softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15025
  • Užívatelia: 3235

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Autor: Redakcia  |   Publikované: 1.10.2012 | Zobrazené: 4481x

Spoločnosť Google, tiež známa podrobnými mapami celého sveta, pristúpila k zaujímavému kroku. Výrazne rozšírila funkciu StreetView slúžiacu na prehliadanie panoramatických fotografií okolia. Tá doposiaľ pokrývala väčšie mestá a zaujímavé miesta na zemi, po novom budete môcť nahliadnuť aj pod hladinu oceánu o kochať sa krásami podvodného sveta.

Voda nie je pre Google neznámou

S morom sa spoločnosť začala zaoberať už pred tromi rokmi v službe Earth. Užívateľom umožnila vkĺznuť pod hladinu a skúmať namodelované pobrežné oblasti. To samo o sebe príliš prínosné nebolo, pretože modely boli vytvorené len nahrubo a textúry neboli nedostačujúce. Službu oživilo až zaradenie informačných vrstiev obsahujúcich fotografie, články a videá, tak ako pri suchozemských oblastiach. V roku 2012 je o vodný svet obohatený aj StreetView.

Panoramatické fotografie podmorských krás

V momentálnej podobe ide skôr o sériu pekných panorám z určitých oblastí. Potenciál je však obrovský, obzvlášť ak sa Google odhodlá na prepojenie služieb Earth s Maps/StreetView do jedného celku. Aké sú ale doterajšie výsledky? Môžete sa o nich presvedčiť sami, najlepšie cez tento odkaz, pretože vyhľadávať pár pokrytých lokalít cez Maps je dosť zložité. Po otvorení sprievodcu môžete jednoducho listovať v nafotených miestach a pohybovať sa po nich tak, ako sa po nich pohyboval potápač s miniponorkou. Pozornosť by ste mali upriamiť aj na odkaz „View in Google Maps“, ktorý vás prenesie do plnohodnotných Maps. To má jednu zásadnú výhodu, pohľad zo Street View si môžete ľahko oddialiť do bežnej mapy, čo v sprievodcovi nejde. Iba pomocou máp zistíte, kde konkrétne boli fotografie vytvorené. Malá mapka ani popis každej oblasti v sprievodcovi totiž na presnú orientáciu nepostačia.

Ďalšie údaje:

Podmorský svet je zachytávaný fotoaparátom Seaview SVII. Ten, pri rýchlosti pohybu 4 km/h, dokáže každé tri sekundy vytvárať 360-stupňové fotografie, čím zosníma celé okolie.

Pri každej fotografii je zaznamenaná lokalita a natočenie kamery

K doposiaľ čiastočne nafoteným oblastiam patria Veľký bariérový útes, Havaj alebo Filipíny – Google si zámerne vyberá atraktívne rezorty prekypujúce životom

Značky

Podobné články

Ako na odpoveď v neprítomnosti

Ako na odpoveď v neprítomnosti

Najlepšie prehliadače PDF dokumentov zdarma

Najlepšie prehliadače PDF dokumentov zdarma

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Online kancelárske balíky a užitočné editory zadarmo

Rady čo robiť pri poliatí notebooku vodou, pivom a inou tekutinou

Rady čo robiť pri poliatí notebooku vodou, pivom a inou tekutinou

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  d 3 8 f 0 5  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia