softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Čo nám ponúkne God of War: Ragnarok?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 23.6.2022 | Zobrazené: 1334x

Skvelý prvý diel God of War odštartoval veľkolepé akčné dobrodružstvo s hlavnou postavou, polobohom Kratosom. Vydavateľstvo Sony Santa Monica Studios je pripravené pokračovať v tejto hernej sérii a už čo chvíľa k nám príde pokračovanie v podaní God of War: Ragnarok. Ragnarok eviduje už ročné meškanie ale tvorcovia nás uisťujú, že sa našej božskej cesty Midgardom dočkáme ešte tento rok. Veľa prekvapení nás v Ragnaroku nečaká, čo môže aj nemusí byť dobre.

Stále tu uvidíme Kratosa a jeho syna Atreusa, aby znova narazili na preskúmavanie starovekých nórskych ríš, kde nájdu ešte silnejších bohov a protivníkov, ktorí čakajú na pomstu. Ďalšie informácie a úniky nám boli odhalené na septembrovom podujatí PlayStation Showcase. Od tej doby nám Sony toho nepredstavilo skoro nič na tému God of War a na internet sa dostalo iba málo nových informácii.

God of War: Ragnarok – poznáme dátum vydania?

God of War: Ragnarok má všetky predpoklady stať sa jednou z najväčších hier, ktoré v blízkej dobe uvidíme na PS5. Vývoj Ragnaroku ako väčšinu hier v týchto rokoch ovplyvnila pandémia COVID-19 a s tým, že autori opísali hru God of War ako náročnú na vývoj, sa nám vydanie preložilo z roku 2021 na 2022. Pričom stále nepoznáme presný dátum vydania.

Sony Santa Monica Studios si stále stoja za slovom a potvrdzujú, že Ragnaroku sa naozaj dočkáme ešte tento rok. Hra God of War pred nedávnom oslávila štyri roky od jej vydania a veľa ľudí dúfalo v nejaké úniky alebo zábery z novo pripravovanej kultovej epizódy. Bohužiaľ sa Cory Barlog a Sony Santa Monica Studios rozhodli, že nám na toto výročie nič neukážu.

Christopher Judge známy ako Kratosov predstaviteľ v septembri minulého roka na Twitteri trochu odokryl zákulisie vydania God of War: Ragnarok a to hlavne dôvod, prečo bolo vydanie Ragnaroku preložené na rok 2022. Priznal, že odloženie bola z časti jeho vina kvôli operácii chrbta, kolena a výmene oboch bedrových kĺbov.

Na akých platformách bude God of War: Ragnarok k dispozícii?

S úplnou istotou môžeme povedať, že God of War: sa objaví na PlayStation 5 a rovnako aj na PlayStation 4. Toto všetko bolo potvrdené na PlayStation Showcase ale bez žiadnych informácií o rozdieloch medzi verziami. Na oficiálnej webovej stránke God of War Ragnarok je uvedené, že digitálnu a diskovú verziu hry na PS4 si bude možné upgradovať na digitálnu verziu pre PS5 za menší poplatok, ktorý zatiaľ nebol uvedený.

Sony nie je najšikovnejšie s vydávaním ich top hier na počítače, čo sme mohli vidieť na God of War, ktoré sa dostalo na počítače po skoro štyroch rokoch od vydania. Momentálne by sme mohli povedať, že je skoro isté, že God of War: Ragnarok sa dostane na PC rovnako ako jeho starší súrodenec. Spoločnosť Sony získala špecialistu na porty počítačov Nixxes Software, ktorý uviedol, že má v úmysle do roku 2025 vydať polovicu ročných vydaní PlayStation na PC a mobilné zariadenia.

Čo nás bude čakať v novom príbehu?

Ako sme mohli v septembri vidieť, naši hrdinovia sa vrátia do päť rokov staršieho obdobia od prvého God of War. Sony oznámilo, že Atreus bude v tomto diele veľmi zvedavý a ako je bežné pre mladých ľudí bude chcieť pochopiť, kým je. Bude chcieť ochrániť svoju rodinu a bude odhodlaný pripojiť sa do konfliktov vo všetkých deviatich ríšach. Kratos sa, naopak, bude snažiť viac chrániť svojho syna a ušetriť ho od krvavých lekcií, ktoré zažil v God of War.

Proti komu sa v novom God of War postavíme?

To, kto bude našim hlavným záporákom, už trochu vyplýva z názvu, a áno, mysleli ste si správne, je ním Ragnarok. Okrem neho sa tu však stretneme aj s Thorom, má s Kratosom nevybavené účty kvôli smrti jeho nevlastného brata a synov. Po Thorovom boku sa nás bude pokúšať zabiť aj Freya, ktorá je Kratosovou bývalou priateľkou a teraz túži iba po pomste po tom, ako Kratos zabil jej syna.

Aké budú nové bojové mechaniky?

Boj v God of War bol považovaný za jeden z najlepších naprieč všetkými hernými sériami, čo tvorcom nahralo do kariet a je jasné, že tento systém a mechaniku uvidíme aj v nadchádzajúcom vydaní. Sony tvrdí, že bojové mechaniky budú ešte lepšie ako tie z God of War a čakať by nás mali aj niektoré zmeny, ktoré by mali naše súboje osviežiť ale zároveň zanechať ich originálnu štruktúru, na ktorú sú hráči zvyknutí.

Jedným z hlavných cieľov Ragnaroku je donútiť hráčov robiť dobré rozhodnutia počas rýchleho a intenzívneho súboja. Okrem toho nás tu budú čakať známe tvrdé údery, ktoré budeme môcť už tradične rôzne nakombinovať. Kratos s Atreusom sa postavia silnejším protivníkom, na akých boli zvyknutí z prvého God of War a bude to jednoducho poriadna krvavá nálož. Okrem klasických bohov v Ragnaroku stretneme množstvo nových stvorení zo severskej mytológie.

Koniec God of War

Od vydavateľov Sony Santa Monica Studios sme sa toho o príbehu veľa nedozvedeli, ale o čom nám prezradili trochu viac je to, ako to bude so sériou God of War. Oznámili, že Ragnarok bude pre Kratosa jeho posledný výlet pred dôchodkom. Cory Barlog povedal, že sa so Sony Santa Monica rozhodli, že príbeh nechcú naťahovať a bude rozdelený na dve časti. Kvôli tomuto asi nemôžeme čakať tretiu hru z našej obľúbenej hernej série, kde s najcoolovejšou postavou hernej histórie ničíme bohov a bytosti, ktoré nechcú, aby sme sa dožili zajtrajška. Táto informácia môže tiež čo to napovedať o konci God of War: Ragnarok, ale nechajme sa prekvapiť.

Teraz, keď už viete všetko potrebné o novo pripravovanom God of War: Ragnarok, je čas si znova stiahnuť God of War a oprášiť si pamäť pri tom, ako budete čakať na dátum vydania.

Značky

Podobné články

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Call of Duty: Black Ops 4 Blackout je na stiahnutie zadarmo

Kompletný zoznam Hrdinov do hry FIFA 23

Kompletný zoznam Hrdinov do hry FIFA 23

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

Najlepšie počítačové programy pre počítačových hráčov

Módy pre Euro Truck Simulator 2 - interiéry, zvuky, mapy

Módy pre Euro Truck Simulator 2 - interiéry, zvuky, mapy

Nová NHL 22 bude mať Frostbite engine. Zatiaľ však len pre next-gen konzoly

Nová NHL 22 bude mať Frostbite engine. Zatiaľ však len pre next-gen konzoly

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Game of Thrones – nielen seriálový fenomén

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 7 3 5 d 4  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia