softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Najlepšie weby pre online úpravu fotiek

Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.3.2016 | Zobrazené: 9338x

Čo dnes nie je online, ako by neexistovalo. Načo si počítač zahlcovať úzko zameranými aplikáciami, keď jedna webová stránka dokáže zastať prácu niekoľkých takýchto programov? Platí to pre konvertory formátov (obrázky, texty, pdfká...) i rôzne editory, medzi ktorými vynikajú tie obrázkové - pracujú totiž s rozumne veľkým súborom (editovať video online je aj kvôli pridaniu veľkého množstva dát trochu problém) a väčšina užívateľov hľadá navyše skôr základné funkcie, ktoré nie je na modernom webe zas tak zložité pripraviť.

Alternatívou sú programy - od tých najjednoduchších ako je skicár, cez drahý Photoshop, až po lacný ale o to chaotickejší GIMP. Kým Maľovanie nie vždy stačí, lepší softvér je zase až príliš často veľmi zložitý pre občasné použitie a niekedy aj zbytočne drahý. Poďme sa teda pozrieť na päticu online služieb, ktoré vám rôzne komplexné editory obrázkov môžu nahradiť. Zadarmo a bez inštalácie.

Pixlr

Pixlr bol jeden z prvých dobre použiteľných editorov obrázkov na internete. Patrí spoločnosti Autodesk a ponúka hneď dva varianty - expresnú a plnohodnotnú. Okrem toho si Pixlr môžete aj stiahnuť do počítača. Kým variant Express je skôr pre vyznávačov filtrov, efektov a úprav farieb, plnohodnotný variant nazvaný Editor sa môže smelo radiť medzi najkomplexnejšie "obyčajné" obrázkové editory - disponuje dokonca aj podporou vrstiev, teda aj priehľadnosťou. Vrstvám môžete určovať aj "kryciu schopnosť" (opacitu) a medzi nástrojmi nájdete aj laso, nahrádzanie farieb a klonovanie, takže ak viete, čo robíte, môžete v Pixlr obstarať aj jednoduchšiu serióznu prácu. Desktopový variant proti online editoru pôsobí ako zlý vtip, takže rozhodne odporúčame variant Pixlr Editor.

PIXLR Editor nájdete na tejto stránke

iPiccy

Tento editor sa sústredí hlavne na základné užitočné úpravy fotografií, nepúšťa sa do žiadnych extrémov. Orezanie, zmenšenie, automatické "vylepšenie", expozície, farby, otočenie fotografie a podobne. V programe je možné vytvoriť aj koláže. Navyše sa autorom podarilo vytvoriť naozaj prehľadný softvér, ktorý sa dobre používa. Na zložitejšie úpravy to ale samozrejme nie je.

iPiccy nájdete na tejto stránke

iPiccy

Photoshop Express

Photoshop platí za najmocnejší nástroj pre úpravu fotografií, ale ako je na tom jeho voľne dostupný online variant? Rozhodne nie je tak náročný čo do užívateľských schopností - zvládne ho ovládať úplne každý, kto sa orientuje aspoň v základných pojmoch z oblasti úpravy obrázkov v angličtine. Funkčne ide o akéhosi hybrida, ktorý disponuje veľmi hlbokou a kvalitnou úpravou farebnosti, ostrosti, expozície a to vrátane napríklad zvýrazňovania tieňov/jasov s pomocou štetca, v manipulácii s výrazom fotiek teda exceluje, ale chýba mu napríklad práca s vrstvami, ktorá je pre každú serióznejšiu prácu jednoducho potrebná. Rozhodne ale ide o zaujímavý editor, s ktorým šikovná osoba môže behom pár minút upraviť fotografiu.

Photoshop Express nájdete na tejto stránke

Fotor

Asi najkomplexnejšia služba z nášho výberu je práve Fotor. Pomôže pri tvorbe profilových a úvodných obrázkov na všelijaké sociálne siete, ale vo voľnom móde ponúka aj šialené množstvo nástrojov, ktorými prevyšuje konkurenciu. Ide o podporu vrstiev, klonovací nástroj, rámčeky a veľa ďalších funkcií - či už "zábavných", alebo serióznych. Odporúčame ho ale skôr na zložitejšie úpravy, kedy si hovoríte, že "na toto by sa hodil Photoshop". Samozrejme, že ani zďaleka kvality Photoshopu nedosahuje, ale rovnako ako ten aj použitie Fotoru na obyčajné orezanie a zmenšenie snímky pôsobí ako "overkill“.

Fotor nájdete na tejto stránke

PicMonkey

PicMonkey je jednoduchší editor sústreďujúci sa hlavne na efekty a vkladanie clipartov do obrázka. Bohužiaľ aj tie sú často viazané na prémiový účet, takže si s PicMonkey veľa zábavy zadarmo neužijete. K dispozícii je síce bezplatný trial, ale podľa nás sa za "blbosti" typu bokeh efekt naozaj platiť neoplatí.

PicMonkey nájdete na tejto stránke

Značky

Podobné články

Najlepšie internetové dátové úložiská 2. diel – fotografie a hudba

Najlepšie internetové dátové úložiská 2. diel – fotografie a hudba

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

Návod na sťahovanie videí zo súkromných stránok na Facebooku

Tipy pre lepšie fotky: Nočné, makro, budovy i portréty

Tipy pre lepšie fotky: Nočné, makro, budovy i portréty

Čo prináša Adobe Photoshop CS6?

Čo prináša Adobe Photoshop CS6?

Oblúbené programy v portable verzii

Oblúbené programy v portable verzii

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Návod na zmenu veľkosti fotiek a obrázkov pre sociálne siete

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  e 9 8 1 e f  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia