softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15076
  • Užívatelia: 3237

World of Warships: zavŕšenie trilógie parádnych free2play akcií

Autor: Redakcia  |   Publikované: 11.2.2013 | Zobrazené: 6767x

Séria online hier, ktorej začiatky položili megaúspešné World of Tanks, sa v súčasnej dobe točí hlavne okolo uzavretého betatestovania druhého dielu, nesúceho názov World of Warplanes. No na povrch pomaly začali presakovať zaujímavé informácie aj o tretej časti, ktorá je v intenzívnom vývoji a jej názov znie World of Warships. Máte v tom trochu zmätok?

Je to jednoduché

Nechať sa zmiasť troma pomerne podobnými názvami nie je zložité. Preto vkladáme vysvetľujúcu vsuvku:

  • World of Tanks – superúspešná free2play akcia v tankoch, ktorú hrajú desiatky miliónov ľudí
  • World of Warplanes – je pokračovaním, ktoré leží medzi leteckým simulátorom a arkádou, v súčasnej dobe prebieha uzavretá beta, ale hra je takmer dokončená pripravená na ostrú prevádzku
  • World of Warships – zatiaľ nebola zverejnená ani ukážka z hry, no na jej vývoji sa intenzívne pracuje. Pôvodne bola označená ako World of Battleships, avšak nevyhovujúci názov neskôr upravili.

Na čo sa môžeme tešiť?

Wargaming.net, výrobca týchto hier, nebude meniť funkčný koncept – hrateľnosť bude stále na ideálnej úrovni, kedy je hranie plynulé, nenáročné a akčné, ale pritom sú dodržané aspoň základné princípy, ktoré robia tank tankom, lietadlo lietadlom... Rovnako bude ponechaný systém tierov a rôznych skupín bojových plavidiel po vzore World of Tanks (väčší nerovná sa lepší). To by malo prispieť k zachovaniu diverzity, kedy sa hráči nebudú obmedzovať na jedno či dve najsilnejšie plavidlá, pretože nič také skrátka existovať nebude.

Rovnako budú v hre prítomné cvičenie posádky a ekonomický model, ktorý je síce zadarmo, ale za reálne peniaze si v ňom môžete kúpiť rôzne bonusové vylepšenia, vďaka čomu ostatne World of Tank žije a prosperuje. Nikto vás však k nákupu čohokoľvek nútiť nebude.

Ak to teda bude vyzerať v praxi? Na začiatku si vyberiete jedno zo základných plavidiel a vrhnete sa s ním do bojov proti ostatným hráčom. Získate nejaké prostriedky a skúsenosti, za ktoré si vylepšíte plavidlo alebo sa vám sprístupní úplne nové.

A čo ponorky?

Nie, ponorky nebudú. Možno je to škoda, ale vybalancovanie hry by bolo takmer nemožné. Proti ponorkám by mohol bojovať len obmedzený počet plavidiel, čo by hrateľnosti rozhodne neprospelo.

Previazanie celej trilógie

Prepojenie všetkých troch hier znamená pre Wargaming.net dve veci. Po prvé, ušetrenie si práce, pretože hráči budú mať jeden account, jedny zdroje a navyše budú pravdepodobne môcť platiť za prevod rôznych vecí (experience...) z jednej hry do druhej. Lenže vývojári sa rozhodli ísť ešte ďalej a hráčom všetkých troch hier ponúknu aj spoločné bojisko. Predstava, že na jednej mape proti sebe bojujú lietadlá a lode je úžasná, no ako do toho zapadnú tanky? Wargaming pôjde radšej inou cestou a využije ClanWars. Tie fungujú už vo World of Tanks a jednotlivé klany proti sebe môžu bojovať o územie na mape Európy. Pri príchode World of Warplanes budú tankovým bitkám o územie predchádzať tie letecké, takže víťazný klan získa do následnej tankovej bitky nejaké tie nálety na nepriateľa navyše. S uvedením World of Warships bude prvým súbojom v klanových vojnách práve námorná bitka, víťaz ktorej dostane tiež bonus do tankového boja. Až ten rozhodne o tom, kto získa dané územie.

Dátum vydania?

Rozhodne nie v najbližších mesiacoch. Finišujúce World of Warplanes sú prioritou, i keď Wargaming.net zamestnáva v súčasnosti približne 500 vývojárov. Odhadujeme, že sa hra do uzavretej betaverzie dostane ešte počas tohto roka, takže sa máme na čo tešiť. Dovtedy si musíme vystačiť s tankami a lietadlami. 

Značky

Podobné články

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Súťažte na Raketke o nový iPad mini a ďalšie nadupané ceny

Apex Legends valcuje konkurenciu – má 25 miliónov hráčov

Apex Legends valcuje konkurenciu – má 25 miliónov hráčov

Nové ikony vo FIFA 23: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Nové ikony vo FIFA 23: Všetko, čo o nich potrebujete vedieť

Pozrite si nové zábery z Command & Conquer Remastered Collection

Pozrite si nové zábery z Command & Conquer Remastered Collection

Najlepšie výučbové programy pre deti

Najlepšie výučbové programy pre deti

World of Tanks: Download najlepších módov a zameriavačov

World of Tanks: Download najlepších módov a zameriavačov

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  c 0 a b 8 3  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia