softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15057
  • Užívatelia: 3236

Vyberte si notebook podľa svojich potrieb a prianí

Autor: Redakcia  |   Publikované: 26.8.2015 | Zobrazené: 3463x

Na výber notebooku nemá zmysel chodiť iným spôsobom, než systematicky - najprv si určíte svoje priority, potom nájdete notebooky, ktoré ich spĺňajú, aby ste finálny výber vykonali čisto podľa osobných sympatií, či už k značke, použitému hardvéru, alebo čomukoľvek inému. Najprv si teda musíte položiť otázku, čo od svojho notebooku chcete.

Takže čo od svojho notebooku chcete?

Notebook je nástroj, síce veľmi univerzálny, ale stále nie všemocný. Vyberajte ho teda s ohľadom na to, k čomu ho chcete prevažne používať - áno, zvládne aj "všetko ostatné", ale najskôr bude vynikať v pár ohľadoch, kdežto iné budú odvrhnuté do úzadia. Vy si musíte jasne povedať, v čom potrebujete, aby vynikal, a podľa toho sa bude odvíjať váš výber.

Chcete „len“ prenosný počítač na bežné úkony?

Nepotrebujete extrémny výkon, extrémnu mobilitu, ani luxusný vzhľad. To však neznamená, že nemáte žiadne nároky. Ak sa počítač nemá stať prekliatím, musí disponovať aspoň základnou kvalitou a rýchlosťou, ktorá umožní potrebné bezproblémové spustenie viac programov alebo prehrávanie streamovaného videa z internetu. Aj tu sa teda vyhnite najlacnejším notebookom a vyberajte radšej z tých preverených a s cenou aspoň okolo 300€ a vyššie. Hlavná je dostatočná pamäť RAM (ideálne 8 GB a viac) a rýchly procesor (napríklad Intel Core i3 a vyššie).

Chcete prenosného pracanta s dlhou výdržou?

Potom sa pozrite medzi ultrabooky, ktoré majú spravidla dostatočný výkon, výdrž batérie a veľmi malé rozmery a váhu, takže sa prenesú. Sú síce drahšie ako bežné notebooky, ale aj táto prémiová trieda prenosných počítačov už sa dostala do znesiteľnej cenovej hladiny.

Chcete hrať novšie hry?

Asi najproblematickejšia požiadavku, hlavne ak nechcete investovať do veľkého drahého notebooku. U tých menších a lacnejších býva problém v tom, že vysoký výkon je napasovanie do poddimenzovanej schránky, ktorá niektoré časti NB nestíha chladiť. Nemálo užívateľov už o taký notebook prišlo kvôli "spáleniu" grafickej karty a podobným problémom. Preto si dajte veľký pozor a odporúčame prečítať aj nejaké recenzie daného modelu, ktoré vám možné problémy dopredu odhalia.

Značky

Podobné články

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Najlepšie pluginy pre Google Gmail

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Programy, ktoré vás naučia písať všetkými desiatimi

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Virtuálna prechádzka už aj po slovenských uliciach v Google StreetView

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Nástupca USB má iný tvar a nové schopnosti

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ponorte sa pod hladinu oceánu s Google „Street“ View

Ako vytvoriť vizitku rýchlo a jednoducho

Ako vytvoriť vizitku rýchlo a jednoducho

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  0 9 7 0 4 0  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia