softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

GTA 5: Už len tri mesiace do návratu legendy

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.7.2013 | Zobrazené: 8507x

Po skromnejšej a viac na príbeh zameranej štvorke sa GTA vracia vo svojej najlepšej forme – na najväčšej mape, s najväčším počtom možností, tou najlepšou grafikou a ďalšími superlatívmi, ktoré môžeme od každého nového dielu najslávnejšej hry od Rockstaru očakávať. Páčilo sa vám San Andreas? Potom si určite zamilujete aj GTA 5. Ak ste to ale kvôli veľkej rozľahlosti a slabému ťahu na bránku vzdali, možno vás nenadchne ani jeho ideový nástupca GTA 5.

V Grand Theft Auto: San Andreas nastavil Rockstar novú latku pre Sandboxovú mestskú akciu. Tú sa zatiaľ nepodarilo prekonať ani pokračovaniu od samotného Rockstaru. GTA IV bola síce skvelá hra, hodnotenie 98/100 na rešpektovanom agregátore recenzií Metacritics hovorí za všetko, ale oproti SA mu chýbala spomínaná veľkosť, veľké množstvo vecí na prevedenie, nepohodlne obrovská mapa, až príliš zbytočné úpravy vzhľadu vrátane takých vecí ako je priberanie, alebo naopak budovanie svalov cvičením... V septembri 2013, skoro desať rokov po SA, konečne vyjde túžobne a dlho očakávané pokračovanie, ktoré sa vydá po stopách megalomanskej sandboxovej mestskej akcie a dotiahne judo ešte absurdnejších rozmerov, než kedykoľvek predtým.

Trojnásobný zážitok a obrovská mapa z Los Santos

V GTA 5 sa opäť vraciame do fiktívneho amerického štáru San Andreas a hlavne do okolia jeho metropoly Los Santos (paralela s Kaliforniou a Los Angels je očividná). Prvou šokujúcou informáciou je rozloha mapy, ktorá by mala byť väčšia, ako súčet veľkostí máp zo San Andreas, RedDeadRedemption a GTA IV. Podľa odhadov podporených niekoľkohodinovým meraním jedného fanúšika Rockstar hierby mohla byť celková rozloha okolo 70-80 kilometrov štvorcových, čo je vzhľadom k prepracovanosti herného sveta absolútne neuveriteľné.

A aby toho nebolo málo, znásobí sa aj počet charakterov. V GTA V budeme hrať hneď za troch kriminálnikov. Medzi nimi si budeme môcť ľubovoľne – a v niektorých misiách aj nútene – prepínať. Každý z nich má inú históriu, motiváciu, osobnostné rysy a tiež vlastnosti, ale o tom už nižšie.

RPG, vylepšovanie a ďalšie aktivity

Predstavte si San Andreas po všetkých stránkach lepšie a premakanejšie. Každá postava má rôzne vlastnosti a schopnosti, ktoré si môže vylepšovať, ako aj nejaké tie špecialitky, ktoré môže použiť len ona. Najlepší šofér si tak môže aktivovať spomalenie času pri šoférovaní, agresor zase zúrivosť a pán strelec nefalšovaný bullet-time.

V GTA V sa dá tiež vylepšovať, všetko! Vzhľad (účes, oblečenie), autá (tuning vo všetkých smeroch) i zbrane (laserový zameriavač, väčší zásobník,...). Taktiež si Trevor, Michael a Franklin - ako sa traja antihrdinovia v GTA volajú – môžu kupovať vlastné podniky a domy. Vracia sa aj lietanie a to nielen v helikoptérach, ale aj v lietadlách. Tešiť sa môžete aj na desiatky automobilov, vodné skútre...

Je sa na čo pozerať

Graficky je hra samozrejme o kus ďalej ako jej predchodca, GTA IV. Tento diel sa vymanil z grafickej priemernosti a priniesol vcelku zaujímavé „pozeraníčko“, o ktoré boli predchádzajúce diely ochudobnené. Samozrejme hra nebude vyzerať ako Crysis, ale to pri svojej rozlohe a otvorenosti ani nemôže. Už dnes je ale jasné, že sa žiadna hanba alebo nedostatky v grafickom kabáte konať nebudú. Okolité obrázky by vás o tom mali bez problémov presvedčiť. Pokiaľ hráte prevažne na PC, musíte len dúfať, že sa konverzia podarí „o niečo lepšie“ ako v prípade štvrtého dielu, ktorý bol na väčšine PC hneď po vydaní takmer nehrateľný kvôli katastrofálnej optimalizácii.

Kedy a za koľko?

Majitelia PS3 a X360 si môžu v kalendári zaškrtnúť dátum 17. septembra tohto roka a musia si pripraviť približne 60€. PC-čkari si počkajú až do zimy, ale aspoň dvadsiatku ušetria.

Značky

Podobné články

Najlepšie módy pre Skyrim

Najlepšie módy pre Skyrim

Najlepšie módy a stroje pre Farming Simulator 2015 (2. Diel)

Najlepšie módy a stroje pre Farming Simulator 2015 (2. Diel)

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Age of Empires dostane samostatnú mobilnú hru. Return to Empire bude real-time stratégiou

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Najlepšie survival sandbox PC games – MMO, COOP i single player

Minecraft crafting - návod na výrobu vecí

Minecraft crafting - návod na výrobu vecí

Oculus Rift preview development kit

Oculus Rift preview development kit

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 0 9 d 8 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia