softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14814
  • Užívatelia: 3228

Najlepšie programy na prehliadanie PDF

Autor: Redakcia  |   Publikované: 19.8.2013 | Zobrazené: 20103x

Dnes už niet sporu o tom, že PDF je najuniverzálnejší formát na šírenie elektronických dokumentov. Zvláda všetko od textu po obrázky, a to často s nadštandardným komfortom a funkčnosťou, ktoré sú obyčajným obrázkom či textovým dokumentom cudzie, alebo prinajmenšom nie vlastné.

Adobe Reader

Adobe Reader je základný a prvý program na prezeranie PDF súborov, po ktorého inštalácii sa už nemusíte ničím trápiť (okrem častých a otravných updatov). Zároveň sa jedná o trochu mohutný program, takého mamuta medzi prehliadačmi PDF, ktorý sa štartuje pomerne pomaly a prezeranie dokumentov s ním nie je práve najplynulejšie. Za to ale tento bezplatný program  ponúka aj nadštandardnú funkcionalitu akou sú poznámky, PDF3D alebo elektronické podpisy.

Adobe Reader - rozhraní

Foxit Reader

Na rozdiel od Adobe Reader, Foxit nie je zaťažený tým, že musí vedieť všetko. Vďaka tomu je nepomerne menší a rýchlejší, ale samozrejme mu aj niečo chýba. Ide napríklad o podporu 3D, čo je však funkcia, ktorú ocení len mizivá časť užívateľov. V bežných situáciách vás Foxit ale nikdy nesklame a užívateľská skúsenosť môže byť podstatne lepšia, než pri Adobe Reader.

Foxit Reader - rozhraní

Sumatra PDF

Sumatra je ešte podstatne ľahší a rýchlejší prehliadač PDF dokumentov ako Foxit, o riešení od Adobe ani nehovoriac. Okrem tradičnej verzie, ktorá sa inštaluje, môžete stiahnuť v zipe aj portable Sumatra, ktorý si ľahko nahráte na USB pamäť a spustíte ho kdekoľvek. Okrem samozrejmej podpory PDF formátu Sumatra bez problémov zobrazí aj ePub, XPS a ďalšie formáty.

Sumatra PDF - rozhraní

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader je asi najmocnejší nástroj, ktorého funkcionalita ďaleko presahuje obyčajné prezeranie PDFiek. Zvláda aj kopírovanie textu z PDF alebo tvorbu nových PDF dokumentov. Ťažko veriť, že je všetko obsiahnuté aj v bezplatnej verzii, ktorá vás nijak nelimituje. Ak by ste chceli ešte viac možností, ako je napríklad OCR, môžete si Nitro aj kúpiť a získať tak ultimátny nástroj pre prácu s PDF a ďalšími formátmi.

Nitro PDF Reader - rozhraní

Značky

Podobné články

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ako vybrať LED žiarovky

Ako vybrať LED žiarovky

Najlepšie programy pre domáce účtovníctvo

Najlepšie programy pre domáce účtovníctvo

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Ako vybrať vhodný účtovný software?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  5 7 3 4 5 1  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia