softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15085
  • Užívatelia: 3237

Online svety blízkej budúcnosti

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.7.2013 | Zobrazené: 9278x

Priaznivci online hier na hrdinov to dnes nemajú ľahké. Musia si totiž vyberať z nespočetného množstva zaujímavých a navzájom veľmi odlišných titulov. Na jeden sa najlepšie pozerá, druhý poskytuje najuspokojivejšie zážitky zo súbojov, tretí má zaujímavý príbeh, a potom je tu ešte najmenej desiatka AAA MMORPG hier, ktoré sú jednoducho lákavé ako celok, hoci ničím nevyčnievajú. Navyše sú všetky zadarmo. Preto sme si pre vás pripravili rebríček, aby ste si ľahšie vybrali tú najlepšiu hru. Pri každej uvedieme tie najsilnejšie, ale aj najslabšie stránky, aby ste sa sami rozhodli, ktorá vám sedí najviac,  samotné hodnotenie preto berte s rezervou. Zároveň upozorňujeme, že ani hra, ktorá náš rebríček uzatvára, nie je zlá - je len najhoršia z tých najlepších, ktoré sa do nášho výberu dostali.

7. AION

Nešťastne šťastné číslo si vytiahol AION a to plným právom. Jeho kvality sú nesporné, či už ide o grafiku, alebo obsah, ale v príliš mnohých ohľadoch nás jednoducho sklamal. Je to obyčajný kórejský grind, ktorého súboje sú klasické (= trochu nudné) a ku všetkému má ešte v Európe nevhodne zvolený biznis model.

Plusy: skvelá grafika a leteckí mountovia
Mínusy: neférový free-to-play model a grindovanie

6. C9

Hoci milujeme spôsob, ktorým sa v C9 bojuje, jednoducho to nestačí. A to hlavne z dôvodu, že existujú aj iné hry, ktoré k rovnako kvalitnému súbojovému systému pridávajú aj čosi viac, alebo ho naopak doťahujú do ešte vyšších dimenzií.

Plusy: grafika, hack and slash súbojový systém
Mínusy: celkovo nedotiahnuté prvky okrem súbojov a guildového systému

5. Lord oftheRings Online

Toto dlhoročné MMORPG je stále populárne a nie je sa čomu čudovať. Milovníci Stredozeme nemajú inú možnosť a množstvom obsahu ide o takmer nekonečnú hru. Staršia grafika môže odradiť, rovnako ako zásadné obmedzenie hry pre neplatičov. Priaznivci tradičných MMORPG typu World of Warcraft budú ale nadšení.

Plusy: množstvo obsahu (v platenej verzii) a funkčná mechanika
Mínusy: grafika

4. Vindictus

Vindictus je hlavným dôvodom, prečo je C9 v našom rebríčku až tak hlboko. Taktiež sa zameriava iba na súbojový systém, ale doťahuje ho do neskutočnej dokonalosti. Neponúka vôbec nič navyše, čo ale nevadí, pretože súboje sú v ňom nesmierne návykové a postačujú na to, aby sme si toto free-to-play hack and slash online RPG zamilovali.

Plusy: grafika a bezkonkurenčný súbojový systém
Mínusy: nutnosť grindovať a fakt, že to vlastne nie je MMORPG, ale skôr multiplayerová rezanica

3. Tera

Bronzovú medailu si odnáša Tera, aj keď ktorákoľvek z TOP3 hier by mohla rovnako ľahko byť aj zlatá, záleží len na tom, čo preferujete. Tera je jednoznačne najkrajším MMORPG súčasnosti, nech už si prejdete platené, alebo free-to-play hry. Nemá teda konkurenciu ani v našom rebríčku. Zároveň do plnohodnotných epických MMORPG prináša aj akčný súbojový systém. Nejde síce o pravý hack and slash ako pri C9 a Vindictus, ale stále ide o oveľa intenzívnejší zážitok, ako z tradičných súbojov typu "stoj na mieste a stláčaj skilly". Podaril sa aj príbeh a detaily charakterov a oblečenia / zbroje sú jednoducho neuveriteľné. Trochu zamrzí už tradičná chybička kórejských MMO hier, teda nutnosť grindovania (konkrétne questového grindovania).

Plusy: fantastická grafika, súbojový systém a celková vyváženosť herných mechanizmov
Mínusy: žiadne, grindovaniu sa však nevyhnete

2. RIFT

RIFT sa umiestnil na druhom mieste, pretože prináša najmodernejšie inkarnácie tradičných "wowkoidných" MMORPG. Grafika, súboje, príbeh, herné mechanizmy, všetko je dokonale vyvážené, a vôbec nič nechýba. V niektorých ohľadoch, hlavne náhodných útokoch z RIFTov, je navyše pomerne originálny a strom povolania a schopností sa podaril na jednotku. Ťažko povedať, prečo sa aj RIFT musel vydať cestou free-to-play, komunita je zrejme vyčerpaná dlhoročnou závislosťou na World of Warcraft. Ak má nejaké MMORPG potenciál na tróne ho nahradiť, potom je to práve RIFT.

Plusy: systém povolaní, výnimočná prepracovanosť všetkých herných prvkov, dokonale férovým free-to-play modelom
Mínusy: žiadne (fanúšikovia akčných súbojov ale budú sklamaní)

1. Star Wars: TheOld Republic

Všetky tri hry na čele rebríčka toho majú veľa spoločného. Najprv boli platené, vkladali sa do nich veľké nádeje a nakoniec išlo tak trochu o prepadák (čo sa počtu hráčov týka). Napriek tomu ide o výnimočné hry, ktoré stoja za pozornosť. Star Wars: TheOld Republic u nás vyhral z dôvodu, že sa do budúcna veľmi zlepší a do tej doby si môžete užívať prepracovaný svet a vojnové stretnutie Sithov, Jediov, Republiky a Iméria. Rukopis Bioware totiž znamená, že zatiaľ čo ide len o ľahko nadpriemerné MMO, ako príbehové RPG obstojí na jednotku. Jedinou nevýhodou snáď je, že zadarmo je len základná hra a prídavky sa musia dokupovať a aj v ostatných oblastiach sú neplatiči ľahko znevýhodnení.

Plusy: príbeh a svet s potenciálom stať sa ťahúňom skvelého RPG aj výbornou onlinovkou
Mínusy: malé množstvo obsahu pre hard-core fanúšikov MMORPG

Značky

Podobné články

Vstúpte do bety Call of Duty: WWII zadarmo

Vstúpte do bety Call of Duty: WWII zadarmo

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

Nová Valhalla zo série Assassin’s Creed - trailer & gameplay

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Najlepšie módy pre Landwirtschafts Simulator 2013 – kombajny

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Vyskúšajte si uzavretú betu Quake Champions zadarmo

Pozrite si nové zábery z Command & Conquer Remastered Collection

Pozrite si nové zábery z Command & Conquer Remastered Collection

Najlepšie módy pre Skyrim

Najlepšie módy pre Skyrim

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f 0 8 d 9 5  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia