softmania.sk

 • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
 • Užívatelia: 3236

Nový Adobe Photoshop CS6

Autor: Redakcia  |   Publikované: 13.8.2012 | Zobrazené: 14566x

Nová verzia obľúbeného grafického balíka od firmy AdobePhotoshop je v predaji už tri mesiace. Záujemcovia najprv mali možnosť vyskúšať testovaciu betaverziu. Po ukončení skúšobného obdobia boli vyladené všetky drobné nedostatky a k užívateľom sa dostal konečný a v mnohom revolučný produkt. V nasledujúcich odsekoch sa zoznámime s jeho novými funkciami a výbavou.

Prečo revolučný? Vďaka dvom základným premenám. Tou prvou je zásadná obmena vizuálu. Po 22 rokoch bez väčších zásahov do designu došlo k razantnej zmene. Nečakajte kompletné premiestnenie ovládacích prvkov, ale aj tak ide o zmenu jasnú na prvý pohľad. Došlo totiž k úplnému redesignu ikoniekkurzorov, rovnako bolo upravené úvodné prostredie. Ihneď zaujmú nové farby, pretože celý produkt je ladený do tmavších odtieňov, ktoré sú prekvapivo veľmi príjemné. Samozrejmosťou je možnosť zmeny farebnej schémy. Nezávisle na sebe môžete upraviť farbu vonkajšej panelovej časti a vnútornej pracovnej plochy.Nový design pozadia

Druhou a tentoraz funkčnou zmenou je podstatne lepšie využitie GPU pri spracovávaní jednotlivých úkonov. Vďaka grafickému enginu Adobe Mercury využijete potenciál Vašej grafickej karty na maximum. Úlohy sú vykonávané oveľa rýchlejšie a zároveň je ušetrená časť výkonu hlavného procesora, ktorý sa pre tieto operácie nehodí tak, ako procesor grafickej jednotky. Zmena je teda viditeľná ihneď a všetko je plynulejšie a hladšie.

 

Novinky a zmeny:

 • Nový vzhľad s možnosťou zmeny farebnej schémy. Upravené ikony a zmena ich rozmiestnenia.
 • Lepšie využitie GPU pri grafických výpočtoch, tie sú omnoho rýchlejšie a plynulejšie. Dobrým príkladom je použitie pluginu Liquify, ktorý simuluje ťahanie prstov po čerstvej olejovej maľbe. Oproti predošlým verziám všetko prebieha plynulo a rýchlo.
 • Možnosť zapnutia rich cursoru. Pri výbere alebo označení sa na definovanom mieste zobrazia detailné informácie. Patrí k nim veľkosť výberu, natočenie, atď.
 • Content Aware Move Tool umožňuje odstraňovaťpresúvať objekty s automatickým zaplnením takto vzniknutého priestoru. Ako výplň je použité okolité prostredie, ktoré je čisto a presne stmelené so záplatou.
 • Pre fotografov upravujúcich snímky je pridaná Blur Gallery. Ide o nový a jednoduchý nástroj na rozostrenie určitých oblastí fotky.
 • Hoci je vlajkovou loďou na spracovanie videa stále Adobe Premiere, veľkým úpravám v tejto oblasti došlo aj vo Photoshope. Jeho schopnosti boly rozšírené, všetko prešlo zjednodušením a vďaka bohatšej funkcionalite umožňuje kvalitnejšiu prácu s audiomvideom.
 • Program je obohatený o rýchly prístup k jednoduchým funkciám. Tým užívateľ ušetrí množstvo času. Počas kreslenia sa napríklad zobrazí posuvník na nastavenie jasu a kontrastu textúr. V prieskumníku systému Windows sú pridané ďalšie možnosti Nový/Otvoriť do kontextového menu dokumentov.
 • Poslednou väčšou novinkou je rozšírenie veľkosti štetca na 5000px.

Možnosť zmeny pozadia

 

Cena:

K dispozícii sú dve verzie:

 • Adobe Photoshop CS 6 (základná verzia): 699$ (cca. 570 euro)
 • Adobe Photoshop CS6 Extended (rozšírená verzia s väčšou funkcionalitou): 999$ (cca. 815 euro)

 

Systémové požiadavky:

Veľkou novinkou je koniec podpory 32-bitových systémov, čo sa dotkne najmä užívateľov Macov. Na spustenie balíka je vyžadovaný 64-bitový procesorOS 10.6 alebo vyšší. Pre užívateľov OS Windows je zoznam bohatší. Adobe Photoshop CS 6 spustíte aj na Windows XP s SP3.

Ďalšou výraznou zmenou je väčší dôraz na využitie grafickej karty pri výpočtoch prostredníctvom Mercury Enginu. Na dosiahnutie optimálnej konfigurácie preto spoločnosť Adobe odporúča použiť grafickú kartu s aspoň 512 MB pamäte VRAM.

Demo 

Pre stiahnutie dema si najprv nainštalujete Adobe Download Manager.

Značky

Podobné články

Najlepšie programy na úpravu a retušovanie fotiek zadarmo

Najlepšie programy na úpravu a retušovanie fotiek zadarmo

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

Najlepšie weby pre online úpravu fotiek

Najlepšie weby pre online úpravu fotiek

Najlepšie internetové dátové úložiská 2. diel – fotografie a hudba

Najlepšie internetové dátové úložiská 2. diel – fotografie a hudba

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Príliš malé písmo na monitore sa dá jednoducho opraviť

Tipy pre lepšie fotky: Nočné, makro, budovy i portréty

Tipy pre lepšie fotky: Nočné, makro, budovy i portréty

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  7 1 c 5 e d  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia