softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15030
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie internetové prehliadače pre tablety a smartphony

Autor: Redakcia  |   Publikované: 17.6.2014 | Zobrazené: 10656x

Prehliadanie webu na mobiloch a tabletoch je obľúbenou kratochvíľou aj prácou čoraz viac ľudí. Mobilný internet zrýchľuje, FUP sa (pomaly) navyšuje a displeje sú čím ďalej väčšie, takže je na nich prezeranie webov komfortnejšie. Webové prehliadače pre tablety a mobily sú tak stále dôležitejšie - ktorý je ten pravý pre vás?

Opera

Opere musíme vytknúť hneď na začiatku jeden veľký problém - na platforme iOS má iba svoju odľahčenú a osekanú verziu Mini. Tá sa vyznačuje nízkymi nárokmi na hardvér a tiež skvelou optimalizáciou množstva prenesených dát. To druhé ale zvládne aj klasická verzia Opery pre mobily a tablety, ktorá je podľa nás jedným z najpríjemnejšie sa ovládajúcich prehliadačov na dotykáč. Pravdou však je, že Mini je aj na Androide stahovanejšia (stovky miliónov downloadov), takže odporúčame otestovať oba a rozhodnúť sa. Prehliadač obsahuje potrebný režim súkromného prehliadania, v ktorom sa po internete pohybujete (ako to len ide) bez stôp.

Chrome

Populárny desktopový prehliadač nesmie chýbať ani na mobiloch. Jeho popularita je spojená nielen s jeho kvalitami, ale tiež s možnosťou synchronizácie so stolným prehliadačom. Vždy tak máte pri ruke svoje záložky, otvorené okná aj heslá. Prehliadač umožňuje inkognito prehliadanie webu a disponuje komfortným omniboxom, teda spoločným oknom pre adresný riadok aj vyhľadávanie s inteligentným našepkávačom.

Firefox

Firefox na mobiloch a tabletoch má podobné výhody ako Chrome a to hlavne vďaka synchronizácii i omniboxu. Záleží teda hlavne na tom, aký prehliadač ste si vybrali na svojom počítači - nemá veľký zmysel kombinovať Chrome + Firefox a naopak. Firefox potom ponúka aj možnosť inštalácie doplnkov, napríklad veľmi obľúbeného AdBlocku.

Dolphin

Štvoricu titanov uzatvára Dolphin, pravdepodobne najlepší internetový prehliadač pre mobilné zariadenia. Jeho prednosťou je, že na mobiloch je doma. Nemá za sebou veľkých bratov, ktorí by ho na jednej strane inšpirovali a na druhej aj obmedzovali. Dolphin je prekliato rýchly a prezeranie stránok s ním je príjemné a plynulé. Absenciu prehliadača pre PC rieši tým, že si do tých najslávnejších (Chrome, Firefox a Safari) môžete nahrať doplnok, ktorý tento prehliadač s vašim delfínom synchronizuje.

Navyše toho obsahuje veľa navyše. Hlasové vyhľadávanie, doplnky aj vlastnú centrálu s webovými aplikáciami. Dolphin vám umožní aj vytvárať gestá, ktorými sa dostanete na svoje najobľúbenejšie stránky. Je toho ešte oveľa viac, a ak vás napríklad vyššie spomínané prehliadače svojimi funkciami nepresvedčili, určite dajte delfínovi šancu.

iCab Mobile

Prehliadač iCab Mobile si mnoho ľudí obľúbilo kvôli tomu, že ponúka úplne iný prístup k prehliadaniu internetu ako Safari (iCab je dostupný len pre iOS). Miesto na intuitívnosť vsádza na funkcie, ale napriek tomu ponúka aj vymoženosti, vďaka ktorým svojim užívateľom uľahčuje život, respektíve prácu s webom. Obľúbia si ho užívatelia, ktorí si potrpia na Dropbox, s ktorým iCab spolupracuje natívne, alebo ľudia, ktorí potrebujú sťahovať, zdieľať a uploadovať, čo sú väčšinou funkcie, o ktorých sa mobilným prehliadačom ani len nesnívalo.

OverSkreen

Veľmi netradičným internetovým prehliadačom je OverSkreen. Menom počnúc, fungovaním končiac je tak trochu zjavením. Najviac pripomína prehliadač na PC spustený v nemaximalizovanom okne. Okien môžete mať viac a na displeji tabletu vyzerajú snáď trochu ako widgety, ktorých funkciu môžu aj zastať (okno s otvoreným Youtube, ...), avšak nie sme si istí, že ide o najlepší spôsob prezerania webu na tabletoch. Veď aj na PC je väčšinou problém vtesnať viac ako jednu stránku na displej. Ak ale hľadáte niečo výnimočné, OverSkreen vás určite nesklame.

Maxthon

Maxthon rozhodne patrí k tomu lepšiemu, v čom môžete presurfovať svoje FUP limity na mobiloch, tabletoch a napokon aj počítačoch. Ako Chrome alebo Firefox ponúka synchronizáciu otvorených okien aj záložiek s desktopovou verziou a medzi zariadeniami. Ďalej ponúka prehliadanie internetu v súkromnom režime alebo vytváranie gest pre spúšťanie rôznych príkazov.

Značky

Podobné články

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Najlepšie hry pre iPad a tablety s Androidom zadarmo

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Zachraň šneka, hra pre iPhone a iPad už dnes na stiahnutie zdarma

Pokročilí video editor LumiaFusion vyšiel na Androidoch. Aké funkcie čakať?

Pokročilí video editor LumiaFusion vyšiel na Androidoch. Aké funkcie čakať?

Náhodné prehrávanie na Spotify sa dá prispôsobiť. Ako na to?

Náhodné prehrávanie na Spotify sa dá prispôsobiť. Ako na to?

Umelá inteligencia v mobile: Užitočné nástroje s AI na každý deň

Umelá inteligencia v mobile: Užitočné nástroje s AI na každý deň

Najlepšie hry pre tablet a smartphone na stiahnutie zadarmo 4

Najlepšie hry pre tablet a smartphone na stiahnutie zadarmo 4

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d c 3 7 f 7  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia