softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 14639
  • Užívatelia: 3221

Najlepšie programy na prehliadanie PDF

Autor: Redakcia  |   Publikované: 19.8.2013 | Zobrazené: 19420x

Dnes už niet sporu o tom, že PDF je najuniverzálnejší formát na šírenie elektronických dokumentov. Zvláda všetko od textu po obrázky, a to často s nadštandardným komfortom a funkčnosťou, ktoré sú obyčajným obrázkom či textovým dokumentom cudzie, alebo prinajmenšom nie vlastné.

Adobe Reader

Adobe Reader je základný a prvý program na prezeranie PDF súborov, po ktorého inštalácii sa už nemusíte ničím trápiť (okrem častých a otravných updatov). Zároveň sa jedná o trochu mohutný program, takého mamuta medzi prehliadačmi PDF, ktorý sa štartuje pomerne pomaly a prezeranie dokumentov s ním nie je práve najplynulejšie. Za to ale tento bezplatný program  ponúka aj nadštandardnú funkcionalitu akou sú poznámky, PDF3D alebo elektronické podpisy.

Adobe Reader - rozhraní

Foxit Reader

Na rozdiel od Adobe Reader, Foxit nie je zaťažený tým, že musí vedieť všetko. Vďaka tomu je nepomerne menší a rýchlejší, ale samozrejme mu aj niečo chýba. Ide napríklad o podporu 3D, čo je však funkcia, ktorú ocení len mizivá časť užívateľov. V bežných situáciách vás Foxit ale nikdy nesklame a užívateľská skúsenosť môže byť podstatne lepšia, než pri Adobe Reader.

Foxit Reader - rozhraní

Sumatra PDF

Sumatra je ešte podstatne ľahší a rýchlejší prehliadač PDF dokumentov ako Foxit, o riešení od Adobe ani nehovoriac. Okrem tradičnej verzie, ktorá sa inštaluje, môžete stiahnuť v zipe aj portable Sumatra, ktorý si ľahko nahráte na USB pamäť a spustíte ho kdekoľvek. Okrem samozrejmej podpory PDF formátu Sumatra bez problémov zobrazí aj ePub, XPS a ďalšie formáty.

Sumatra PDF - rozhraní

Nitro PDF Reader

Nitro PDF Reader je asi najmocnejší nástroj, ktorého funkcionalita ďaleko presahuje obyčajné prezeranie PDFiek. Zvláda aj kopírovanie textu z PDF alebo tvorbu nových PDF dokumentov. Ťažko veriť, že je všetko obsiahnuté aj v bezplatnej verzii, ktorá vás nijak nelimituje. Ak by ste chceli ešte viac možností, ako je napríklad OCR, môžete si Nitro aj kúpiť a získať tak ultimátny nástroj pre prácu s PDF a ďalšími formátmi.

Nitro PDF Reader - rozhraní

Značky

Podobné články

Nové procesory len s Windows 10

Nové procesory len s Windows 10

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ako vybrať notebook

Ako vybrať notebook

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 5 f e d 6  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia