softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14986
  • Užívatelia: 3233

HBO max prichádza na Slovensko. Aká je cena, kvalita obrazu a čím sa líši od HBO Go?

Autor: Redakcia  |   Publikované: 20.3.2022 | Zobrazené: 1623x

Na slovenský a český trh konečne dorazila streamovacia platforma HBO Max. Ide o dlho očakávanú náhradu za HBO Go, ktorá bola pre obidve krajiny dostupná do 8. marca 2022. Prechod z Go na Max bol mimoriadne plynulý a priniesol so sebou aj rad veľmi vítaných zmien, od obsahu až po lepšiu cenu. Noviniek je ale omnoho viac, tak sa na všetky podstatné zmeny poďme podrobne pozrieť.

Streamovacia služba HBO Max spadá pod spoločnosť WarnerMedia Direct a funguje na princípe mesačného alebo ročného predplatného. Podobne ako konkurenčný Netflix ponúka veľké množstvo obsahu (aj keď ani zďaleka nie tak veľké, ako práve Netflix) a divákov láka na český či slovenský dabing, titulky a exkluzívny obsah, ktorý je dostupný iba na HBO Max. V knižnici tak nájdete prakticky celé portfólio hraných a animovaných filmov a seriálov od DC Comics, Warner Bros. obsah, produkciu HBO aj animované rozprávky od Cartoon Network.

Koľko stojí mesačné a ročné predplatné HBO Max?

Hneď na úvod je nutné spomenúť časovo obmedzenú zľavu, ktorá sa vzťahuje na stávajúcich predplatiteľov ešte služby HBO Go, aj novo registrovaných používateľov, ktorí si predplatia HBO Max. Základná cena balíčku, ktorý je rovnaký pre všetkých, je 6,99 € / 199 kč, ale existujúci predplatitelia, alebo tí noví, majú možnosť získať doživotné predplatné za 4,66 € / 132 kč mesačne. Stačí, keď sa do 31. marca 2022 zaregistrujú, resp. prejdú zo služby HBO Go na HBO Max.

Ročné predplatné vychádza na 54,99 € / 1590 kč, je zlacnené po dobu jedného roka, ale v tomto prípade spoločosť neuvádza, či sa zľava prenesie aj na ďalšie ročné obdobie. Zľavnená cena služby sa prejaví po registrácii na oficiálnej stránke hbomax.com alebo po stiahnutí mobilnej aplikácii a prihlásení sa k už existujúcemu / založením nového účtu. Mobilná aplikácia je k dispozícii pre Android a Apple zariadenia s iOS.

Prechod z HBO Go na HBO Max je intuitívny a jednoduchý

Noví zákazníci to majú jednoduché – stačí sa registrovať na oficiálnej stránke alebo stiahnuť mobilnú aplikáciu HBO Max pre Android a iOS zariadenia, zaplatiť mesačné predplatné a môžu si užívať všetok obsah bez obmedzení.

Predplatitelia, ktorí prechádzajú z HBO Go si otvoria rovnomennú mobilnú aplikáciu, ktorú využívali aj doteraz. Tá ich následne vyzve na stiahnutie aplikácie HBO Max. Používatelia, ktorí sa prihlásia cez pôvodnú stránku HBO Go budú automaticky presmerovaný na novú službu, kde sa stačí prihlásiť rovnakými prohlasovacími údajmi. Obdobný postup je aplikovateľný pre všetky zariadenia, na ktorých sa predplatitelia prihlasujú cez aplikáciu, a teda konzoly, Smart TV, Chromecast či AppleTV.

Podporované zariadenia HBO Max

Oproti predošlej službe HBO Go pribudlo niekoľko možností, kde si HBO Max spustiť. V základe si ale obsah HBO Max sprístupníte cez webové rozhranie hbomax.com, pomocou mobilnej aplikácie pre Androidy a iOS zariadenia, cez Chromecast a AppleTV alebo v rámci smart TV aplikácie (Samsung, LG, Android TV, Fire TV, Vodafone TV, LG WebOS 4.0+). Najnovšie sú okrem starých konzol PlayStation 3, PlayStation 4 a Xbox One podporované aj nové generácie konzol PlayStation 5, ako aj Xbox Series S a X. V obchode si tak stačí vyhľadať aplikáciu HBO Max, stiahnuť a môžete sa prihlásiť k svojmu účtu.

Zlepšila sa kvalita obrazu oproti HBO Max?

Sčasti áno. HBO Max totiž ponúka pár desiatok filmov v 4K rozlíšení s podporou HDR a 5.1 nakálovým priestorovým zvukom / Dolby Atmos. Z hľadiska kvality obrazu je to oproti HBO Go, kde bola maximálna kvalita stanovená na 1080p, rozhodne posun.

Filmov a seriálov v 4K kvalite zatiaľ nie je veľa, no postupne budú pribúdať ďalšie. Či je obsah v tejto kvalite zistíte v informáciách o titule po rozkliknutí náhľadového obrázku. Aj keď je titulov so 4K kvalitou zatiaľ málo, predplatitelia majú oproti konkurenčnému Netflixu jednu výhodu – všetci majú rovnaké podmienky za jednotnú cenu a neexistuje viac ako jeden balíček pre predplatiteľov. 

Jediné, čím bude kvalita prehrávania obmedzené, bude rýchlosť internetového pripojenia. Streamovaný obsah a jeho kvalita sa tak nastaví automaticky podľa rýchlosti internetu a nie je ju možné meniť manuálne. Len pre predstavu, minimálna rýchlosť sťahovania pre streamovanie v HD kvalite je 5 Mb/s, pre 4K kvalitu už je odporúčaná rýchlosť 50 Mb/s. 

Kvalita prehrávania je ale predsa len obmedzená a to internetom predplatiteľov. Od rýchlosti internetového pripojenia sa potom odvíja aj kvalita streamovaného obsahu, ktorá sa nastavuje automaticky. Pre lepšiu predstavu uvedieme oficiálne informácie od HBO: minimálna rýchlosť sťahovania pre streamovanie v HD kvalite je 5 Mb/s, pre 4K kvalitu už je odporúčaná rýchlosť 50 Mb/s. 

Koľko obsahu je s českým a slovenským dabingom/titulkami?

Medzi jedným z viacerých dôvodov, prečo sa spustenie HBO Max v Česku a na Slovensku odkladalo, bola aj príprava pre tunajších divákov. Služba totiž chcela divákom priniesť čo najlepší zážitok, aby si mohli vybrať z mnohých titulov s dabingom aj cz/sk titulkami.

V knižnici aktuálne nájdeme viac ako 1500 filmov, seriálov a dokumentov, z ktorých približne polovica disponuje dabingom alebo lokalizovanými titulkami. Takéhoto obsahu bude ale postupne pribúdať rovnako, ako sa bude rozširovať aj knižnica o nové tituly. Len dodáme, že titulky je možné prispôsobiť podľa potreby alebo preferencií a zmeniť si veľkosť, farbu či pozadie.

Novinky v kinách tesne po premiére aj na HBO Max

Niektoré filmy, ako napríklad tie z produkcie Warner Bros. (Batman s Robertom Pattinsonom), sa v službe objavia už 45 dní po premiére v kine. Aj týmto spôsobom sa HBO Max snaž nalákať divákov, ktorí by tak mali prístup k filmom u seba doma medzi prvými, teda v prípade, že sme stále v rovine legálneho streamovania obsahu. 

Viac profilov, viac sledujúcich

Odteraz je možné HBO Max s piatimi nezávislými profilmi na jednom účte, čo znamená lepšie možnosti zdieľania účtu s rodinou či priateľmi. Poľahky si tak vytvoríte napríklad detský profil, kde sa bude sledovať len detský obsah a v odporúčaniach sa nebudú zobrazovať žiadne iné filmy či seriály.

Novinkou je aj navýšenie súbežných streamov/sledovaní až na tri, čo znamená, že na jednom profile môžete súčasne sledovať akýkoľvek obsah v TV, na mobile aj vo webovom rozhraní. Po vzore Netflixu pribudla aj možnosť preskočiť intro (Skip intro), obľúbená funkcia najmä pri seriáloch.

Môžem sledovať HBO Max aj offline?

Určite, všetci predplatitelia majú možnosť sledovať obsah offline. Musia si ho ale stiahnuť v momente, keď majú prístup k internetovému pripojeniu. Takto stiahnuté filmy a seriály zostanú v knižnici a po spustení majú používatelia 48 hodín na to, aby si ich pozreli. Po uplynutí tejto doby sa položky z knižnice odstránia a predplatitelia budú mať možnosť ich obnoviť, alebo vymazať v závislosti od toho, či ich pozreli, alebo nie. Knižnica stiahnutých titulov, ktoré je možné sledovať aj offline, je totiž obmedzená na 30 položiek. Táto možnosť je v HBO Max k dispozícii a to pre mobilné zariadenia s Androidom a iOS operačným systémom.

Čo je v HBO Max nové oproti HBO Go?

Ako sme už spomínali, HBO Max ponúka viacero noviniek, ktoré sme v HBO Go doposiaľ nemali a už ani nebudeme mať. Okrem vynoveného používateľského rozhrania prináša Max aj veľké množstvo obsahu s dabingom a cz/sk titulkami.

Na jednej strane došlo k pridaniu viacerých skvelých noviniek, ako napríklad celé portfólio DC Comics (hrané aj animované), na strane druhej tu máme mierny úbytok celkového obsahu. Oproti HBO Go má aktuálne HBO Max o pár stoviek menej titulov s výsledným číslom tesne pod 1600 titulmi.

V ponuke ale nemôžu chýbať tituly ako trilógia Pán prsteňov, všetky Matrixy, Hobit, séria Harry Potter, Priatelia, Hra o tróny, animované filmy a seriály z produkcie Cartoon Network a čoskoro ani nový Batman s Robertom Pattinsonom, ktorý po celom svete žne samú chválu. V rámci uvedenia filmu do služby 45 dní po kinopremiére tak príde na HBO Max 19.4. 2022.

Novinkou pre predplatiteľov, ktorí prechádzajú z HBO Go je neuloženie histórie pozerania. To znamená, že môžu začať s čistým štítom, čo sa odrazí aj na odporúčaniach do budúcnosti.

Značky

Podobné články

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, ako zmazať alebo deaktivovať účet

Zrušte si Facebook: Podrobný návod, ako zmazať alebo deaktivovať účet

Ako zmerať rýchlosť internetu na PC aj v mobiloch

Ako zmerať rýchlosť internetu na PC aj v mobiloch

iOS 7 beta pre iPhone: novinky a download

iOS 7 beta pre iPhone: novinky a download

Nastavenie HyperCamu - nefungujúci zvuk

Nastavenie HyperCamu - nefungujúci zvuk

Tipy pre čistenie dotykového displeja

Tipy pre čistenie dotykového displeja

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Spotify zadarmo a bez reklám - tipy a triky

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  b 7 3 7 e 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia