softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Návod na prispôsobenie fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Autor: Redakcia  |   Publikované: 12.2.2023 | Zobrazené: 1041x

Potrebujete si upraviť veľkosť fotografie presne podľa požiadaviek sociálnych sietí? Potom k tomu využite nástroj Pixelhunter.io, s ktorým si prispôsobíte veľkosť a rozlíšenie presne podľa potreby.

Nástroj si poradí s YouTube náhľadovým obrázkom, Instagramovými príspevkami, Facebookom či Twitterom. Pre každú podporovanú platformu ponúka niekoľko možností, z ktorých si vyberiete podľa toho, či pridávate príspevok na nástenku, profilovú fotografiu, náhľadový obrázok alebo titulnú fotografiu. Celý proces nezaberie viac ako niekoľko minút, je intuitívny a ukáže vám aj možnosti, o ktorých ste možno ani nevedeli.

Ako na orezanie obrázkov pre sociálne siete z mobilu a PC

Každá sociálna sieť má svoje pravidlá, pokiaľ ide o vkladanie fotiek. Dokonca aj v rámci jednej platformy je možné pridávať rôzne veľkosti fotografií a obrázkov na základe typu príspevku. Či už ide o Facebook, Instagram, Twitter, TikTok, YouTube ale aj LinkedIn, Snapchat alebo Pinterest, vždy si môžete pridávaný obsah prispôsobiť tak, aby vyzeral čo najlepšie.

Postup je v nástroji Pixelhunter jednoduchý a intuitívny. Najskôr si vyberiete fotografiu a nahráte ju na stránku cez tlačidlo 'upload'. Súbor si vyberiete priamo z PC, alebo pripojíte z cloudového úložiska. Nestačí? Tak si fotku zhotovte priamo na mobile a uploadujte ju do nástroja hneď po odfotení.

Vďaka umelej inteligencii, ktorú nástroj využíva, je podporovaných až 102 formátov. Vám tak stačí len vybrať rozmer, ktorý na daný príspevok na sociálnu sieť potrebujete a je to. Pohodlne si tak prispôsobíte profilovú fotografiu, titulný obrázok, náhľad alebo celý príspevok.

Ako primárna sa zobrazí fotografia vo formáte, ktorý ste si zvolili vopred. Pri nej sa nachádza tlačidlo 'More sizes', ktoré vám poskytne ďalšie možnosti a rozlíšenie fotiek.

V takto rozbalenom menu nástroja si môžete zvoliť, či chcete stiahnuť len jednu fotografiu, prípadne si ich označíte viac a stiahnete hromadne.

Stiahnutie jednej fotografie vykonáte pomocou tlačidla šípky v pravom hornom rohu obrázku.

Orezaná, zmenšená a formátovaná fotka sa uloží do vášho PC alebo mobilu podľa toho, na ktorom zariadení zmeny vykonávate. Hromadné stiahnutie označených fotografií vykonáte pomocou zeleného tlačidla 'Download all'.

Značky

Podobné články

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Najpoužívanejšie dotykové gestá pre Windows 8 a Windows 8.1 Blue

Photoshop a retušovanie fotiek – návod pre začiatočníkov

Photoshop a retušovanie fotiek – návod pre začiatočníkov

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Dual-sim telefóny už nie sú žiadna exotika

Dual-sim telefóny už nie sú žiadna exotika

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Nová herná streamovacia služba Apple Arcade - cena, hry a ovládače

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Ako zmeniť skiny v Minecrafte na PC aj mobilnej verzii?

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  6 9 3 c 7 2  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia