softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14986
  • Užívatelia: 3233

Najlepšie hry pre mobily s Windows Phone (1. diel)

Autor: Redakcia  |   Publikované: 15.7.2014 | Zobrazené: 5601x

Dnes sa vrhneme, prvýkrát, na tenký ľad hier pre Windows Phone. Trh, ktorý je pod palcom Nokie a Microsoftu (vlastne už len toho Microsoftu...), ale neustále rastie, takže dúfame, že tým potešíme dostatočný počet našich čitateľov.

Pokiaľ fandíte aj iným platformám, určite by ste nemali minúť niektorý z našich článkov o hrách pre mobily a tablety.

Angry Birds

Ako nešťastie jedného dokáže potešiť druhého, ukazujú Angry Birds - len vďaka tomu, že im zlý prasací kráľ ukradol vajíčka s očakávanými potomkami, sme sa dočkali tejto legendárnej hernej série. Ale teraz už vážne, Angry Birds pomaly finišujú svoju prvú päťročnicu, ktorá bola nebývalo úspešná. Pozíciu najhranejšej hry samozrejme musela táto fínska hra opustiť, ale o to kultovejší status si stihla vydobyť a to rozhodne nie je na konci s dychom. Ak poznáte Angry Birds z iných platforiem, tak vás na WP ničím neprekvapí, čo však nie je dôvod si túto trestnú výpravu do srdca prasacej ríše poriadne znova neužiť. Ak ste ešte s nahnevanými operencami nemali to potešenie zoznámiť sa, tak vôbec neváhajte a dajte im šancu, ľutovať nebudete.

Sýrový svět

Rovnako ako Angry Birds, aj Sýrový svět patrí do vzácnej kategórie hier, ktoré si vychutnáte, či máte 7, 37, alebo 70. Tentoraz ide o logickú hru pre celú rodinu českej výroby. V úlohe malého myšiaka musíte vyriešiť desiatky hádaniek, ktoré majú vždy jeden cieľ, kus syra. Hra sa môže pýšiť nádhernou grafikou a motivujúcou hrateľnosťou, kedy sa vám počíta počet kliknutí, na koľko dokážete každý level dokončiť.

Subway Surfers

Jedným z najobľúbenejších žánrov medzi mobilnými hrami sú "bežecké" tituly, ktoré fungujú vždy rovnako. Vaša postavička automaticky beží dopredu a vy môžete len uhýbať - doľava, doprava, hore, alebo dole. Primitívna hrateľnosť prekvapivo bohato stačí, pretože tu ide hlavne o reflexy a často precíznu grafiku, ktorá je týmto prísnym koridorom umožnená. Subway Surfers patrí spoločne s Temple Run alebo Despicable Me k vôbec najpodarenejším a hlavne najhranejším hrám svojho žánru a tým aj na mobiloch/tabletoch vôbec. V Subway Surfers si zahráte za poriadnych nezbedníkov, ktorí sprejujú po stenách, utekajú podzemím a skáču po idúcich vlakoch.

Zachraň šneka

V hre Zachráň slimáka sa ocitnete v úlohe všemocného ochrancu ulitníkov, ktoré ohrozujú prírodné vplyvy ako ostré slnko alebo padajúce kamene. Na začiatku každého kola máte k dispozícii niekoľko predmetov, ktoré musíte v správnej chvíli vhodiť na správne miesto, aby ste dosiahli patričný efekt, či už ukrytie slimákov pred nebezpečenstvom, alebo napríklad zobratie hviezd pre dokončenie levelu na "plný počet". Pekne nakreslená grafika spríjemňuje hranie a s roztomilými slimákmi sa rozhodne nebudete nudiť.

Where's My Water?

Ďalšia hra vsádzajúca na fyzikálne hašterenie, tentoraz to vodné. Vašou úlohou je dopraviť vodu do potrubia, ktoré vedie do vane krokodíla Swampyho, čo je spočiatku celkom jednoduché - prekopete sa zeminou a je to, ale postupom času sa pridávajú rôzne prekážky alebo vedľajšie úlohy, ako je zbieranie ťažko dostupných kačičiek a podobne.

Robotek

Dnešná tretia pecka, ktorá je vytvorená v Českej republike. Tentoraz je od svetoznámych Hexage, čo spoznáte okrem iného na prvý pohľad podľa grafiky s výrazným neónovým štýlom. V Roboteku si zahráte proti mocným robotom, ktorí ovládajú svet. Súboje prebiehajú 1vs1 s tým, že okrem vašej základnej jednotky možno vyvolávať ďalšie, ktoré za vás bojujú. Na začiatku každého kola si musíte rozmyslieť, ktorú z troch akcií vyberiete - na výber je práve vyvolávanie spolubojovníkov, mocné útoky, alebo ochrana/sabotáž. Po výbere typu akcie si potom zatočíte, pretože pod každý typ spadajú tri konkrétne "útoky", ktorých voľbu už môžete ovplyvniť len čiastočne. Vďaka tomu je každá bitka a každé kolo tak trochu lotériou, hoci vo výsledku hrá hlavnú rolu vaše strategické myslenie a schopnosť zvoliť správny typ akcie. Čerešničkou na torte je potom vydarený online multiplayer.

Fruit Ninja

Ďalšia kultová hra, tentoraz o boji vášho prsta proti zákernému ovociu, ktoré si lieta vzduchom, ako by sa nechumelilo. Hra je primitívna pre začiatočníkov, ale skutoční majstri v nej musia nahrať veľa hodín. Nie je totiž jednoduché vždy rozseknúť ovocie tak, aby ste dostali maximálny počet bodov za efektné kombo. Navyše, nie všetko čo lieta, má byť rozseknuté, takže okrem nezriadeného masakru si musíte dávať aj pozor, čo to vlastne kosíte, inak čoskoro dohráte. 

Značky

Podobné články

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Diablo Immortal na PC a mobilné telefóny - všetko, čo potrebujete vedieť

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Ako zistím, že som na WhatsApp blokovaný/á?

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Ako získať vyššie MMR? Tu je 8 tipov, ako sa zlepšiť v hre

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Najlepšie Tower Defense strategické hry na tablet

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Najlepšie hry pre tablet a smartphone roku 2014

Dual-sim telefóny už nie sú žiadna exotika

Dual-sim telefóny už nie sú žiadna exotika

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 f e 5 9 d  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia