softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

Zabezpečte svoj mobil s Androidom a chráňte sa online

Autor: Redakcia  |   Publikované: 14.5.2023 | Zobrazené: 7220x

Počet vírusov a ďalších nebezpečných útokov na mobilné telefóny s Androidom (a tablety tiež) raketovo rastie. Zároveň sú bezpečnostné programy zlepšované rok čo rok a to míľovými krokmi. V akej situácii sa teda nachádzame dnes? Je vhodné, alebo dokonca potrebné, si na svoj ​​telefón nahrať antivírusový program?

Moderné antivírusy batériu nevysávajú

Prvá otázka, ktorá zaujíma užívateľov mobilných zariadení, je výdrž, alebo by aspoň mala. Všeobecne každá aplikácia, ktorá zasahuje do systému, či už ide o app-killer alebo práve antivírusy, má v tomto ohľade veľmi zlú povesť.

Nové testy spoločnosti AV-Comparatives však potvrdzujú, že antivírusové programy majú zanedbateľný vplyv na výdrž batérie. Niet sa teda čoho báť, prítomnosť antivírusu vo vašom mobile vám čas jeho fungovania na jedno nabitie neskráti, respektíve skráti, ale pod rozlišovaciu hranicu.

Kvalitná detekcia je samozrejmosťou

Základnou zručnosťou antivírusov je samozrejme stráženie systému pred malwarom. Väčšina antivírusov to zvláda celkom s prehľadom. Vyzdvihnúť musíme, ako takmer vždy, výsledky Avastu, ktorý dosiahol jedny z najlepších výsledkov (detaily čoskoro v samostatnom článku) a pritom je zadarmo. Všetky antivírusy zachytili vyše 90% nakazených apk súborov, veľká časť dokonca aj viac ako 99%.

Telefóny si žiadajú nové funkcie

Väčšina bezpečnostných problémov mobilných zariadení sa však netýka vírusov. Najhoršie sú drahé SMS služby, krádeže, strata citlivých dát a podobne. Mobilná bezpečnostná aplikácia teda musí zvládať úplne niečo iné, než tá desktopová.

Ochrana proti krádeži

Nie, telefón nedá zlodejovi elektrickú ranu, ani mu neexploduje v ruke. Ochrana proti krádeži problémom nepredchádza, ale dokáže ich celkom účinne riešiť. Bojíte sa o svoje dáta? Môžete telefón ovládať na diaľku a zmazať ich.

Chcete nájsť stratený/odcudzený smartphone? Jednoducho si necháte poslať polohu zistenú vďaka GPS. Rôzne aplikácie sa líšia svojimi možnosťami, ale ochrana proti krádeži býva v tej či onej miere vždy zastúpená.

Preč s Adware

Nechcete si posťahovať do mobilu programy, ktoré sú len kopou reklám a iných propagačných techník? Kvalitný antivírus pôsobí aj ako anti adware. Áno, väčšina hlavne bezplatných aplikácií na Androide aj iOS nejaké tie reklamy má, ale čoho je veľa, toho je príliš. Táto vlastnosť je však súčasťou väčšinou len platených antivírusov.

A ďalšie…

Mobilný bezpečnostný softvér toho vie naozaj veľa. Avast napríklad obsahuje firewall pre zariadenia s ROOTom alebo filtrovanie hovorov a správ. Podobné aplikácie potom ponúkajú potrebný rodičovský zámok, možnosť skrytia aplikácií, SMSiek a hovorov a podobne.

Ktorý si vybrať?

Odporučiť jeden antivírusový program nie je vôbec jednoduché. V súčasnej dobe sú rozdiely hlavne v doplnkových službách, preto pre vás čoskoro pripravíme kompletné porovnanie antivírusov, kde sa o každom dozviete aj niečo viac. Ako kvalitné univerzálne riešenie však môžeme s čistým svedomím odporučiť český, bezplatný a hlavne kvalitný Avast.

Značky

Podobné články

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Farmárske hry pre PC, tablet a prehliadač na stiahnutie zadarmo

Nové ikony vo FIFA 23: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Nové ikony vo FIFA 23: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Najlepšie mobilné vedomostné kvízy pre Android a iPhone

Najlepšie mobilné vedomostné kvízy pre Android a iPhone

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Ako nainštalovať Skype do mobilu a tabletu s Android, iOS a Windows Phone

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

YouTube zmenil hru: Predstavuje 37 exkluzívnych minihier pre prémiových používateľov

YouTube zmenil hru: Predstavuje 37 exkluzívnych minihier pre prémiových používateľov

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  f e f f 9 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia