Engineers prísľubom skvelých budovateľských zážitkov, ktoré časom obohatí aj survival. Nekonečné možnosti multiplayeru, či už pri kooperácii alebo súperení o to, čí hrad vydrží dlhšie, potom nenechajú v kľude žiadneho milovníka poctivých sandboxových hier.

Podobné články

Minecraft 1.2.5 konečne vydaný

Minecraft 1.2.5 konečne vydaný

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Najlepšie free-to-play MMORPG hry

Warface, úspešná online strieľačka, ktorá onedlho vyjde aj u nás

Warface, úspešná online strieľačka, ktorá onedlho vyjde aj u nás

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Návod na hranie Blizzard Overwatch na PC - Soldier 76

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Playerunknown’s Battlegrounds láme hráčske rekordy Steamu

Minecraft návod -  crafting a recepty na elixíry 2

Minecraft návod - crafting a recepty na elixíry 2

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 1 7 d 7 f  :
 
Odkaz :