softmania.sk

  • Aplikácií na stiahnutie zadarmo 15026
  • Užívatelia: 3236

Manuálne vrátenie tlačidla štart do Windows 8

Autor: Redakcia  |   Publikované: 10.4.2012 | Zobrazené: 16208x

Firma Microsoft už niekoľko rokov vyvíja nový operačný systém, ktorý má nahradiť súčasné Windows 7. Jeho názov logicky pokračuje v nastavenom číslovaní, čo znamená že operačný systém novej generácie bude označený ako Windows 8. Už vyše mesiaca je užívateľom k dispozícii jeho testovacia verzia. Nakoľko systém nie je dokončený, obsahuje nedostatky a úplná nie je ani jeho funkcionalita. Na základnú prevádzku a prezentáciu noviniek, najmä v oblasti vzhľadu a ovládania, však poslúži výborne.

 

Ak ste túto verziu už vyskúšali, určite ste zistili, že klasické tlačidlo Štart niekam zmizlo. Áno, s nástupom nového grafického rozhrania - Metro, ktoré je určené hlavne pre prístroje a programy využívajúce dotykovú obrazovku, bolo od tlačidla Štart ako takého upustené. Nahradené bolo akýmsi magickým priestorom v ľavom hornom rohu. Ten sa po kliknutí alebo dotyku aktivuje a Vy zistíte, že nejde o nič iné, ako o starú dobrú ponuku Štart.

Ak by vám ale ikona ponuky chýbala, systém vám ju pri troche snahy umožní zobraziť. Môžete, buď využiť niektorý z programov, ktoré boli na tento účel priamo vytvorené, alebo môžete ísť cestou skúsených užívateľov a všetko potrebné nastaviť sami. V nasledujúcich riadkoch popíšeme oba spomenuté spôsoby. Je iba na vás, pre ktorý z nich sa rozhodnete.

Manuálne pridanie tlačidla Štart 

Spustite Prieskumníka Windows. Vyberte záložku Zobrazenie (View) a označte možnosť zobraziť skryté súbory a priečinky.

V ďalšom kroku sa vráťte späť na pracovnú plochu a pravým tlačidlom myši kliknite na spodnú lištu. Vyberte Panel nástrojov (Toolbars) a kliknite na Nový panel nástrojov (New toolbar).

Otvorí sa nové okno, v ktorom prejdite na adresár Program Data \ Microsoft \ Windows \ Ponuka Štart a vyberte ho. Výsledkom tohto kroku je zobrazenie priečinku v paneli úloh, lenže na pravej strane. Ak chcete Ponuku Štart presunúť na klasickú pozíciu vľavo, kliknite pravým tlačidlom myši na lištu a odškrtnite checkbox Uzamknúť hlavný panel. Teraz môžete Ponuku Štart presunúť na jej obvyklé miesto. Na záver lištu opäť uzamknite.

Pre zobrazenie ponuky Štart potom stačí kliknúť alebo ťapnúť na dvojitú šípku.

 

Programy na pridanie tlačidla Štart

Návod na manuláne pridanie ponuky Štart síce nie je zložítý, no pre mnohých užívateľov predstavuje kostrbaté a zdĺhavé riešenie. Navyše takto pridané tlačidlo Štart nevyzerá ako to pôvodné.  Našťastie, existujú programy, ktoré tlačidlo Štart na pracovnú plochu vrátia s dizajnom známym z Windows 7

Jedným z nich je program ViStart. Primárne bol vyvinutý pre vloženie tlačidla Štart z WinVista do WinXP. S príchodom Win8 sa ale perfektne hodí na vyriešenie problému so strateným Štartom. Program nainštalujte bežným spôsobom (dajte si pozor, aby ste nezabudli odškrtnúť prídavné inštalácie ďalších panelov) a tlačidlo Štart sa objaví na svojom mieste.

Ďalším zástupcom automatického pridania je program Start8. Stačí ho len nainštalovať a tlačidlo Štart je späť. Pri tomto programe si môžete vybrať z rôznych predvolených vzhľadov a tlačidlo tak zladiť s pracovnou plochou. 

Všetky uvedné programy si zdarma môžete stiahnuť na stránkach https://softmania.sk/

Značky

Podobné články

Väčšia výdrž batérie notebooku: Ponúkame 4 osvedčené rady, ako to dosiahnuť

Väčšia výdrž batérie notebooku: Ponúkame 4 osvedčené rady, ako to dosiahnuť

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Top 7 najlepších a najspoľahlivejších antivírusov

Windows 9 zadarmo a s ponukou Štart na jar 2015

Windows 9 zadarmo a s ponukou Štart na jar 2015

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Zrýchlenie štartu systémuu Windows pri zapnutí PC v 3 jednoduchých krokoch

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Najlepšie napaľovacie programy zdarma

Ako zapnúť alebo vypnúť tmavý režim Windows

Ako zapnúť alebo vypnúť tmavý režim Windows

Diskusia

Meno:
Email:
Opište znaky opačně  8 8 6 9 1 e  :
 
Odkaz :

Softmania - Kontakt - Pridanie aplikácie - RSS - Redakcia